» »

Google udari z pestjo, Microsoft odgovori z bombo :)

Google udari z pestjo, Microsoft odgovori z bombo :)

Gregor Spagn ::

Kot smo videli je včeraj David Drummon napisal na blogu o patentnih vojnah in kako pri le teh najbolj nastradata Android in Google.
Če povzamem na kratko glavna patenta vojna je sedaj glede patentov Novell in Nortel katere je kupilo podjetje CPTN katero lastita Microsoft in Apple. Tako da po poročanju googla hodijo Microsoft in Apple "skupaj v posteljo" samo zato da bi zatrle Android.

Obtožbe Googla so jasne! Microsoft ima pakt z Applom za nakup vseh patentov katere uporabljajo pametni telefoni. S tem želijo preprečiti širitev Androida na način plačevanja patentov in s tem dražitev naprav.

Vendar Microsoft poddirektor Brad Smith odgovarja na Twitterju:
"Google pravi da smo kupili patente od Novell-a da bi s tem zadržali Google. Res? Vprašali smo jih če se želijo pridružiti pri nakupu vendar so odgovorili z ne."

Drugi Tweet katerega pa je napisal Fran Shaw piše, da naj se googlovi zaposleni najprej posvetujejo kaj so se njihovi nadrejeni odločili v preteklosti kot da pišejo bedarije. In doda mail v katerem Microsoft sprašuje Google če želi skupaj kupiti patente.

Ali to pomeni da ima Google popolnoma prav da se "buni" nad temi patenti in sta Microsoft in Apple bad gays? Po mojem mnenju ne. Kaj pa vaše?
microsoft-just-kicked-google-in-the-nuts

Pyr0Beast ::

Vsak ki poseduje patent za namene izsiljevanja je 'bad guy'
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Tukaj sem napisal svoje mnenje o tem. Se pravi nekako se mi zdi smiselno, da Google ne sodeluje v kartelnem dogovoru med podjetji, ki kupujejo te patente za to, da "obdavčijo/napadejo" Android.

ShowDown ::

550000 aktivacij android naprav dnevno. Mislim da mi več ni treba povedati. :)

Icematxyz ::

Res je.

Dr_M ::

To pravzaprav o kvaliteti sistema ne pove nic.
Android je postal nadomestek za Symbian, 95% uporabnikov sploh neve kaj ima.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

js osebno ::

Dr_M je izjavil:

To pravzaprav o kvaliteti sistema ne pove nic.
Android je postal nadomestek za Symbian, 95% uporabnikov sploh neve kaj ima.

Ostali se pa repenčijo, kot da imajo nek najboljši OS na svetu ;)

Poldi112 ::

Dr_M je izjavil:

To pravzaprav o kvaliteti sistema ne pove nic.
Android je postal nadomestek za Symbian, 95% uporabnikov sploh neve kaj ima.


Bedarija, ljudje kupujejo Android phone v glavnem zaradi Androida. Tisti, ki ne vedo, kaj imajo, kupujejo neumne telefone.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Dr_M ::

Poldi112 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

To pravzaprav o kvaliteti sistema ne pove nic.
Android je postal nadomestek za Symbian, 95% uporabnikov sploh neve kaj ima.


Bedarija, ljudje kupujejo Android phone v glavnem zaradi Androida. Tisti, ki ne vedo, kaj imajo, kupujejo neumne telefone.


Ja, tej mislijo,da je android program.
Ne, ne vedo kaj je sploh to, ne vedo kako se uporablja. Znajo klicat in znajo sms poslat. To je to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Poldi112 ::

Od kje ti take ideje? Jasno da, vsaj večinoma, vedo kaj je Android in tudi veselo instalirajo aplikacije nanj.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Ashrack ::

Vecina ljudi kupuje SmartPhone zaradi lepote. Saj so neprimerno lepsi saj so vecinoma brez tipkovnice.
Glede Operacijskega sistema se jim pa se sanja ne.
Za njih se vedno velja pravilo:
Windows XP + Office XP
Ce pa predlagas nadgradnjo Office te pa postrani gledajo in prbijajo da to pa ni mogoce saj je Office XP bil posebej narejen za Windows XP.
....

Dr_M ::

Poldi112 je izjavil:

Od kje ti take ideje? Jasno da, vsaj večinoma, vedo kaj je Android in tudi veselo instalirajo aplikacije nanj.


To niso ideje, to je dejstvo. Kot sem rekel, android je naslednji symbian. Nekaj je takih ki sistem precej dobro poznajo, ostali znajo samo telefonirat. Ti res mislis, da vseh nekaj 10 mio, ki so kupili samsunga galaxy s1 in 2 uporablja vecino stvari, ki jih android ponuja? Pa to sta le 2 modela,kje so se ostali. Ne sanjaj,lepo prosim.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lonsarg ::

Ni se govorilo o uporabi. Jasno da večina ljudi od smarthphone funkcij bolj ali manj uporablja samo maile in brskanje, to velja za vse smarthphone uporabnike, ne sam Android. Marsikdo še na laptop windowsih kaj dosti drugega ne uporabla...

Recimo punca ima Symbian na Samsungu, pa ni vedla tega. Zdaj ko kupuje nov smarthphone je pa prvi pogoj Android, ok sej sm mal vplival z svojim telefonom, ki ima to gor.
Ampak sem ji lepo predstavil na youtubu tudi windows phone, sem ji rekel, da mogoče ji bo bolj všeč, saj ne rabi neki tok aplikacij, ampak vztraja pri Androidu, najbrž zato, ker se ga je mal navadla pri mojem. Jaz srčno upam, da Windows Phone zavzame vsaj 20-30% tržnega deleža, drgač bo isto sranje kot desktop windows(ok malo bolše, ker android je open source in je malo več modifikacij, medtem ko je na desktopu windows vsak enak)

Ampak te informacije se razširjajo, čez 5 let bo folk že vedel za Android in iOS in hopefuly windows phone na način, kot zdaj vejo o Windows in Mac, gre v to smer definitivno. Skoraj vsak, ki kupi android tekom uporabe ali pri nakupu zgrunta, da je gor operacijski sistem Android.

Vi resno mislite, da Nokije na kupjo ljudje, ki bi gledali samo na hardware?!? Vsak, ki ne kupi Nokie očitno ne mara Symbiana, se zaveda pomena softwera na telefonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mehmed ::

Poldi112 je izjavil:

Od kje ti take ideje? Jasno da, vsaj večinoma, vedo kaj je Android in tudi veselo instalirajo aplikacije nanj.


Srsly, ni toliko takih zanesenjakov, vecina jih ne pozna svoj os. Niti jim je treba tbh, ce imas ovi store ali pa android market pac snemas kompatibilne stvari direktno in se ne rabis ubadat s tem.

Lonsarg ::

In ko greš v app louncher ne opaziš, da si kliknu na Android Market?

šernk ::

Dr_M je izjavil:

Ti res mislis, da vseh nekaj 10 mio, ki so kupili samsunga galaxy s1 in 2 uporablja vecino stvari, ki jih android ponuja? Pa to sta le 2 modela,kje so se ostali. Ne sanjaj,lepo prosim.


imam androida sem napredni uporabnik in uporabljam precej manj kot 1% stvari, ki mi jih ponuja. te patente bi pa že zdavnaj ukinil, odškodnine so pa naravnost smešne. če je google z androidom prehitel microsoft in apple po levi, je čas da najprej pospravijo pod svojim pragom namesto prodajat usran iphone za 700€ (medtem ko drugi prodajajo 5x boljšo robo za isti denar) bi lahko spustili cene. android je pač na mobilnikih prevzel vodilno vlogo, tako kot jo ima microsoft na računalnikih, le da očitno MS ni sposoben capljati zadaj tako, kot to dela linux na računalnikih.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mehmed ::

Ne stekas kaj hocem povedat.
Dokler stvar deluje se folk ne vtika pretirano kako pa zakaj. Sej to ne velja samo za telefone.
Danes ni treba vec poznati svoj os pa verzijo pa googlat kopatibilne appe pa rocno instalirat. Vse je lepo poenostavljeno na dosegu roke, cisto lahko telefon leta uporabljas brez da bi vedu na cem in kako laufa. In tega je ogromno. To da si prebral android na skatli od telefona ne pomeni lih veliko.

Lonsarg ::

To, da prebereš na škatli Android in kasneje ugotoviš, da ti je vmesnik všeč pomeni veliko, več od laika ne pričakuješ, to pa nekako ja.

Poldi112 ::

Mehmed je izjavil:

Ne stekas kaj hocem povedat.
Dokler stvar deluje se folk ne vtika pretirano kako pa zakaj. Sej to ne velja samo za telefone.
Danes ni treba vec poznati svoj os pa verzijo pa googlat kopatibilne appe pa rocno instalirat. Vse je lepo poenostavljeno na dosegu roke, cisto lahko telefon leta uporabljas brez da bi vedu na cem in kako laufa. In tega je ogromno. To da si prebral android na skatli od telefona ne pomeni lih veliko.


Kako da ne? Imam Symbian in ovi store je crap. Tistih par aplikacij, ki sem jih instaliral, sem našel s pomočjo google-a, in tam sem kar moral vedeti, kateri os imam, še celo katero verzijo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mehmed ::

Enako. Poznam pa folk, ki je snel stotine programov iz tam. In dokler jim tako enostavno deluje ne bojo sli brat specifikacije iz radovednosti, to sem kar preprican.

Tisto, da kdor ne ve kaj ima kupuje neumne telefone je pa itak nelogicno samo po sebi.

Bananovec ::

Dr_M je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Od kje ti take ideje? Jasno da, vsaj večinoma, vedo kaj je Android in tudi veselo instalirajo aplikacije nanj.


To niso ideje, to je dejstvo. Kot sem rekel, android je naslednji symbian. Nekaj je takih ki sistem precej dobro poznajo, ostali znajo samo telefonirat. Ti res mislis, da vseh nekaj 10 mio, ki so kupili samsunga galaxy s1 in 2 uporablja vecino stvari, ki jih android ponuja? Pa to sta le 2 modela,kje so se ostali. Ne sanjaj,lepo prosim.

Reference?
Sicer pa imaš prav, saj tudi sam ne uporabljam niti 50% vseh aplikacij dostopnih na marketu.
Sicer pa nastopa Symbian v vseh treh razredih,
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave v Nokii se nadaljujejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9020710 (15110) PrihajaNodi
»

Elop bo po prevzemu Nokie dobil 25 milijonov dolarjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11624387 (19190) tonylee5566
»

Nokia z ogromno milijardno izgubo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10020143 (15877) Matev
»

Google je prevzel Motorolo Mobility (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
6024712 (22314) PrimozR
»

Za Symbian še vedno načrtovani popravki (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
5313135 (10973) pleomax

Več podobnih tem