» »

Arch Linux - networking

Arch Linux - networking

X-Men ::

Lp, namestil sem na Arch Linux na računalnik, vendar nevem kako naj nastavim internet, da bo deloval. Imam statični IP, vendar nevem kakšne so vrednosti broadcast. Kaj vse mora pisat v datoteki rc.conf v razdelku Networking? In kako se "izračuna" zadnja številka broadcast-a?

ank ::

V datoteki rc.conf imaš zakomentiran primer nastavitve za statični ip in pa tudi za dhcp. Ker sem trenutno v windowsih to pišem po spominu:
najprej napišeš svojo IP številko, potem je subnet mask, ki je 255.255.255.0 potem IP od gatewaya, če ga imaš, ponavadi 162.168.0.1 in potem broadcast, ki je številka od IP gatewaya z zadnjo številko 255 (162.168.0.255). V /etc/resolv.conf pa moraš nastviti še DNS server, da ti bo pretvarjalo imena strani v ip številke in obratno.

X-Men ::

Arch Linux sem uspesno namestil z okoljem KDE, pa me zanima se ta stvar. S katerim ukazom v pacman-u namestim slovenski jezik? Rad bi prevedel cel sistem v slovenski jezik.

ank ::

Cel sistem boš težko prevedel. Za KDE si namesti kde-l10n-sl potem pa za ostale programe poglej če imajo slovenske prevode tukaj http://www.archlinux.org/packages/2/?q=... Se mi pa zdi, da če si v rc.conf nastaviš jezik na slovene, ti pacman sam namesti še slovenski prevod skupaj z programom.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

arch linux težave z namestitvijo

Oddelek: Operacijski sistemi
10984 (694) MrStein
»

Kratek uvod v FreeBSD (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
51465529 (29267) Prospekt
»

Web&Mail Server + Firewall&Router / Install&Config

Oddelek: Operacijski sistemi
81113 (960) d0rK
»

Šumniki v Linuxu na STju- Gentoo way...

Oddelek: Operacijski sistemi
242416 (1840) ank
»

Zagon KDE Gentoo

Oddelek: Operacijski sistemi
81036 (881) MasterMind

Več podobnih tem