» »

isa in pci modemi

isa in pci modemi

k4vz0024 ::

V čem se razlikujejo ali imajo prednosti starejši isa modemi in pci? Bi se dalo nadgraditi isa Us robotic 33.6 na 56k ?

Sedaj immam prenos 3.6k/s, koliko potem, če dobra linija?

slawc ::

isa so vsi pravi hadrware modemi, za modeme na pci pa ni nujno.

USrobotics se ponavadi dajo flashat, moras pogledat ce imas na mdemu flash spomin, potem preberes se stevilko modela, gres na usr site, poisces flash upgradi in ... ce tm pise da se da seveda.

mogoce, bos imel prenose visje za kksn 1-1.5 KB/s (pomoj, nism preprican)



LP, Slawc

k4vz0024 ::

Ali mogoče veš, a so USrobotic 56k pci interni modemi hardwerski? Ker ima pentum 200 ne bi rad še dodatno ga obremenil.

Lp,

:D

Han ::

Interni PCI modemi so navadno "softverski", USR skoraj zagotovo vsi po vrsti. P200 je za te modeme prešibak oz. ga modem preveč obremeni. Rešitev je zunanji (eksterni) modem, ki pa je žal dražji... Ali pa morda ISDN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

k4vz0024 ::

Vseeno hvala za odgovor,

lp

Frgazor ::

vsaj starejši usr pci modemi so vso modulacijo še vedno delali hardwersko, zato so čisto ok delali tudi na kakem 486/40 :] Za te nove pa ne vem, povsem možno da so postali čisto soft, tako kot kake motorole. taki modemi pa rabjo konkretno mašino, da. usr-ja 33k6 isa se NE da flashat.

Klemenn ::

humm mene tut to zanima...doma mam en modem 56k usr in zadeva rox...me skori nikoli ne meče dol...zdej pa probam dobit (mam naročeno v emnu shopu) tut usr-a sm pomoje bo spet un k ga je skupi 5cm2 ....kaj pa zunanji modemi so hardwerski?

k4vz0024 ::

Ko tole berem, me zanima ali proizvajalci navajajo ali je pci modem hardwerski ali softwerski in kateri 56k modem je zagotovo hardwerski, pri čemer pa je tudi kvaliteten?:\

lp,



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri hardverski modem?

Oddelek: Kaj kupiti
231277 (973) JP
»

Ker modem?

Oddelek: Kaj kupiti
5678 (600) perci
»

FLASHIRANJE MODEMA

Oddelek: Navijanje
441815 (1402) Evil|One
»

Modemi - Windowsi jih ne zaznajo!(podarim DivX Film, RES!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
121725 (1532) miranpozar
»

Modem (ISA vs PCI)

Oddelek: Pomoč in nasveti
81557 (1453) TuXterrestrial

Več podobnih tem