» »

Abit BF6 -nastavitve biosa-

Abit BF6 -nastavitve biosa-

Copciller ::

:)) Pozdravljeni, imam platko ABIT BF6 (pIII 733/133, gf2 64gts, 40gWD, 384MB 3x128 kingston ram,....).
Odločil sem se, da iz procesorja potegnem maximum, katerega plata se lahko nese. Procesorju sem dvignil fsb na 154Mhz, to je max. fsb pri katerem platka še boota. Pri tem fsb-ju je proc. na 847Mhz, (prej sem imel gor cel. 766/66, katerega sem spravil 1198/104, bi slo še več vendar je za platko pri 1.2G konec; razlika med pIII in c-jem, ko noč in dan; cel. navit do daske seka kot pIII nenavit:\ ). Procesor ima dvignjeno voltažo na 2.0V.
Problem je sledeči: pri 154Mhz fsb plata boota normalno, opravi qtest, naloži OS(W2k+sp3), skratka sve deluje ok. Potem pa naložim igro (GTAIII npr.), igra se naloži, začnem igrati in naenkrat se vse ustavi iz kište pa se sliši pisk. Proc. ni pregret (~35 'c), čipset tudi ne, grafa pa tudi ni vroča. Sumim da nekaj ni vredu z nastavitvami v biosu. Nastavitve so nastavljene na defualt.
Zanima me če ma kdo še tako platko in če ste poskušali kaj navijati, oz. ve kdo kako morajo biti nastavljene vrednosti v biosu, da plata ne blokira pri max. navitju procesorja?:|
Copciller

SkIDiver ::

Kako si pršu do 2.0 volta? A maš tole socket 370 plato? Men je iz špilov metala zarad previsoke temperature. Celerona 800@1000 Mhz sem mel na 1.95 volta kar je max na moji BE6-II in je dosegu do lepih 60°C dokler se nism zavzel in mu jo zbil do mere da sedaj doseže max samo še 48°C. Pr idlanju pa ima tam od 21°C do 25°C. Sedaj ne meče več vn iz špilov. Mi pa še zmer ne boota pri več kot 135 Mhz fsb.

Jaxx ::

Jah ne vem če je glih to problem, ampak če maš fsb na 154, maš agp na 103 MHz... Uboga tvoja grafa, samo to lahko rečem...

Copciller ::

SkiDiver: voltažo sem platki dvignil tako, da sem nastavil procu 1,95V kar je max. Potem sem platki flashal bios in po flashanju je bila napest 1,95V kao defualt in sedaj mam spet fore za 0.35V se pravi da je sedaj max. napetost 2.3V. Plata pa je slot1.
Čudno da ti plata ne gre čez 135Mhz fsb, saj med bf6 in be6 ni druge razlike razen v raid100 kontrolerju.

Jaxx: to za grafo sploh ni problem, če jo primerno hladiš seveda:)
Copciller

Jaxx ::

ne, je problem: s tem ti nimaš overclockane grafe, da bi jo moral hladit, ampak AGP vodilo, ki bi po spec. moralo laufat na 66 MHz, tebi pa leti na 103 MHz... Večina Geforcev je do 89 MHz (fsb=133 na intel BX) delala bp, ampak čist možno da si pri 103 šel čez mejo.

Copciller ::

Sem ga pogruntal hudiča. Čipset se mi je pregreval in to hudo (sem si prste opekel), pa tega sploh nisem opazil:\. Med hladilnikom in in mostičem sploh ni bilo paste, še dobro da ni pregorel. Sedaj sem to porihtal.
Z biosi je vse ok, pa tudi comp se več ne sesuva.
btw Jaxx: ni problem za grafo 103Mhz, le greje se x-krat bolj (to sem sprobal).
Copciller


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri PIII bi mi dal najboljse performanse?

Oddelek: Navijanje
161867 (1380) iro
»

navijanje PIII?

Oddelek: Navijanje
301259 (802) jukoz
»

Naviti celerona 1000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
703640 (2969) Pyr0Beast
»

Celeron2 700Mhz

Oddelek: Navijanje
281544 (1181) TribesMan
»

SA6R in navijanje celerona

Oddelek: Navijanje
221205 (988) singular

Več podobnih tem