» »

AES 256-bit in pozabljeno geslo

AES 256-bit in pozabljeno geslo

omega_pet ::

Pozdravljeni,

imam samo eno kratko vprasanje.. Vceraj sem zakodiral nekaj dokumentov, katere nisem hotel, da bi jih ravno vsi videli. Nekateri so v PDF, drugi pa v word 2007. Na oboje sem postavil geslo, potem pa sem vse skupaj stisnil se v eno datoteko z winzip. Ker sem imel na voljo, da se v winzipu postavim geslo, sem ga (256 bit AES). Oba nivoja gesel sta nakljucna in kar dolga.. cca 20 znakov.. (Vem ja.. neumnost in overkill..)

Problem je, da sem danes izgubil gesla, ker se mi je racunalnik cisto sesul.. ali je sploh teoreticno se mozno to odpret?

Nobeden od dokumentov ni nekega blaznega pomena, bi blo pa vseeno fajn, ce bi se jih dalo dobit nazaj.. Ali se sploh splaca mucit? Poskusal sem ze razne password recovery variante, pa po kaksni uri se vedno ni bilo nic.. Kot sem gledal teoreticno, ce dela z brute force bi rabil miliarde in miliarde let.. A je ze kdo imel iskusnje s cim takim?


Hvala.

Isotropic ::

si mar imel geslo napisano v kaksni datoteki?:D v tem primeru vzemi disk ven in ga daj v nek drug racunalnik pa je.
mene pa zanima, ce obstaja kaksen weak encryption algoritem, s katerim lahko das nekaj pac pod geslo, ga pa lahko se vedno skrekas, ce ga pozabis? al odkrivam toplo vodo in naj raje dam ime za geslo pa je?

drugace pa, spomni se geslo alpa izbrisi datoteke.

Zgodovina sprememb…

omega_pet ::

To sem tudi poskusil.. ampak izgleda, da se je tako sesulo, da je tudi tista datoteka izginila. Racunalnika nisem kar na enkrat mogel vec zagnati. Niti recovery niti nic ni delovalo.. Potem je bila edina moznost, da sem na novo posnel windowse.. Tako, da je sedaj zagotovo sla..

Pomoje, da je lazje, ce das bolj sibko geslo.. to bi jaz sedaj rabil :)

Blinder ::

gesu se napiše pod tipkovnico nekam :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

omega_pet ::

Vsaka sola nekaj stane.. Zdej bom vedu, da se tako ne loti zadeve :)

Pol je verjetno konc?

Furbo ::

Morda imaš še vedno kje originalne datoteke, veliko ljudi kaj zazipa in veselo zakodira, originalne datoteke pa pusti na disku ali samo v košu.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

omega_pet ::

Bi blo za probat. Bom poskusil se kaksen data recovery, ce bo kaj srece.. Sem pa najprej zakodiral originalne datoteke (pred zip-om) in jih prepisal.. Pa tudi tistega gesla na zalost ne vem..

kuglvinkl ::

Ena ura ni nevem kaj... Ne rečem, en dan. 100% veš tudi dolžino gesla - to zelo skrajša čas.

omega_pet ::

Uff.. dolzina je se vec kakor sem mislil.. 63 crk/stevilk/simbolov.. Dobil sem jo na tem linku:

https://www.grc.com/passwords.htm

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: omega_pet ()

kuglvinkl ::

Tut to pomaga :) Ker ne rabi sprobat vseh kombinacij do te številke, kapiš?

Pa če maš kakšno kišto z zadnjo generacijo grafičnih kart, tu utegne to razbiti zlo zlo hitro. Obstaja specifičen SW, ki ima GPGPU podporo.

Recimo tole mora IMO snet takoj: 45F3F4FC558D63B738FB3AD88F2459F600AB788853B703714EF3C255B18F2D8A. Samo velike črke in številke, brez spešl znakov.

Zgodovina sprememb…

omega_pet ::

Razumem, sam je se vedno ogromno, ogromno kombinacij? Moje geslo ma vse ASCII simbole, ne samo velikih crk in stevilk..srednja varianta..

Ce pogledas tle:
http://daleswanson.org/things/password....

Je vseh moznosti za tako geslo cca 3.9499093906438045e+124 in najhitrejsi cas razbijanja 1.2525080513203338e+105 Years. Tudi, ce vzames samo za 64 znakov bo se vedno nekaj tisoc let..

Pa to je potem samo eno geslo.. potem je se drugo isto..

Sigurno morajo met programi kakor so winzip itd.. kaksno drugo sibkost? A je brute force zares edina resitev?

Icematxyz ::

Shrani za par let datoteko, pa bo se našla "šibkost" ali bo strojna oprema v tem času tako napredovala, da bo to mala malica. ;)

Se pravi izbriši vse skupaj in pojdi dalje, oziroma naslednjič naredi boljše. Sem že v preteklosti na slo-tech ravno to omenjal, zakaj "šifriranje" privzeto (še) ni za vse. Ker ko se zalomi se seveda zalomi do konca...

Zgodovina sprememb…

technolog ::

kuglvinkl je izjavil:

Ena ura ni nevem kaj... Ne rečem, en dan. 100% veš tudi dolžino gesla - to zelo skrajša čas.


To, da veš dolžino gesla skrajša čas ravno za 1/256-tinko oz. 0,4%, kot če tega podatka ne bi vedel. Ni veliko, nekaj pa je.

kuglvinkl ::

omega_pet je izjavil:

Razumem, sam je se vedno ogromno, ogromno kombinacij? Moje geslo ma vse ASCII simbole, ne samo velikih crk in stevilk..srednja varianta..

Ce pogledas tle:
http://daleswanson.org/things/password....

Je vseh moznosti za tako geslo cca 3.9499093906438045e+124 in najhitrejsi cas razbijanja 1.2525080513203338e+105 Years. Tudi, ce vzames samo za 64 znakov bo se vedno nekaj tisoc let..

Pa to je potem samo eno geslo.. potem je se drugo isto..

Sigurno morajo met programi kakor so winzip itd.. kaksno drugo sibkost? A je brute force zares edina resitev?


Jebeš ta estimate. Nared malo researcha (GPGPU) in potem povej.

technolog je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ena ura ni nevem kaj... Ne rečem, en dan. 100% veš tudi dolžino gesla - to zelo skrajša čas.


To, da veš dolžino gesla skrajša čas ravno za 1/256-tinko oz. 0,4%, kot če tega podatka ne bi vedel. Ni veliko, nekaj pa je.


za 1/256-inko?

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Ja, oz za 1/(št.možnih.znakov+1) -inko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SIOL email ukradeni passwordi?

Oddelek: Informacijska varnost
182643 (2031) zmaugy
»

Rdečelaske izbirajo najbolje, moški so za raznolikost, ženske za dolžino (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5325486 (21286) MrStein
»

Odklepanje zaklenjenih rar ali tar arhivov?

Oddelek: Programska oprema
102359 (1648) Yacked2
»

Analiza slovenskih gesel

Oddelek: Novice / Zasebnost
3912019 (9957) BlueRunner
»

Poyabil geslo od administratorja..

Oddelek: Pomoč in nasveti
424358 (3570) hyper x

Več podobnih tem