» »

SA6R in navijanje celerona

SA6R in navijanje celerona

PIII850 ::

Pozdravljeni!

Mam plato abit Sa6r inu cii566. Hočem gas navit na sto više ide, vendar imam problem z voltažo. Kako jo spravit višje od 1.75 V ???? Sem meu bx6 2.0 in tam mi je šlo do 1.85V pa je zadeva delala cist kul na 850 MHZ

What now???

PIII850 ::

No bo kej al noben ne ve??? :)))
cao;(

TribesMan ::

za celerona nevem ampk s p3 se super obnese

glavic ::

sej ta plata ti podpira nekje do 2V ?
Musselli bizi

Zois ::

Ja tkole je: jst jo mam tudi. Pa mi 566 dela na 950 pa še mal na max voltaža
Samo ni mi jasno zakaj maš tako plato pa celeron.
Jst sm takoj kupu pIII 866 kr more bit za tako plato drgač ni izkoristka

glavic ::

pa boljs da ma to plato in celerona kot pa ksno krs plat in celerona. kwa a pol bo vec izkoristka ce bo mel staro plato ? haha :D
Musselli bizi

PIII850 ::

Zois - Ne razumem kaj mas zdej 566 al 866. Kar se tiče plate sem jovzel zaradi SOftmenu III in pa raid kontrolerja in večjega števila PCI rež. Ter seveda da se CPU bolje OC.

Zanima me na kolko maš (če maš CII) voltažo???

glavic ::

jaz mam po defultu 1.65V (P3), samo lohk grem do 1.9V
Musselli bizi

PIII850 ::

Hm naj mi nekdo razjasni kdo ima kaksen cpu od zgoraj nastetih Zois, glavic, ....

Zanima me kako je mozno, da bi mojga Cii566 po defaultu nastavi na voltazo 1.5V???? A je mozno, da je kaj z mama plato narobe al kaj hudica??

Al pa so me tam ko sem platu dobu ful ugodno nategnili malo. Ce je to res, mamu jim vidim ej

Jogurt ::

Enostavni zvišaj napetost na maksimum napr. 1,80V ter Flashaj bios za tvojo plato pa dobis za 0,3V višje napetosti z resertiranjem biosa pa dobis nazaj na privzeto napetost.
lp8-)

MadMax ::

celeron850: kolk pa je defolt voltaza za tvoj proc? A ni 1.5V? A so te res nategnil?
Evo: mam MSI BXMaster (slot1) in C600 z defolt 1.5V napajanjem. Ce mam na adapterju jumperje na auto, plata to spozna kot 1.5V in mi dovoli na samo 1.8V. Ce pa jumperje rocno nastavim na 1.7V, lahko nastavim na 2.0V v biosu. To je torej ene vrste varnost.

btw.: moj proc ma mejo 900 (100 FSB) pri 1.75V rock-solid, katere tudi pri 1.95V z volcano2 hladilnikom ne preseze (na 105FSB zna po pol ure v winsih zbluzit...). Ampak ti povem, da taka voltaza brez podhladitve (pelt+voda) ni zdrava...

PIII850 ::

ok grem sprobat, ce to res deluje

PIII850 ::

Hm, ne vem kaj naj porečem, niti bios upgrade mi ne deluje. Enostavno imam voltazo zaklenjeno med 1.3 V in 1.75V, kar je pa za dober OC definitivno premalo. Samo čudno, da pa je na prejsnji plati delal na 850 tudi z 1.75V tu se pa pri tej voltazi niti ne zbudi. Kaj mi se preostane. Vrečt plato za skor 50 jurjev skoz okno :(((

Če to ni za znoret ej mislim .((((((;((

MadMax ::

Hja, da se je vcasih zbudu, zdaj pa ne vec, je res cudno.
Glede voltaze pa: lahko probas tole, pa plato prepricas, da mas 1.8V procesor. Pol bi pa morala iti na vsaj 2.05V. To bi pa moralo zadostovati...

Zois ::

Lej voltaža je standardno1.5v pri 850 celeron
Aja še to V lasti imam pa c 566 in 633 (tega sm prodal) in pIII 866

PIII850 ::

Mad Max, Hvala za informacije, vendar raje ne :)))

glavic ::

ne stekam.
plata ma zihr vec k 1.75V, celeroni 2 pa so itaq po defultu 1.5V...
jaz mam P3 700(100fsb) defult na 1.65V.. kot sm ze napisal zgoraj .. :D
Musselli bizi

Liker ::

Btw!
nimajo vsi cII voltaze 1.5V.
jst mam cII667, pa ma default voltazo 1.65V8-O!

singular ::

hmm, MEN SE JE ISTO DELAL Z SE6!!!! in se zdej nemorm zvisat voltaze cez 1.75v nevem, ampak TO JE NEKI CUDN.. jst sm se zmeri jezn k svina da bi najraj fuknu plato v smeti (sam je bla predraga:)).. tak draga plata in pol gre voltaža na celyu samo do 1.75? beda. baje je z pentiumi 3 bols in da se dobr navijejo.... si mislim itaq omislt p3 700 zdele enkrat. IN UPAM DA BO BOLS!!!;((;((

cII ma po defaultu 1.50 v ja..

singular ::

aja, pa se to... tut to je cudn da mi je su pr sosedu brez problema na 900 pri 1.75 z istim hlajenjem..

Loki ::

Celeron850 nastav voltazo na eno poljubno in flashaj BIOS (z vsemi parametri, najnovejsi).
Dobil bos se za max+0.3 volta mozne variante od tiste voltaze, ki si jo imel prej nastavljeno.
I left my wallet in El Segundo

PIII850 ::

Hja, sem to nazalost ze sprobal in ne deluje. Me zanima ce je kdo to sprobal na dotični plati in sicer na ABIT SA6R in mu deluje. Meni osebno ni.

singular ::

to deluje samo na starejsih platah.. meni na se6 tud ni delal po vseh možnih kombinacijah flashanja z starejsimi in novejsimi biosi.. heh, jst se bom verjetn spravu lotat po znidinem clanku takoj ko mi poslje odgovor na se nekaj vprasanj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CELERONII600=1008?

Oddelek: Navijanje
7947 (784) `DoC
»

Naviti CII566 na ? problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131050 (939) ABX
»

OC celeronov II

Oddelek: Navijanje
261824 (1373) V-i-p
»

OC CII 633

Oddelek: Navijanje
101580 (1424) Jinxy
»

Celeron2 600@900?

Oddelek: Navijanje
352436 (1831) FireSnake

Več podobnih tem