» »

ZOO

ZOO

bozicek ::

Gruntam da bi s svojo odsla pogledati se kam v tujino kaksen ZOO, ker ta v LJ je bolj majhen

V prvem planu je bil Zagreb (blizu, velik) potem pa sem pomislil se na Avstrijo in Italijo
Ima kdo izkusnje?
Malce gledam po netu in sta na Dunaju dva res dobra ZOOja (podvodni in navadni)
Kako pa kaze kaj z Italijo? V Trstu naj bi bila dva samo ne najdem nic konkretnega
Darila letos samo za poredne

popster ::

v zagrebu je zanimiv zoo, ceprav je vse stlačeno na majhni površini

kalko ::

Priporočam Dunaj, ti ne bo žal.

Vantage ::

Na Dunaju je odlicen ZOO pa se park Schönbrunn s velicastino palaco in Glorietto si lahko zraven ogledas. Mas kaj skoraj cel dan za pohajkovat. Ce pa ostane cas pa hop na U-Bahn pa v center za dva evra :)

bozicek ::

Samo iz LJ je to kar velika turca...do Dunaja je preko 400km se mi zdi
Bo uspelo vse to v enem dnevu?
Darila letos samo za poredne

Slowenc ::

Če želiš velik ZOO, pojdi v Berlin. Rabiš cel dan, da prideš okoli.

Če pa želiš podvodnega, je na SZ Francije v mestu Brest ogromen. :)
Skiny gate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slowenc ()

fosil ::

Do dunaja je 380km. Brez problema si tam v treh urah in pol. Če štartaš ob 6h zjutraj si torej tam ob 9.30 in imaš potem na voljo cel dan.
Moj nasvet je, da parkiraš na enem izmed P+R parkirišč na južnem delu (recimo Siebenhirten), vzameš dnevno karto za javni prevoz in se potem s podzemno zapelješ v mesto. Ker parking v samem centru je zelo drag, pa še ogromno časa zgubiš z vožnjo z avtom v center.
Pa še marsikaj drugega si lahko potem ogledaš, ker Dunaj ima ogromno stvari za videt.
Tako je!

ToniT ::

Za Schonbrunnom je manjse pokopalisce in tam se da zastonj parkirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Okapi ::

Se mi zdi, da je živalski vrt v Muenchnu boljši od dunajskega (vsaj pred 10 leti je še bil), pa še bližji je (vsaj iz Lj.).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

overlord_tm ::

Kairo, malo podkupis paznike, pa te peljejo v kletke direkt k zivalim ;)

fosil ::

Okapi je izjavil:

Se mi zdi, da je živalski vrt v Muenchnu boljši od dunajskega (vsaj pred 10 leti je še bil), pa še bližji je (vsaj iz Lj.).

lj-dunaj = 380km
lj-munchen = 410km + olupijo te za tunelnine
Tako je!

tt1024 ::

Kakšen je ZOO v Zagrebu, nameravam skočit ke pa me zanima kakšen je kaj naproti npr. ljubljanskemu?

opeter ::

Zagreb, Dunaj, Budimpešta ... vse so super. Tudi ljubljanski je v redu, samo je majhen v primerjavi s prvimi tremi.
Sicer pa, obstaja kar nekaj manjših živalskih vrtov in rezervatov z (pretežno) domačimi živalmi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bozicek ::

Po moje bova sla tja gor drugi mesec
Ce startava ob 6h sva ob 10h gor...do 18h imava po moje cel ZOO cez

pa kolikor sem gledal google maps ni nobenega problema do tja

Kje se kupi vinjeta? Je ob meji kaksna pumpa? Pa ce obstaja enodnevna vinjeta

Sem pa gledal se tega:http://www.lignano.com/parco-zoo/

Lignano, Italija
Darila letos samo za poredne

overlord_tm ::

Za avstrijo je najman 10 dnevna vinjeta, nemcija nima cestnin, v italiji placas v hiskah, madzari imajo vinjeto (pomoje celo enodnevno - nikamor ne limas, samo poves reg. tablico in potem imajo videonadzor baje). Vinjete kupis na zadnji slovenski pumpi pred mejo. Ponavadi je dobro oznaceno.

fosil ::

bozicek je izjavil:

Po moje bova sla tja gor drugi mesec
Ce startava ob 6h sva ob 10h gor...do 18h imava po moje cel ZOO cez
pa kolikor sem gledal google maps ni nobenega problema do tja
Kje se kupi vinjeta? Je ob meji kaksna pumpa? Pa ce obstaja enodnevna vinjeta
Sem pa gledal se tega:http://www.lignano.com/parco-zoo/
Lignano, Italija

Za katero mesto si se potem odločil?
Vinjeta se kupi na kakšni pumpi pred mejo, še v Sloveniji, kjer tudi tankaš, ker je bencin pri nas cenejši.
Tako je!

koyotee ::

itak, obvezno tankaj pri nas, pri 60l boš prišparal točno 6€ ;((
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bozicek ::

fosil je izjavil:

bozicek je izjavil:

Po moje bova sla tja gor drugi mesec
Ce startava ob 6h sva ob 10h gor...do 18h imava po moje cel ZOO cez
pa kolikor sem gledal google maps ni nobenega problema do tja
Kje se kupi vinjeta? Je ob meji kaksna pumpa? Pa ce obstaja enodnevna vinjeta
Sem pa gledal se tega:http://www.lignano.com/parco-zoo/
Lignano, Italija

Za katero mesto si se potem odločil?
Vinjeta se kupi na kakšni pumpi pred mejo, še v Sloveniji, kjer tudi tankaš, ker je bencin pri nas cenejši.


Za oba sem se odlocil :)
Cez stirinajst dni ali tri tedne greva v Lignano za predjed, septembra potem pa na Dunaj

Vceraj smo bili na pijaci in sta s kolegico toliko casa vrtale pa svoje teorije imele kako pa kaj pa kam da sta zvohale za ta presenecenje

Babe
Darila letos samo za poredne

krneki0001 ::

Zelo zanimiv živalski vrt je v Veroni. Z avtom se med živalmi voziš okoli 45 minut, potem pa še peš rabiš vsaj 7 do 8 ur, da vse vidiš. Imajo pa tudi halo, kjer je notri 100% vlaga in huda vročina, da imajo potem notri živali iz vlažnega pragozda.

Celo za otroke imajo full dobro poskrbljeno. Naredili so peskovnik z mivko, notri pa so dali okostje živali in dobi otrok orodje, pa si potem sam odkoplje kosti in da vidi kaj je našel. Meni je ideja odlična.

Od 10h zjutraj pa do 18h zvečer si nisem uspel vsega ogledat, cena je pa tudi zelo nizka.

Malo naprej imaš pa še movieland, aqualand in gardaland, tako da je možnost biti tam 4 dni, da si vse 4 stvari ogledaš. Nočitve pa v kampu zraven gardskega jezera, pa imaš lep dopust.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

bozicek je izjavil:


Za oba sem se odlocil :)
Cez stirinajst dni ali tri tedne greva v Lignano za predjed, septembra potem pa na Dunaj

Rajši zamenjaj termine. Avgusta je v Italiji ob morju in v turističnih krajih blazna gužva zaradi feragosta.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopust na Dunaju

Oddelek: Loža
223178 (2249) mancini
»

Dunaj

Oddelek: Loža
111657 (1203) mlamat
»

Ogled Dunaja - 31.10 - 2.11.

Oddelek: Loža
143019 (2200) SuperVeloce
»

Kaj pogledat na Dunaju

Oddelek: Loža
235747 (5295) Karaya 52

Več podobnih tem