» »

Info tema za 5.1 zvok - delite mnenja in izkušnje TU :)

Info tema za 5.1 zvok - delite mnenja in izkušnje TU :)

aambro ::

Nekaj časa že brskam po forumih in sem ugotovil naslednje, vas pa prosim za potrditev stvari ali pa kaka dodatna mnenje, izkušnje...

Fora 5ih satelitov nasploh: Uporabni so praktično le, če imamo zvok zapisan v 4 kanalnem AC-3 formatu (recimo demo instrumentalne glasbe (MatrixBlue)), pri gledanju DVD-jev ali igranju iger. Samo pri teh stvareh bo do izraza prišel resnični surround - torej na vsakem satelitu bo špilala drugačna stvar. Imam prav?

[tretji odstavek] MP3ji, filmi s stereo zvočnim zapisom in igre, ki ne podpirajo Dolbyja, pa bodo delali v stereo načinu. To pomeni, da se na LEVEM sprednjem in zadnjem zvočniku sliši ista stvar, prav tako na DESNI strani. V teh primerih mislim, da niso nič na slabšem ljudje s kvalitetnimi slušalkami (kar se tiče različnosti zvokov v prostoru). Center je navadno nem.

OPCIJE za vključitev centra so:
  • vključeni CMSS v Playcentru (razširite ga v Player view-u, nahaja se pod številčnico). Ta vključi center, ki je po mojem mnenju mix levega in desnega kanala, na zadnje zvočnike pa da efekt odmeva, premeša kanale in jim odstrani visoke tone - some surround. Pri tej opciji bi opozoril na jakost zvoka, saj začnejo zadnji zvočniki kmalu hreščat.

  • Zanimiva stvar, na katero sem naletel je ta, da če izključite center/subwoofer žico, potem se vam avtomatsko vključi še zmiksan center, zadnja stran pa ostane enaka.


Zdaj pa me ZANIMA naslednje:
  • Ali po kablu center/subwoofer sploh kaj potuje, če poslušamo stvari iz tretjega odstavka?
  • Ali Igre, ki podpirajo EAX oz. Dolby pošilajo zvok posebej po tem kablu?
  • Kaj je razlika med Dolby Surround in EAX?
  • Ali obstajajo kake klasične ali druge glasbene datoteke v AC3 formatu, podobne kot demo, da se lahko naužiješ sedenja sredi orkestra? (klavir zadaj levo, trobente spredaj desno itd)? Na iMeshu ne najdem ničesar - vsi surround demoti so v 2kanalnem zvoku.
  • Če poslušam glasbeni CD in izklopim Audio kabel CD-ROM <--> zvočna, špila stvar še naprej. Zakaj?

    Hvala za mnenja in odgovore!

  • SisQ ::

    Aambro, dobro raziskavo si naredil!
    Prav danes sem sestavil zvočnike c.i 5100. Zadeva "špila" za crknit dobro. Probal pa res nisem, če dela center pri predvajanju glasbe v Mplayerju. Pri testiranju je delal. Šajs. ;((

    aambro ::

    Enega od naju bom zamoril: Jaz sem kupil zvočnike tu - http://mimovrste.domenca.com/trgovina/i... za 19650 SIT, pa še na dom so mi jih pripeljali :)

    Pa ti?

    SisQ ::

    Jaz pa v MADISONu za 20.280,00. Mislim, da nobeden od naju ni zamorjen. Sem pa jih mislil naročit pri Mimovrsti, pa se nisem pozanimal za pošiljanje. Sem bil prepričan, da bom moral plačat še par 1000 za pošiljanje. :8)
    Kaj je ta zadeva s CMSS, pa tisti player. Kje to najdem. Pod kakšno številčnico. :O

    aambro ::

    Zraven kartice Creative Live! dobiš CD s softwareom. Imaš sploh to kartico?
    V meniju [ponavadi Start/Programs/Creative/Playcenter] je program Playcenter. Ko ga imaš v osnovnem (ne Jukebox) pogledu, ga razširiš s pritiskom na puščice ob EAX ikoni. Odpre se ti številcnica, pod njo pa mini ikona cmss. Klik in ON.

    SisQ ::

    Se mi je kar zdelo, da to ne bo kar tako. :D
    Nimam creativove kartice, ampak realtekov 650 5.1 sistemos. Nimam kaj naredit, a?
    Sicer pa tako ne vem, kako deluje, ker še nisem probal kakšen film. Pa še razporedit po sobi mi jih ni uspelo. :8)


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

    Oddelek: Zvok in slika
    3511205 (5013) Sarimner
    »

    Tezave s Creative Live 5.1 in zvočniki Creative Inspire 5.1 5300

    Oddelek: Zvok in slika
    121829 (1448) igorjan
    »

    5.1 Creative surround problem

    Oddelek: Zvok in slika
    81086 (885) Dusan_HD
    »

    5.1, nekaj je narobe. Al`pa ne znam kaj nastavit!

    Oddelek: Pomoč in nasveti
    241431 (1068) BlackHole

    Več podobnih tem