» »

Težave z novim monitorjem

Težave z novim monitorjem

Zhiggy ::

Lp,

Upam da mi bo kdo lahk pomagal z mojim problemom :). Torej, postal sem naveličan mojga miniscreena na laptopu, zato sm kupu nov ekran, aoc F22+ iirc, ga montiral na laptop in upalu. Resolucija ki jo podpira monitor je 1900x1080, in mi jo je tut zazanalo ko sm prvikrat pržgal comp, problem je bil da je bla slika kr fajn zamaknjena v desno; večina ikonc na start menuju se ni vidla, in ročno se ga tut ni dalo, vsaj ne da bi jst vedu, dovol nazaj dat u desno.

No, pol sm inštaliral driver, ki sm ga dubu zraven, resetiral, in slika je bla vredu, sam tokrat je bil luft na obeh straneh, pokazal mi pa je da je največja možna resolucija 1680x1020 al neki tazga... In se ni dal naštimat na 1900 nazaj. No pol sm meu pač včir tko komp in klicaru kolege če bi znal pomagat, pa mi noben ni.

Torej sm se dans odloču da bom še tle prosu za nasvet in upal da mi kdo pomaga... Ko sm pa danes upalu komp, sm meu pa še vedno na 1680, ampak tokrat mi je spet premaknlo sliko v levo... Tko da res upam da mi zna kdo povedat kako naštimat to, da vem da nism vrgu 100eur u smeti...

Tnx

matonson ::

Kater laptop?

Zhiggy ::

Compaq 6710s HP.

EDIT: gor sm se 2x zmatu... obakrat mi je sliko dal preveč u desno... Danes sm z clock in H vertikalami sicer naredu tko da je skor ql, sam še vedno je daleč od optimalnega (ura se ne vidi cela npr).

Tnx for the help.

EDIT: aja, pa ker nimam še tipkovnce mam zdj oba upaljena, hočm met pa sam ta nov ekran... In ko morem kaj napisat ga seveda odprem... Ko sm odpru da napišem prejšnji post, mi je pa spet vrglo tako resolucijo kot včiraj, torej 1680x, s tem da se vse lepo vidi, sam so črni robovi na obeh straneh... Skos zajebava svija :S :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zhiggy ()

Zhiggy ::

Hm en edit mi ni shranl... Napisal sm, da ker še nimam tipkovnce ko morm kaj napisat odprem laptop... In ko sm ga odpru da tle komentiram, in nazaj zapru mi je spet pokazalo tako sliko kot včiraj... Torej 1680x, da se lepo vidi vse na zaslonu, sam so črni robovi povsod... Neki me heca skos, upam da mi bo kdo tle lahk pomagal. Tnx še enkrat

matonson ::

Ima laptop resolucijo 1680x1050?

Če ja, potem ti gotovo naredi clone na novi display in lahko uporablja samo ta malo resolucijo.

Zdej ne vem, a maš xp ali 7.

Če imaš windows 7:
desn klik na namizje>screen resolution>polje multiple displays> show desktop only on 2

Če ne bo na 2 probej še 1.

Na xp je malo drugače. Sem že pozabil...


Če je slika zamaknjena, se to naj ne bi štelalo več, ker majo ponavadi monitorji neko funkcijo auto, ki ti sama naštela. Ne vem kako je pri tvojem.

Zhiggy ::

Laptop podpira sam 1200x800... Sam jst itak planiram met ekran brez laptopa; ne rabm clonov, ker s tem je itak za enk k slika...

Mam pa Xpje...

V bistvu mi zdej slika štima (ni zamaknjena), je pa črno povsod naokoli, ker je na 1680 namesto 1900... Mogoče nebi smel driverja inštalirat in počakat da mi ga sam premakne s tem "auto" da je točno na sredini?

Hvala ker si si vzel cajt za pomagat.

matonson ::

Ne ne, to auto opcijo mora imet monitor(ni pa nujno). Al je to ena tipka al pa opcija, ki jo izbereš nekje v meniju. Nima veze z driverji.

S kje si potegnil driverje?

Ta pravi so teli: http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te...

Zhiggy ::

Driver za monitor sm inštaliral s cdja ki sm ga dubu zraven... Laptop mam že 4 leta, pa nazadnje ko sm ga formatiral kako leto nazaj sm dal gor vse driverje ki sm rabu... A rabm nov driver za takrat ko prklopm ekran?

matonson ::

Aja, driver za monitor si namestil :). Tega ponavadi sploh ne rabiš. Jst sem ti dal link do zadnjih driverjev za tvojo grafično kartico.

Zhiggy ::

Sm zdej inštaliral te driverje, sam spet isto... Max resolucija kao 1680x. Zakaj mi jo je pa pol sploh vrglo nazaj ko sm driver za monitor inštaliral? Ušam da se to da kako naštimat, da se nism za j ko sm si kupu ekran :S

Zhiggy ::

Lp,

danes sm sprobal in uninštaliral driver za monitor; zdej mam normalno 1900x1080 lahko, potem ko sm dal na propreties "list all modes" in je bla tudi ta na izbiro... Zanima me, ali je možno da preobremenim kaj, glede na to da mi je z inštaliranim driverjem dovolilo največ 1680? Tnx

matonson ::

Saj je fullhd. Nima kaj bit. Le tolk glej, da ne bo več kot 60Hz. Več ti sicer ne bi smelo pustit.

Zhiggy ::

Jp, sam 60 dovoli... Supr :) Tnx for the help


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

22" monitor in resolucija 1680x1050

Oddelek: Zvok in slika
344228 (2989) tony10
»

Nvidia Control Panel - 185.68 - Težave z nastavitvami

Oddelek: Zvok in slika
5927 (895) Jst
»

Hanns g

Oddelek: Strojna oprema
161398 (1146) ender
»

1680x1050 na 22col - izhod iz prenosnika HP nx6125 - KAKO DOSEČI?

Oddelek: Strojna oprema
101789 (1563) ender
»

Nastavljanje ločljivosti monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
182150 (1806) mat123

Več podobnih tem