» »

Prostovoljski projekt Simbioz@ - iskanje prostovoljcev

Prostovoljski projekt Simbioz@ - iskanje prostovoljcev

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 10
»»

sircelj ::

Živjo,

V oktobru se bo en teden odvijal vseslovenski projekt, pri katerem bomo mladi učili starejše o računalništvu.
Vabljeni, da se pridružite kot prostovoljci, saj verjamem, da nas je na tem portalu veliko, ki lahko pomagamo s svojim znanjem.

Več o projektu tule: http://www.simbioza.eu/projekt.html

Vsak "Like" bo tudi pomagal, da razširimo besedo.
http://www.facebook.com/pages/Simbioza-...

Hvala!
Matjaž Šircelj

St235 ::

Vsa pohavala za idejo in trud. Škoda da se popoldanske delavnice začnejo že ob 16h, drugače bi z veseljem prišel pomagat.

BlaY0 ::

Hmm, jaz sem vedno pripravljen pomagati pri podobnih projektih, če le ne bo zadeva prerasla v event: "Kako starejše naučiti veščin uporabe Microsoft Windows, Microsoft IE, Microsoft Word...", in s tem kako tudi starejše spodbuditi k nakupi omenjenih produktov...

Zato me zanima kakšno vlogo igra pri tem Microsoft.

Zero0ne ::

BlaY0 je izjavil:

Hmm, jaz sem vedno pripravljen pomagati pri podobnih projektih, če le ne bo zadeva prerasla v event: "Kako starejše naučiti veščin uporabe Microsoft Windows, Microsoft IE, Microsoft Word...", in s tem kako tudi starejše spodbuditi k nakupi omenjenih produktov...

Zato me zanima kakšno vlogo igra pri tem Microsoft.


Se strinjam. Projekt v principu podpiram, če se uporablja zgolj Prosta programska oprema. Sicer ni tole nič drugega, kot podla marketing poteza s strani MS.
uname -o

St235 ::

there is no free lunch, kar pa ne spremeni dejstva, da je ideja vseeno pozitivna.

Kaj bi a ti predlagal nekemu starejšemu občanu? Linux in ostale open rešitve? kje pa naj to dobi out of the box? A mogoče obstajajo podobne brezplačne delavnice za odprtkodne rešitve?

RockyS ::

Starejšemu občanu ne rabiš predlagat čisto nič, ker ne ve kaj je Linux in ne ve kaj je Windows, za Microsoft pa so verjetno že slišali zaradi najbogatejšega zemljana (pred leti).

Težava je samo v tem, da jim večinoma račulanike rihtajo vnuki,sinovi itd. Ki gor nalagamo samo Windows OS in piratske office. Zakaj je temu tako? Ker so nas tako pač "vzgojili" v šoli.

Glede ostale programske opreme pa tudi jaz mislim, da bi se morale uporabljat zastonjske rešitve, torej open office, thunderbird itd...

Sem se hotel prijavit v bližini svojega kraja kot prostovoljec pa vidim, da so že povsod 3-4, na 10-15 udeležencev tako da verjetno se nima smisla prijavljat?

sircelj ::

Microsoft je pri projektu tehnološki partner. Njihove izdelke uporabljamo, ker so daleč najbolj razširjeni in je največja verjetnost, da bodo starejši pri uporabi računalnika naleteli na ta sistem (pa naj bo to, če kupijo nov računalnik ali pa uporabljajo javno dostopne npr. v knjižnicah). Poleg tega za delavnice izkoriščamo obstoječo računalniško infrastrukturo, ki je javno dostopna in je v večini opremljena z MS programi. Bomo pa na delavnicah seveda povedali, da obstajajo tudi drugi OS in programi.

Kar se tiče prijave kot prostovoljec, pa je še prostor, tako da se kar prijavite.

Hvala in lep dan.
Matjaž Šircelj

black ice ::

Sem se prijavil na delavnice v domačem kraju. Dobimo prostovoljci na koncu kakšno potrdilo o sodelovanju?

BlaY0 ::

sircelj: Saj to me je skrbelo. Ne bo se "učila" uporaba informacijske infrastrukture kot take ampak veščin na končnih produktih. Tako nekako kot bi recimo učil okopavanja krompirja z motiko Makrokmet, vsak ki bi prišel na tečaj bi v roke dobil to "polavtomatsko" motiko za katero veljajo neka specialna navodila za uporabo.

Nič ne rečem, da se tudi nepristransko učiti na M$ tehnologijah, samo bojim se da temu ne bo tako. Skratka, če se že gremo to, je potrebno najprej predstavitit ljudem, da izbira obstaja, in da so razlike v efektu same uporabe v bistvu zanemarljive... primer: tekst natisnjen iz Windowsov je lahko enak tistemu natisnjenemu iz Linuxa. Ali: izkušnja brskanaj po internetu s Firefoxom se ne razlikuje bistveno od one z Internet Explorerjem.

Seveda se bo povedalo, da obstajajo drugi OS-i, v bistvu se bo po moje to le omenilo kar je spet napačen pristop. Potrebno bi bilo izenačiti zadeve na funkcionalni rabi ter jih na tem nivoju tudi enako obravnavati.

Razna podtikanja v smislu kaj je na voljo "out-of-the-box" in kaj je bolj razširjeno so samo pesek v oči.

bluefish ::

Skratka, če se že gremo to, je potrebno najprej predstavitit ljudem, da izbira obstaja, in da so razlike v efektu same uporabe v bistvu zanemarljive... primer: tekst natisnjen iz Windowsov je lahko enak tistemu natisnjenemu iz Linuxa. Ali: izkušnja brskanaj po internetu s Firefoxom se ne razlikuje bistveno od one z Internet Explorerjem.
Za upokojence in druge, ki se z računalnikom prvič srečujejo v bolj poznih letih, je to popolnoma vseeno, ker bodo na koncu uporabljali tisto, kar jim bodo predlagali otroci ali vnuki ali trgovec ob nakupu računala. Z namestitvijo in brskanjem po internetu za alternativami se ne bodo ukvarjali.

Poleg vsega je tovrstne ljudi velikokrat nesmisleno učiti splošnih principov delovanja sistema/programa, ker jih včasih zmede že drugačna postavitev ikon. P
V interesu jim je, da bodo znali poslati mail, spisati kako pismo, morda uporabiti Google. Za ta opravila seveda več kot dovolj zaošča poljubna linux distribucija, vendar to dojemajo drugače kot pa mi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

s1m0n ::

Tudi mene včasih moti, da se vedno pod nos poriva MS. Vendar tu še nekak dojamem saj je tako razširjen, da skoraj vseeposod naletijo nanj. Verjetno bi bili prestrašeni, če bi jim predstavljaj kak drug OS :)

mtosev ::

upam da se starejši ne bodo učili uporabe windowsov XP, ker ta OS je že zastarel in to bi bilo nesmiselno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

St235 ::

Še vedno manjka odgovor na moje vprašanje:

Če bo šel 60 letni ata kupit prenosnik in bo hotel out of the box rešitev - torej nekaj kar bo doma priklopil v elektriko in uporabljal, kaj bo dobil? Win 7 z office 2007 in IE. Torej je edino smiselno organizirat tečaj na tej platformi.

Ravno tako se bo tukaj učilo ljudi kako na pisat EMAIL, ne pa subtilnih razlike med chrome/firefox in IE. Torej kam napisat www.gmail.com, da prideš do emaila.

Kaj pomaga če ga naučijo uporabljat Open office, če pa v trgovnini nimaš računalnika, ki bi imel to nameščeno?

Ravno tako bo takemu 60 letnemu atu lahko kaj pomagala njegova 40 letna hči, ker ima office in windows v pisarni, pa tudi čistilka, ki mu čisti dnevno je že kdaj slišala za internet explorer.

Odprto kodne rešitve gor ali dol, namen tega tečaja je da računalniške analfabete naučiš kako držat miško, napisat email, natisnit dopis... in to na platformi ki jo bo najverjetneje uporabljal.

bzp ::

Nekej se je treba zavedat pri vseh teh "kritikah". Ko človeka naučiš "prižgi računalnik, vpiši geslo, dvoklikni ikono INTERNET" se OS-odvisnost konča v 99% primerov. Iz osebnih izkušenj, ko sem staršem zamenjal XPje za Ubuntu, niso opazili spremembe oz. je bil komentar čez teden dni "ja mal so barve drugačne, ampak gmail pa dela, kaj pa si menjal?" Tko da thumbs up!

St235 ::

Za office 2007 in OO si zgoraj napisanega ne bi upal trdit.

bluefish ::

St235 je izjavil:

Za office 2007 in OO si zgoraj napisanega ne bi upal trdit.
No, tisto kar rabi povprečen uporabnik (font, zamik in podobno) je na dosegu klika ali dveh pri obeh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

bzp ::

Office 2007 lahko naredijo tečaj tudi za 90% ostalih ker so/smo itak vsi zbegani kje je kaj :)

Aja pa, tudi ni nič narobe z XPji, verjetno večina starejših surfa na starejših računalnikih otrok, vnikov, ... kjer win7 ne dela ravno najhitreje.

St235 ::

bluefish je izjavil:

St235 je izjavil:

Za office 2007 in OO si zgoraj napisanega ne bi upal trdit.
No, tisto kar rabi povprečen uporabnik (font, zamik in podobno) je na dosegu klika ali dveh pri obeh.


Samo niti pod razno ne klikneš na iste stvari. Torej mu bo tečaj OO bolj malo koristil če bo kupil comp z office 07.

Mislim, da je sircelj jasno povedal zakaj učijo na platfomi MS:

a. ker je najbolj razširjena
b. ker uporabljajo že obstoječo infrastrukturo in ne bodo namensko pripravljali računalnikov samo za tečaj
c. ker je MS partner/sponzor projekta

Vse troje so legitmi in konkretni razlogi. Edina razlog zakaj naj bi uporabljali odprtkodne rešitve je: Zato, da ni Microsoft.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bluefish ::

No ja:

Word 2007

LibreOffice Writer


Se pa načeloma strinjam z razlogi za izbiro MS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

BlaY0 ::

Doma imam dva upokojenca... eden je imel nekaj izkušenj z Wordom in Excelom izpred 20 let drugi nikakršnih z računalnikom sploh. Na računalniku je nameščen Ubuntu 8.04. Oba pošiljata mejle, brskata po internetu, pišeta prošnje, printata, pečeta CD-je s fotkami vnukov... ni da ni.

bluefish ::

Saj nihče ne pravi, da se ni možno naučiti uporabe Ubuntuja in sorodnih na enak način kot Windows, vendar so tu zraven še druge reči.

mtosev ::

evo vam brezplačen Microsoftov Office da se ne boste pobili http://office.microsoft.com/sl-si/web-a...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BlaY0 ::

St235 je izjavil:


Samo niti pod razno ne klikneš na iste stvari. Torej mu bo tečaj OO bolj malo koristil če bo kupil comp z office 07.

Mislim, da je sircelj jasno povedal zakaj učijo na platfomi MS:

a. ker je najbolj razširjena
b. ker uporabljajo že obstoječo infrastrukturo in ne bodo namensko pripravljali računalnikov samo za tečaj
c. ker je MS partner/sponzor projekta

Vse troje so legitmi in konkretni razlogi. Edina razlog zakaj naj bi uporabljali odprtkodne rešitve je: Zato, da ni Microsoft.

Strinjam se samo z B, ostalo je pesek v oči oziroma v "motor kapitalizma" (press).

mtosev je izjavil:

evo vam brezplačen Microsoftov Office da se ne boste pobili http://office.microsoft.com/sl-si/web-a...

Nihče se ne bo pobil, še najman zaradi tebe. Na drugi strani je Google apps. Na osnovi česa se torej tu odločiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

mtosev ::

Da je 99% verjetnost da bodo doma uporabljali M$ Office in da je povsod drugje M$ Office (od šol, delovnih mest, javnih inštitucij,etc..)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

BlaY0 ::

bluefish je izjavil:

Saj nihče ne pravi, da se ni možno naučiti uporabe Ubuntuja in sorodnih na enak način kot Windows, vendar so tu zraven še druge reči.

Zanimivo bi bilo v razred pripeljat 20 upokojencev in jih posesti za računalnike, pol za Windows pol za Linux. Na vsakem od sistemov bi se učili uporabe enega programa/orodja. Recimo da bi bilo programov/orodij 10, 5 bi jih teklo na Windowsih in 5 na Linuxu. Prepričan sem, da bi vsi vsaj nekaj potegnili od vsega. V končni fazi pa nima veze če bi se določene veščine naučili na Windowsih saj v primeru, da je takoj ne bi začeli uporabljati bi večino priučenega pozabili v parih dneh, zapomnili pa bi si stvari, ki so na obeh sistemih enake, to pa so principi kar pa je bistvo.

Jaz sem svoje upokojence naučil, da si pomagajo s priloženim Helpom oziroma Pomočjo. Eden od njiju me je vprašal kako se v urejevalniku besedila naredi xyz, ko sem mu odgovoril, da ne vem in mu pokazal Pomoč, me praktično nikoli ni nič več vprašal v zvezi z urejevalnikom.

mtosev je izjavil:

Da je 99% verjetno možnost da bojo doma uporabljali M$ Office in da je povsod drugje M$ Office (od šol, delovnih mest, javnih inštitucij,etc..)

Kar je narobe. Vse javne ištitucije bi morale uporabljati odprte rešitve, in spodbujati učenje. Poleg tega je Google apps tudi dostopen od praktično povsod in praktično s katere koli platforme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

bluefish ::

Eden od njiju me je vprašal kako se v urejevalniku besedila naredi xyz, ko sem mu odgovoril, da ne vem in mu pokazal Pomoč, me praktično nikoli ni nič več vprašal v zvezi z urejevalnikom.
Pa si prepričan, da zaradi tega, ker je zapopadel Pomoč :P .

mtosev ::

BlaY0 je izjavil:

bluefish je izjavil:

Saj nihče ne pravi, da se ni možno naučiti uporabe Ubuntuja in sorodnih na enak način kot Windows, vendar so tu zraven še druge reči.

Zanimivo bi bilo v razred pripeljat 20 upokojencev in jih posesti za računalnike, pol za Windows pol za Linux. Na vsakem od sistemov bi se učili uporabe enega programa/orodja. Recimo da bi bilo programov/orodij 10, 5 bi jih teklo na Windowsih in 5 na Linuxu. Prepričan sem, da bi vsi vsaj nekaj potegnili od vsega. V končni fazi pa nima veze če bi se določene veščine naučili na Windowsih saj v primeru, da je takoj ne bi začeli uporabljati bi večino priučenega pozabili v parih dneh, zapomnili pa bi si stvari, ki so na obeh sistemih enake, to pa so principi kar pa je bistvo.

Jaz sem svoje upokojence naučil, da si pomagajo s priloženim Helpom oziroma Pomočjo. Eden od njiju me je vprašal kako se v urejevalniku besedila naredi xyz, ko sem mu odgovoril, da ne vem in mu pokazal Pomoč, me praktično nikoli ni nič več vprašal v zvezi z urejevalnikom.

mtosev je izjavil:

Da je 99% verjetno možnost da bojo doma uporabljali M$ Office in da je povsod drugje M$ Office (od šol, delovnih mest, javnih inštitucij,etc..)

Kar je narobe. Vse javne ištitucije bi morale uporabljati odprte rešitve, in spodbujati učenje.

O tem lahko samo sanjaš, ker to se kmalu ne bo zgodilo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bluefish ::

Pa bi se žiher.

BlaY0 ::

Še posebej zaradi tega, ker je v vprašanju naš denar, ki ga sedaj v večini liframo nekim multinacionalkam z vrečami brez dna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

mtosev ::

Prekvalifikacija vseh ljudi bi verjetno prišla več kot stanejo državo letno licence za Windows + Office. Pa da ne pozabimo koliko ljudi bi se temu uprlo in se pač ne bi želelo učiti uporabljati nekaj drugega.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BlaY0 ::

bluefish je izjavil:

Eden od njiju me je vprašal kako se v urejevalniku besedila naredi xyz, ko sem mu odgovoril, da ne vem in mu pokazal Pomoč, me praktično nikoli ni nič več vprašal v zvezi z urejevalnikom.
Pa si prepričan, da zaradi tega, ker je zapopadel Pomoč :P .

Absolutno, ker sem mu s tem pokazal, da tudi sam ne znam vsega in da obstaja sredstvo prek katerega se lahko večino stvari naučim sam.

black ice ::

BlaY0 je izjavil:

Še posebej zaradi tega, ker je v vprašanju naš denar, ki ga sedaj v večini liframo nekim multinacionalkam z vrečami brez dna.

This. Namesto, da bi denar krožil "znotraj" države ga raje dajo tujcem.

bluefish ::

Pa da ne pozabimo koliko ljudi bi se temu uprlo in se pač ne bi želelo učiti uporabljati nekaj drugega.
Obstaja enostavna rešitev. Knjižica ali pa se uči.

black ice ::

mtosev je izjavil:

Prekvalifikacija vseh ljudi bi verjetno prišla več kot stanejo državo letno licence za Windows + Office. Pa da ne pozabimo koliko ljudi bi se temu uprlo in se pač ne bi želelo učiti uporabljati nekaj drugega.

Kakšna prekvalifikacija kaj sanjaš. Počeli bi točno to kar so počeli do sedaj, spremenijo se samo orodja (pa še to v večini samo izgled). Če jim ne ustreza jim stisneš roko in pokažeš vrata.

BlaY0 ::

mtosev je izjavil:

Prekvalifikacija vseh ljudi bi verjetno prišla več kot stanejo državo letno licence za Windows + Office. Pa da ne pozabimo koliko ljudi bi se temu uprlo in se pač ne bi želelo učiti uporabljati nekaj drugega.

Kratkoročno pije vodo, dolgoročno žal ne.

Ljudje imajo neko mejo tolerance... to se je do zdaj še vedno pokazalo... par stoletij jih zatiraš, jih lupiš, jim lažeš, potem imajo pa zadosti in se zgodi revolucija. Jaz ne bi rad revolucije še na tem področju, ker se mi zdi da smo že dosti pametni da se zadeve v tem smislu tudi lotimo.

mtosev: Prekvalifikacije bodo nujne, to je dejsto... določene panoge se ukinjajo. Strojevodij parnih lokomotiv ni več ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

mtosev ::

does this ring a bell? http://slo-tech.com/novice/t467571
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BlaY0 ::

black ice je izjavil:

Namesto, da bi denar krožil "znotraj" države ga raje dajo tujcem.

No, tudi to ni ravno produktivno, ampak če že trošimo denar, ga čim manj potrošimo za nekaj kar je moč prosto dobiti na "trgu".

mtosev je izjavil:

does this ring a bell? http://slo-tech.com/novice/t467571

Zdajle tukaj na tem mestu ti lahko navržem ducat linkov, kjer se je izkazalo ravno obratno pa ti jih ne bom ker to nima smisla. Možnost obstaja, poskusili so jo, ni se obneslo, priznali so da so se ušteli in to je najpomembneje. Obstaja pa precej zgodb, ki se niso končale tako ampak tiste se ne izpostavljajo, ker izpostavlja se vedno samo nezadovoljstvo z nečim, tisti ki so zadovoljni se ne mečejo ven zato jih je težko prešteti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

black ice ::

BlaY0 je izjavil:

black ice je izjavil:

Namesto, da bi denar krožil "znotraj" države ga raje dajo tujcem.

No, tudi to ni ravno produktivno, ampak če že trošimo denar, ga čim manj potrošimo za nekaj kar je moč prosto dobiti na "trgu".


S tem sem mislil, da bi raje uporabili open source alternative, preostanek denarja (če ga je že treba potrošiti) pa potrošili za izobraževanje zaposlenih s strani domačega kadra. Sva na isti strani, brez skrbi. :)

St235 ::

In sedaj je treba napako ponoviti še vsaj n-krat in zapraviti n x 1.000.000 €?

Licence za win in office so manjši del IT stroška. Vzdrževanje enega ali drugega sistema pa je isti šmoren. Predvsem nasilen prehod iz že plačanih licenc bi bil absurden.

BlaY0 ::

Tole vse skupaj je preraslo v en velik OT. V glavnem, jaz bom definitivno šel pogledat da vidim ali se v svojih domnevah motim ali ne.

St235 je izjavil:

In sedaj je treba napako ponoviti še vsaj n-krat in zapraviti n x 1.000.000 €?
Licence za win in office so manjši del IT stroška.

Zakaj bi ponavljal napako. Tukaj si prebral epilog in že sklepaš v čem je bila napaka. Napaka je bila lahko čisto drugje in nima veze s to "vojno".

St235 je izjavil:

Predvsem nasilen prehod iz že plačanih licenc bi bil absurden.

Tu se vsekakor strinjam s tabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

turkx90 ::

Nemorem verjet, kako nekateri v vsaki dobri stvari, najdejo nekaj negativnega...:/ Namesto, da bi pohvalili prostovolce in pač idejo, se kregate v prazno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turkx90 ()

BlaY0 ::

Ne gre za percepcijo negatvnosti/pozitivnosti ampak za transparentnost/netransparentnost.

bluefish ::

Z debato okoli opensource vs. ostalo vstran in vsekakor pohvale organizatorjem. Bi se morda celo udeležil, če bi imel potrpljenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

BlaY0 ::

S samim prostovoljstvom nisem imel nikdar problemov, imam pa probleme in vedno jih bom imel ko bo prostovoljstvo krinka za požrešne multinacionalke.

Senitel ::

mtosev je izjavil:

Prekvalifikacija vseh ljudi bi verjetno prišla več kot stanejo državo letno licence za Windows + Office. Pa da ne pozabimo koliko ljudi bi se temu uprlo in se pač ne bi želelo učiti uporabljati nekaj drugega.

Seveda! In namesto, da vsaj nekje začnemo učit tiste čiste osnove kako se znajti na računalniku (in ne točno kater pixel je treba kliknit, da se IE požene), raje programiramo vedno nove opice, ki so izgubljene čim jim nekdo ikonco za internet explorer rukne dol z namizja. :)

St235 ::

In idealna ciljna skupina so starejši ljudje, ki prvič ali zelo po redko uporabljajo računalnik?

Kakorkoli že odlična ideja in škoda, da se tako zgodaj začnejo delavnice drugače bi z veslejem pomagal širit bogokletno MSjevo doktrino.

BlaY0 ::

St235 je izjavil:

In idealna ciljna skupina so starejši ljudje, ki prvič ali zelo po redko uporabljajo računalnik?

Absolutno! Ti imajo vsaj cajt, če že denarja ne. Predvsem pa so prvi, ki se bodo uprli, če bo treba kaj dodatno plačevati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

mtosev ::

Senitel je izjavil:

mtosev je izjavil:

Prekvalifikacija vseh ljudi bi verjetno prišla več kot stanejo državo letno licence za Windows + Office. Pa da ne pozabimo koliko ljudi bi se temu uprlo in se pač ne bi želelo učiti uporabljati nekaj drugega.

Seveda! In namesto, da vsaj nekje začnemo učit tiste čiste osnove kako se znajti na računalniku (in ne točno kater pixel je treba kliknit, da se IE požene), raje programiramo vedno nove opice, ki so izgubljene čim jim nekdo ikonco za internet explorer rukne dol z namizja. :)

Ljudje bi sami rabili pokazati interes v kaj drugega. Lahko nekdo proba organizirati brezplačno izobraževanje Linux + OpenOffice, pa nekdo drug izobraževanje Win + Office. Udeležba bi bila verjetno 20%-80%.Takšna je pač realna situacija
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

Če bi izobraževanje reklamiral na ta način, potem res verjetno. V primeru, ko oglašuješ računalniško opismenjevanje, pa bi bila razporeditev odvisna predvsem od lokacije - torej neodvisna od izbranega sistema.
Razlika je le, da je večina na tak ali drugačen način slišala za Windows ali pa so ga sekundo ali dve uporabljali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Senitel ::

St235 je izjavil:

In idealna ciljna skupina so starejši ljudje, ki prvič ali zelo po redko uporabljajo računalnik?

Ne, ampak za e-mail in kakšen dokument napisat, lahko tem ljudem tudi en *pad daš.
Konec koncev, kaj naj jih naučimo recimo pri e-mailu? Outlook 2007 in kako pop3/imap/smtp nastavit za Telekom/T-2/Amis/Telemach/...? Ali jih učimo "gmaila", "hotmaila", "yahoo mail",...
Isto imaš Google Apps, Office Web Apps,...
Dvomim tudi, da bi komu od ciljne publike že Windowsem priloženi WordPad predstavljal kakšno omejitev. Kaj torej rabijo Office 2007 za 190EUR?

mtosev je izjavil:

Ljudje bi sami rabili pokazati interes v kaj drugega. Lahko nekdo proba organizirati brezplačno izobraževanje Linux + OpenOffice, pa nekdo drug izobraževanje Win + Office. Udeležba bi bila verjetno 20%-80%.Takšna je pač realna situacija

Hja, lahko pa vsem udeležencem po končanem predavanju pošljemo domov BSA. Pa bo Microsoft še bolj zadovoljen. >:D Kakšna bo realna situacija potem?

Če bi zadevo naredili kot izpit in bi imeli recimo zadostno/nezadostno ocene in bi imel 10 mašin, bi se osebno hudo dobro potrudil, da niti ena stvar ne bo na istem mestu na dveh izmed teh mašin. Gor bi razmetal recimo 50% windows (xp, vista, 7) in 50% linux (recimo ubuntu, fedora,...). In isto z browserji. Za zadostno bi ga na random posedel za dve od teh mašin in ima da pride do vremenske napovedi za jutri.

In sedaj en point vsega tega rantanja:
Me čisto nič ne briga linux gor windows dol. Ampak kot prvo je piratstvo ("naj vam sine da office 2007 gor, če imate sedaj 2003") brezveze še bolj spodbujat.
In kot drugo, če me en udeleženec po takem predavanju kliče kje za vraga je "start" button v windows 7, ki jih ima doma, ker smo na predavanju imeli windows xp, je vse skupaj bila ena kolosalna izguba časa! Banalen primer, ampak upam, da se razumemo kaj hočem povedat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()
««
«
1 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spodnja Saška gre z Linuxa na Windows (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6016954 (13016) pegasus
»

Linuxu v Münchnu slabo kaže (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14038274 (32356) MrStein
»

Iščemo prostovoljce za projekt Simbioz@ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
31763564 (54859) St235

Več podobnih tem