» »

Grafična HD 4400 na višjih resolucijah

Grafična HD 4400 na višjih resolucijah

Aphanisis ::

Imam monitor LG 29UM65-P, ki deluje na resoluciji 2560 x 1080.

Kupil bi laptop Lenovo M30-70, ki ima grafično Intel HD Graphics 4400 Shared Memory.

Zanima me, če bo grafična sposobna predvajat v resoluciji 2560 x 1080 prek HDMI kabla?

V primeru, da ne predvaja, kateri laptop 13-14' priporočate do 450 EUR?

Aphanisis ::

Glede na to, da je v Lenovo M30-70, ki ga bom kupil Intel-Core-i5-4210U procesor, potem velja, to, kar piše na tej spletni strani:

http://ark.intel.com/products/81016/Int...

Max Resolution (HDMI 1.4) 3280x2000@60Hz

Se pravi, ne bi smelo bit problemov?

DarwiN ::

Vse štima.. Preko DVI bi znal imet težave.. HDMI pa mora delovat brez težav.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Aphanisis ::

Pravkar sem monitor LG 29UM65 poskusil prek HDMIja priklopit na Lenovo M30-70, ki ima not HD 4400. Inštaliran je Widnows 10, najnovejši driverji za grafično so tudi inštalirani.

Poskusil sem priklopit na TV prek HDMI in lepo prikaže sliko. Ko poskusim priklopit na LG 29UM65 pa pravi, da ni signala. Laptop sploh ne zazna, da je karkoli priklopljeno nanj.

Resolucija je podprta, vendar verjetno ni to težava, saj bi vsaj sliko začelo predvajat v neki monitorju nepodprti resoluciji.

Ima kdo kakšno idejo? Jaz sem skoraj že obupal. :(

DarwiN ::

Monitorja sploh ne zazna?

Tukaj ga ne zazna?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Aphanisis ::

Sploh nimam teh opcij na izbiro.

 a

a

Zgodovina sprememb…

Modri dirkač ::

Je kabel v redu? Tv je 1080p?

Na tej sliki si kliknil dropdown meni?
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Klikni tam na "izberi zaslon" in iz menija izberi drugi ekran.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Aphanisis ::

Problem je, da mi Lenovo M30-70 sploh ne prepozna, da je LG monitor vklopljen prek HDMI kabla. TV, ki je nižje resolucije, predvaja in zazna brez problema.

Taisti LG ultrawide sem tesitral na drugem laptopu prek istega HDMI kabla in ga zazna in normalno predvaja. Tako, da res ne vem, kje je problem z Lenovo M30-70.

"Izberi zaslon" skratka sploh ne ponudi na izbiro LG monitorja na Lenovo M30-70.

Zgodovina sprememb…

greatdrakon ::

Mal se z driverji poigraj, intel zna bit muhast.

Aphanisis ::

Čudi me, ker monitor piše "no signal", grafična sploh ne zazna monitorja, ampak monitor preskušeno dela na drugem prenosniku, Lenovo M30-70 pa preskušeno prevaja prek HDMI kabla signal na televizor / nek tretji monitor ... tako da sploh ne vem, kje se začet ukvarjat z driverji, ker so gor najnovejši naloženi

DarwiN ::

Mogoče gre za kakšne porodne krče z Windowsi 10... Poskusi driverje odstranit in na sveže ročno naložit.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Aphanisis ::

Z drugimi besedami: "I'm busted". :(

2f4u ::

Izlopi power saving na monitorju.
izklopi tudi auto search na monitorju...

Na Asusu sem imel podobno finto pred leti; in ko je PC zaspal, nisem mogel nazaj zaštartati monitorja - edino restart računalnika je zbudil monitor...

dominuspro ::

Probaj inštalirat driver od monitorja http://www.lg.com/us/support-product/lg...

Aphanisis ::

Monitor sem sedaj poskusil priklopit:

- Na stacionarni pc grafična 6870 na Windows 7 prek HDMI-> isti problem "no signal"

- Na T2 iptv vmesnik prek HDMI -> monitor deluje brez problema

Naslednji problem je, da ne morem v "settings" monitorja, če ni signala, preposto se ta menu opcija ne odpre. Mislim, da bi moral nekako prisilit računalnik, da začne oddajat signal skozi HDMI, čeprav monitorja ne zazna. Je to možno? Je monitor pokvarjen?

Zgodovina sprememb…

Aphanisis ::

OMG, sem rešil, ampak da ne povem, kako...

Monitor ima 2 HDMI, iz HDMI 1 sem dal kabel v HDMI 2 in ga je računalnik zaznal. Ampak še vedno mi ni jasno,, zakaj so ga prek HDMI 1 ene naprave zaznale, druge pa ne ...

Kakorkoli, zelo neumno od mene, da nisem tega poskusil prej, mogoče je olajševalna okoliščina ta, da je HDMI 2 precej skrit in ga sploh nisem videl. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5110912 (3477) acookook
»

HDMI problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
273175 (1254) rogerg
»

Ultrawide Monitor

Oddelek: Kaj kupiti
203098 (1278) edi45
»

Monitor do 300 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
252962 (2181) SloBiscuit
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523309 (14613) al3n

Več podobnih tem