» »

Kam s starimi cunjami?

Kam s starimi cunjami?

DimmniBurek ::

Nončka ima kupe in kupe dobre, čiste robe, ki bi se jo rada znebila, vendar nebi rada metala v smeti.
Obstaja kje kak center, kjer odkupujejo(verjetno bolj simbolična cena) staro robo?
Tile Karitas in rdeči križ imajo smešne pogoje, vse mora biti iz čistilnice, stroškov si pa res nebi radi delali ker je te robe ogromno.
Sem že brskal po netu, vendar so večinoma same stare teme.
There Is No Stronger Drug Than Reality

;-) ::

Mi najraje damo kaki taki družini ki jih potrebuje in jo poznamo ali pa komu ki jim nese, vse ostalo je tako tako.

GregiB ::

Moja lepša polovica je nesla par vreč v velenjski rdeči križ... niso nič zahtevali čistilnico... so pa to zahtevali na Karitasu
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

DimmniBurek ::

;-) Problem je da je tega ogromno in bi treba veliko družin, ki bi to hotele sprejeti... Poleg tega pa kdo pa v današnjih cajtih hoče nositi stare obleke? Mogoče, kaj za doma šraufati in okoli bajte, ma za ven si kupiš svoje in čaw Miško..
Bom povprašal še na rdečem križu, mama ima slabe izkušnje(pa cel internet tudi), folk tja nese, pol si pa taboljše uslužbenci poberejo...
There Is No Stronger Drug Than Reality

GregiB ::

DimmniBurek je izjavil:

;-) ...pol si pa taboljše uslužbenci poberejo...

Hja... to ti seveda malo zbije moralno zadoščenje... ampak... je s tem res kaj narobe? Če nekdo vzame zase nekaj, kar imaš itaq namen zavreči?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

LeLa ::

Jaz stare še uporabne cunje ali sinova oblačila, ki jih preraste, posredujem na podarimo.si. Moje izkušnje so, da v par minutah kdo pokliče ali pride ponje in stvar je rešena. Kot rečeno, mnogi res potrebujejo in ne le samo za "kaj za doma šraufati in okoli bajte"...
Ignorantia legis non excusat.

DimmniBurek ::

Gregi...nevem, raje bi vidu da dobi to nekdo, ki res potrebuje.
LeLa, to je sicer opcija, samo s tem se je spet treba ukvarjati, naj poslikam vse? Saj veš, kdo ma danes cajt se s tem ukvarjat, jaz sem v Lj, samo delam cel dan.. Najboljš bi blo, da pride eden iskat in čaw.
There Is No Stronger Drug Than Reality

RejZoR ::

Ena opcija je tud, da neseš na Karitas, če imaš kaj v bližini.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

Varianta so tudi Humana zabojniki - klik
Tako je!

RejZoR ::

Čeprav imajo eni mešana mnenja o tej firmi (predvsem kako delujejo in kam grejo prihodki od te dejavnosti).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Glede na to da jim ne daješ denarja je to mal irelavantno v tej temi. Najboljša varianta je Humana zabojnik. Flikneš noter in je to to, pa s tem rabiš zajebavat z delovnimi časi.

Plačevat čistilnico in podobne neumnosti je totalno zgrešeno. pol je že boljš, da jim nove cunje kupiš:)

RejZoR ::

Sej nikjer ni treba dajat cunj v čistilnico. Dost je že če so normalno oprane, kar verjetno so če si jih imel v omari ampak jih pač nisi nosil.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GregiB ::

DimmniBurek je izjavil:

Gregi...nevem, raje bi vidu da dobi to nekdo, ki res potrebuje.

Ja, vem.... pseudo-altruizem... Vendar se vprašaj... Kaj je TEBI pomembneje... da pomagaš, ali da se zadeve znebiš...? Potem pa teraj dalje...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Matako ::

Naj te ne bo sram vreči česa stran - veš, globalne in moralne posledice so precej manjše, kot se nabija zadnje čase. Večinoma sumljiva psihologija krivde.
/\/\.K.

Redkvica ::

Na Rdečem križu ne zahtevajo nobenih čistilnic, želijo je, da so oblačila normalno čista. Z umazanimi starimi cunjami se pa res ne bo nihče ukvarjal, a ne. Take je za fliknit v smeti.

Jaz sem pri sebi razčistila, da mi je vseeno, kdo bo moje stare ceunje za mano nosil, če jih bo le kdo ponosil, mi je v redu.Tako da jih včasih nesem na Rdeči križ, včasih zapakiram in dam v zabojnik Humane, včasih pa preustim mami, ki jih da ljudem, ki 'jih res potrebujejo'. Ampak da take najdeš, ti gre kar precej časa. Moja mama je upokojenka in dosti hodi med ljudi, pa ve, kaj se v kakšni družini dogaja, kje so težke razmere. Če pa imaš polno dnevnih obveznosti (služba, šola, otroc, kaj vem kaj še), ti je pa veliko bolj racionalno, da cunje na hitro oddaš in upaš, da jih bo nekdo koristno uporabil, kot pa da raziskuješ med ljudmi, v kakšnem stanju je kdo in iščeš nekoga, ki bo zanje 'res hvaležen'.

Konec koncev so to res le stvari, ki zate nimajo več nobene uporabne vrednosti. Pa naj tudi ne bodo sredstvo za kupovanje izrazov hvaležnosti od ljudi, ki imajo v življenju trenutno manj kot imaš ti.

GregiB ::

Redkvica je izjavil:


Konec koncev so to res le stvari, ki zate nimajo več nobene uporabne vrednosti. Pa naj tudi ne bodo sredstvo za kupovanje izrazov hvaležnosti od ljudi, ki imajo v življenju trenutno manj kot imaš ti.

+1, my point exactly...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

RejZoR ::

Matako je izjavil:

Naj te ne bo sram vreči česa stran - veš, globalne in moralne posledice so precej manjše, kot se nabija zadnje čase. Večinoma sumljiva psihologija krivde.


Sam zakaj bi vrgel stran popolnoma dobro stvar, ki jo lahko nekdo drug koristno uporabi?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gulfstream ::

Nesi jih na Mariborski RK če jih drugje ne vzamejo. Tukaj ljudje zjutraj v koloni stojijo zunaj, in oblačil sploh ne boš rabil nesti iz svojega avta, ker te bodo ljudje prosili če jih lahko oni :|

mat xxl ::

Nesite kamor koli samo ne dajajte v kontejnerje nehumanih nategovalcev z imenom Humana, ki potem z vašimi oblačili kujejo čisto solidne kapitalistične dobičke v namene samohvale pa v celem letu ob več milionskih prihodkih darujejo v humanitarnr namene par tisoč eurov !!! Vaše darovane stvari pa pregledajo in končajo v second shopih, slabše stvari gredo pa za čistilne krpe ali se pa predelajo v izolacijo !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

fosil ::

Če ni druge možnosti je to še vedno bolje, kot da cunje končajo v smeteh.
Se vsaj reciklirajo.
Tako je!

gendale ::

lahko jih tudi pustiš pred košem za smeti in jih bo skoraj sigurno kdo odnesel

gruntfürmich ::

jst imam z lokalnim RK dobre izkušnje, tko da vse tam konča...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Matako ::

mat xxl je izjavil:

Nesite kamor koli samo ne dajajte v kontejnerje nehumanih nategovalcev z imenom Humana, ki potem z vašimi oblačili kujejo čisto solidne kapitalistične dobičke v namene samohvale pa v celem letu ob več milionskih prihodkih darujejo v humanitarnr namene par tisoč eurov !!! Vaše darovane stvari pa pregledajo in končajo v second shopih, slabše stvari gredo pa za čistilne krpe ali se pa predelajo v izolacijo !


Kolikor vem, Humana ni neprofitno podjetje torej ne vem od kje ideja o nategu. Imajo poslovni model na pobiranju odvečnih oblačil - v katerem ne sodeluješ, torej, v čem je problem?

Veš, ne gledamo vsi na vse kot nek ideološko zapleteno situacijo - meni se gre, da cunje vržem stran. Po možnosti tako, da se še eventuelno reciklirajo. Kdo, kaj, zakaj in koliko se ob tem zasluži ali izgubi denarja.. ne bi mi moglo biti bolj vseeno - če bi mi bilo, bi sam ustanovil podobno podjetje :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Alamar ::

Lepo povedano. Sploh jih dajem v humano, ker naj bi odvečne cunje dali reciklirati. Če jih vržem v navaden kontejner, končajo na odlagališču. Do sortirnice na odlagališču je pa predaleč.

mat xxl ::

Če že hočeš nekaj dobrega naredit, uporabne predaš kaki humanitarni neprofitni organizaciji, ne pa kapitalističnim nategunom, ki se, da bi laže zavajali ljudi in jim trkali na vest....pomagajte ...... poimenujejo Humana in potem na kontejnerje lepijo slike lačnih afriških sirot ..... tu gre za svinjsko pokvarjeno pridobitniško dejavnost, ko je nekdo povsem brez vesti pripravljen poteptati človeška čustva in jih zavajati z neko humanostjo !!! Sram naj jih bo !!! Bojkotirajte kapitalistične pokvarjence nehumane !!! Pa rajši darujte kam direktno ali na RK ali Karitas.

šernk ::

mat xxl je izjavil:

Nesite kamor koli samo ne dajajte v kontejnerje nehumanih nategovalcev z imenom Humana, ki potem z vašimi oblačili kujejo čisto solidne kapitalistične dobičke v namene samohvale pa v celem letu ob več milionskih prihodkih darujejo v humanitarnr namene par tisoč eurov !!! Vaše darovane stvari pa pregledajo in končajo v second shopih, slabše stvari gredo pa za čistilne krpe ali se pa predelajo v izolacijo !



in v čem točno se rdeči križ razlikuje? kakšne plače že imajo njihovi sekretarji, ki tako delajo v dobro vsem?

aja pa drugače...v našem koncu so na RK zahtevali potrdilo iz pralnice za vsako oblačilo, to je bilo kakšno leto dni nazaj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mat xxl ::

Ne bom komentiral, potem se pa ustavi pri vaških ciganih pa jim ponudi !!!

fosil ::

Tukaj je treba ločit med dobrodelnostjo in pa tem da bi se rad znebil stare robe, ki je nihče noče.

Ena stvar je če ti RK-ju podariš oblačila iz prejšnje sezone, ker imaš prepolno omaro ali ti je preveč zrasel trebuh. To so aktualne zadeve, ki jih bo nekdo drug z veseljem uporabil.
Nekaj drugega pa je, če pospraviš babičino klet in ponujaš oblačila, ki jih še ona že 10 let ni več nosila, sedaj pa smrdijo pa zatohlem in imajo nekaj lukenj od moljev.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Matako ::

mat xxl je izjavil:

Ne bom komentiral, potem se pa ustavi pri vaških ciganih pa jim ponudi !!!


V bistvu ni razloga, da ne.
/\/\.K.

gruntfürmich ::

fosil je izjavil:

Tukaj je treba ločit med dobrodelnostjo in pa tem da bi se rad znebil stare robe, ki je nihče noče.

Ena stvar je če ti RK-ju podariš oblačila iz prejšnje sezone, ker imaš prepolno omaro ali ti je preveč zrasel trebuh. To so aktualne zadeve, ki jih bo nekdo drug z veseljem uporabil.
Nekaj drugega pa je, če pospraviš babičino klet in ponujaš oblačila, ki jih še ona že 10 let ni več nosila, sedaj pa smrdijo pa zatohlem in imajo nekaj lukenj od moljev.

tudi to je res.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Redkvica ::

Zadnji čas poteka neka večja akcija, ko zbirajo cunje vseh kakovosti in jih potem presortirajo in odberejo ven take za prodajo, take za popravit (in jih popravijo in potem prodajo) in take, ki niso več uporabne (iz teh pa naredijo krpe za industrijo). V našem bloku so že bili kak mesec nazaj. V nabiralnik smo dobili eno veliko plastično vrečo, pa napisano malo več o tej akciji, pa ure, kdaj in kje bodo te vreče zbirali. So bili pa ene tri dni v našem naselju. Premikajo se počasi po vsej Sloveniji, če sem prav razumela idejo.

Akcija je pozitivna tudi zaradi tega, ker so v njej zaposlili težko zaposljiv kader, to so mladina, ki čaka na prvo zaposlitev in pa brezposelni, starejši od 50 let.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam z rabljenimi oblačili?

Oddelek: Loža
164567 (1941) gruntfürmich
»

Pralni stroj - preveč programov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011067 (8308) Furbo
»

Zlikovci izkoriščajo Haiti za bogatenje

Oddelek: Novice / Varnost
215471 (1553) Vanich
»

Brezdomci (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
868284 (6066) moonjah

Več podobnih tem