» »

sestava novega računalnika - problem (pomoč prosim)

sestava novega računalnika - problem (pomoč prosim)

musicfreak ::

Ravno sestavljam svoj prvi računalnik. Komponente sem sestavil sedaj skupaj kot treba, hočem prižgat računalnik pa zgleda nekaj ni OK. Ventilatorji se edino zaženejo vsi za kako sekundo, potem spet nehajo vrtet, potem pa spet.

Drugo pa sploh se mi zdi da se ne prižge, diski, luči, pa napajalnik tudi ne, ventilatorji pa

Kaj bi bilo to narobe?

Matična je ASrock z68 pro3, napajalnik pa corsair cx 500 v2

opeter ::

Nekaj si pozabil priklopit. Na matično moraš pravilno priklopiti napajalnik in sicer na dveh mestih (glej spodnjo sliko). Si to priklopil?

Priklop na matični

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

musicfreak ::

da

dvihtelic ::

si procesor pravilno vstavil in namazal s termalno pasto?

musicfreak ::

da, sicer pa tudi če nebi bi se verjetno kaka stvar prižgala. nek problem z elektriko je verjetno al pa je zanič napajalnik?

dvihtelic ::

mogoče je pa napajalnik prešvoh? kok je močan?

musicfreak ::

500w. Ni mogoče, če niti nimam grafične, ampak integrirano

dvihtelic ::

če imaš šanso, probaj z drugim napajalnikom.

ameba ::

Peit po korakih...
Vsako stvar posebi prižgi.....
Al pa jovo na novo ....

dzinks63 ::

Najrajši pri novih sestavah zafrkavajo rami, ali so nekompatibilni ali pa slabo vstavljeni. Še prej pa preveri, da imaš instaliran pravi bios na osnovni plošči za tvoj procesor. Seveda pa mora biti vse brezhibno priklopljeno, kabli dobro skonektani, grafična dobro porinjena v ležišče in pravilno priklopljena tudi z dodatnim napajanjem, preveri tudi sata kable na trdem disku in matični, če dobro sedijo.

musicfreak ::

Sem probal zaj z starim napajalnikom in podobna fora. Sem zagnal brez da bi mel priklopljen monitor računalnik, se zažene. Ga vgasnem, potem pa z monitorjem ni hotelo. Probam zaj isto naredit z novim in enako. Zgleda je nek problem z priklopom monitorja.

musicfreak ::

Aja...pa prav tako ne morem priklopit oba priključka od monitorja gor. Tole mam:



Moj samsung 2243bw pa ima če prav razberem:

15pin D-sub in DVI-D

kaj sedaj naredim?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

dzinks63 ::

Ne priklapljaj obeh, priklopi samo DVI.

musicfreak ::

To je res čudno vse skup. Sem priklopil zdaj samo DVI, se zažene normalno rač do biosa. Potem vgasnem da priklopim miško in tipkovnico, prižgem in spet ista fora. Kak stisnem gumb za vžig se za moment vklopi lučka in s tem vsi ventilatorju, potem pa takoj vgasne. Je pa zdaj neko čudno začelo smrdet, ampak vseeno še se enako prižiga kot prej.

dzinks63 ::

Tole bo težko šlo (sorry, ampak se boš moral še marsikaj naučiti, da bi ti kaj ratalo), jutri povabi prijatelja na drink kateri obvlada zadevo in skupaj vse poštimajta tako kot se spodobi.

musicfreak ::

Duhec ::

Hm. Vidim samo en vijak na plati (pod napajalnikom) s katerim imaš pritrjeno osn.ploščo.
Preveri, če nimaš kje pod plato kak kovinski distančnik, ki ni poravnan z luknjo na osn.plošči skozi katero jo pritrdiš in tako dela kratek stik. Na ohišje moraš pritrditi kovinske distančnike na pozicijo, ki pašejo točno za dimenzijo tvoje plošče kjer so luknje za pritrditev.
Sestavi najprej vse skupaj na mizi, da vidiš, če je (še) vse ok.

musicfreak ::

No sem nesel računalnik na servis pa so mi rekli da je plata zanič oz. crknila...so rekli da sem imel dobro vse priklopljeno tak da verjetno nisem sam kriv. Probali so tudi diske, napajalnik in procesor na drugem sistemu pa so delali, tak da bi naj bila plata.

Sem jo danes že poslal nazaj, upam da ne bodo komplicirali da sem jo sam skuril...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535359 (4295) svetetko
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398602 (8049) Pšenični
»

PC se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
131180 (1026) snooze77
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162776 (2030) fosil
»

Problem z Atomom, ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
12818 (611) Macketina

Več podobnih tem