» »

Mešetar.com [razvojno-beta testiranje]

Mešetar.com [razvojno-beta testiranje]

1 2 3
4
5

Uporabnik ::

LJ - Postojna
(NaN km)

Lion29 ::

@tehcnolog: ti se salis ne? stvar 100% koncana ne bo nikoli, ker je res se OGROMNO stvari za postorit in imam zelo drzno strategijo, ki nam ne bo dala dihati se zelo dolgo ;)

tak da zdaj se bo zacelo.... danes je bilo pestro, dobro, da smo tudi sistemsko in v backendu vecino postimali.... dobil sem nekaj feedbacka, kar sem ga dobil ze tudi prej in ni bistveno drugacen.... zalosti me le, da dobivam feedback od ljudi, ki si ne vzame 5min casa in dejansko zadevo preizkusi.... logicno je, da tako 5klikov okoli aplikacija nima nobene vrednosti


@Uporabnik: si lahko malo bolj specificen? Zelo ti bi bil hvalezen, ce malo opises problem, screen shot in kako si do njega prisu pa bi bil sploh TOP!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Uporabnik ::

Lion29 ::

@Uporabnik: hvala ti za to.... bom debugiral jutri, da vidim, zakaj razdaljo med teboj in oglasom ne izracuna pravilno.... do zdaj se nismo imeli problemov.... NaN pa je not a number, torej bodosi ni pravilno nastavljena lokacija s strani oglasevalca bodisi s tvoje bodisi je pa preprosto pri pretvorbi prislo do kaksnega hrosca..... do sedaj testerji nismo imeli tezav z lokacijo...

res ti hvala za feedback
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

Kaj pol fellow developerji, internet geeki.... nam boste dali eno roko?


Zelo bi bil hvalezen, ce bi se registrirali, pa oddali kak oglas (tisti ki imate na bolhi lahko direkt prenesete)...

Se bolj bi vam bil hvalezen, da poveste naprej ;)

Najbolj pa, ce se registrirate, oddate oglas in preizkusite razlicne scenarije kako aplikacijo zjebat... in pol ko vam to uspe, posredujete informacije meni (in ne izkoristite zadeve za vas GAIN :) )

btw, adblock hack on it's way :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

mikic007 ::

Cestitam za besedo mesetar. Lepa slovenska, negativna konotacija ne igra vloge, ko se ime malo uveljavi (vsekakor bolje kot diler, pa tudi bolha ni ravno visek pozitive).

A to boste dodali tudi tujino? *nisem vsega bral do zdaj

Lion29 ::

Ja hvala, si prvi, ki je pohvalil, ceprav se ga res drzi negativna konotacija... in smo tudi sami mnenja, da se bo to hitro spremenilo....

in ja, ciljamo tudi na tujino, ko seveda zalaufamo pri nas v roku leta dni.... in imamo tudi super ime za tujino, zelo lepo zveni in hitro si ga je zapomnit

A lahko tisti, ki imate ad block preizkusite ponovno?
Sem zamenjal poimenovanje tistih elementov, kot je predlagal Gandalfar.... meni nikaor ne uspe nastaviti adblockerja tako da nebi videl oglasov :(
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

bf4ed ::

Popravi še vnosno polje za geslo pri registraciji. Pa kje si videl da je geslo vidno ko vpisuješ?

Lion29 ::

bf4ed: marsikje... mene izredno moti, da geslo ni vidno pri registraciji, ki jo opravim 1x... in mora biti cimkrajsa in ne da 2x vpisujem jele ali 2x vpisujem gesla, samo zato, ker ni prikazano.... kdo pa ti gleda v zaslon ravno v casu registracije.. in tudi ce ti, ga lahko nagovoris da pogleda proc...uporabno torej 1/10.000 primerov.... motece v 1/500 primerov...

paranoid much?

ampak ravno zato, imam na todo listi oznaceno, da dodam moznost, da si zamaskiras geslo (po defaultu pa seveda ne)...

LOGIN je pa druga pesem, tam ne rabis ponavljat gesla, ce ga zgresis, pac ponovno vpises... tega opravis veckrat in se lahko veckrat zgodi, da kdo pogleduje ;)

vseeno hvala za feedback, vsaki feedback je dobrodosel ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

Evo, v zadnjih parih tednih smo postimali ogromno stvari na mešetarju...

med drugim smo polepšali footer
poštimali registracijo
dodali še kup manjših bombončkov, med drugim veliko bolj intuitivno filtriranje po področjih
dodali rubriko PODARIMO, ki bo v naslednjih tednih polna

tudi v ozadju se ogromno stvari dogaja... tak da stay tuned... januarja in februarja se obeta veliiko sprememb

Aja, pa še to.... ne bodite sramežljivi...

dajte se dejansko registrirat in oddat kak oglas, da boste vidli še kako je to popedenano!
Pa seveda, da nam daste eno manjšo rokco! Ne bo pozabljena usluga, imaste birco pr meni v dobrem ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Gandalfar ::

kako si z hashbang urlji predstavljas, da bos najdljiv na googlu?

Lion29 ::

je ze postimano, don't you worry... tako na FB kot na googlu in bingu dela
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gandalfar ::

kako pa to deluje?

DeeJay ::

Kliknem Profil -> Osebni Podatki in na hitro pokaže obrazec z osebnimi podatki in takoj skoči na zadnje oglase, tko da ni šans karkoli spremenit.
Mam FF 8.0

EDIT: ko sem hard refreshal stran je pa začel delat vredu
EDIT2: sam je vseen neki narobe tuki. Sem posodobil profil, shranil in ko sm kliknu na Mešetar račun mi je spet skočil na Zadnje oglase

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Lion29 ::

Gandalfar je izjavil:

kako pa to deluje?


pa to bi ti ja mogu ze vedet ;)

evo, tle imas natancna navodila

Making AJAX pages crawlable

@DeeJay:

Full ti hvala za feedback, bom preveril kako pa kaj in popravil v najkrajsem moznem casu!!!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

technolog ::

Kaj je fora tega:

Prestavite ustrezni lik v desno okence

Ne ščiti pred boti, a vseeno najeda uporabniku.

Lion29 ::

koko ne sciti pred boti? seveda da sciti... a poznas kako foro?

najeda? sklpam, da ti raje neberljive CAPTCHA texte prepisujes? ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

technolog ::

Ja, malo že ščiti. Tako, da uspe samo 1/4 requestov. Zato torej?

Lion29 ::

ne razumem, cel sistem je JS, kako lahko boti resijo ves sistem?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

tut ne razumem kaj mislis s tem 1/4? vse je lepo zavarovano

ce mi zrihtas en bot testcase, da zadevo izpelje, bi ti bil ZELOOOOOO hvalezen
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

technolog ::

Ti bom naredil testcase. Kok requestov hočeš?

Pač skripta naključno poskuša dajat elemente (štiri oblike) v okenček, kar pomeni, da posledično uspe 25% requestov od bota.

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

tolko, da jih je par uspesnih ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

DeeJay je izjavil:

Kliknem Profil -> Osebni Podatki in na hitro pokaže obrazec z osebnimi podatki in takoj skoči na zadnje oglase, tko da ni šans karkoli spremenit.
Mam FF 8.0

EDIT: ko sem hard refreshal stran je pa začel delat vredu
EDIT2: sam je vseen neki narobe tuki. Sem posodobil profil, shranil in ko sm kliknu na Mešetar račun mi je spet skočil na Zadnje oglase


Oj, lahko preveris, ce se vedno nagaja?

@technolog:

allora? bo kej... bodo prazniki kmali in bomo zaprli razvojno barako... koncno nek dopust po letu in pol! smo si ga zasluzili
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

technolog ::

No, čestitke! Žal tudi jaz nimam ravno veliko časa, bomo pa predebatirali tole stvar po vikendu.

Lion29 ::

superca!

hvala ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

DeeJay ::

zdej zadeva več ne preskakuje na zadnje oglase, sam če sm pa v profilu in recimo kliknem Osebni podatki, pol pa grem back z browserjem, mi pa namest na "Mešetar račun", kar bi mogu bit logičen step back, pride na zadnje oglase, na katerih sploh nism bil nikol pred tem. To je mal annoying ker ti čist orientacijo sesuje.

Tut recimo če greš iz enga oglasa na profil in tm pol klikneš back ti pride na zadnje oglase namesto na oglas, ki si ga gledal.

Lion29 ::

Ti si tak car!

ce bi dobili vec takih feedbackov bi bila majka! Res hvala!

ja s temi browser back in forward gumbi v browserju sem se jzabavak full, full casa do onemoglosti.... zvecine je poslihtano, ni pa idealno...

hvala, da si izpostavil kje skripa, definitivno bomo odpravili!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Ice-Heki ::

Živjo,

imam par minut preveč časa, pa sem se registriral. Tole so moja opažanja:

  • če kliknem Nepremičnine - Privat ponudba (Hiše) piše, da je v bazi 1 oglas. Pokaže pa mi "Žal noben oglas ne ustreza iskanim kriterijem" - na stran sem prišel prvič, brez kakršnih koli kriterijev ...

  • recimo da vas želim kontaktirati ... grem na stran Kontakt in vidim, da je spodaj captcha. OK, bom najprej premaknil slikico in šele potem vpisal sporočilo - vaša skripta pa misli, da sem s tem, ko sem premaknil slikico tudi kliknil pošlji in mi napiše, da nisem vpisal uporabniškega imena, sporočila, itd.

  • V mail sporočilu, ki je potreben za potrditev registracije manjka strešica na s;
    ... Mesetarju ...
    ;)

  • Prenašanje sporočil z Bolhe ne deluje ... vnesem URL, izberem da sem res lastnik oglasa in sistem mi javi, da objavljanje v tej kategoriji ni mogoče (seveda, saj kategorije sploh nisem izbral?), potem ko pa kliknem na kategorije (npr. Tehnika - Avdio / Video - TV), se mi pa odpre nova stran, kjer ni nikjer polja, da bi vpisal svoj URL.

  • Kaj pomeni "Več možnosti" pod ceno oglasa - zgodi se namreč nič.

  • Ko vnašam oglas ga lahko prekličem (zaprem) samo s klikom na prekliči. Ikone in vse ostalo ne deluje, saj mi vedno javi napako - "V urejevalnem načinu so te funkcionalnosti izklopljene.". Namenoma?

Lion29 ::

Ice-Heki je izjavil:

Živjo,

imam par minut preveč časa, pa sem se registriral. Tole so moja opažanja:


HVALA ZA CAS!

Ice-Heki je izjavil:


če kliknem Nepremičnine - Privat ponudba (Hiše) piše, da je v bazi 1 oglas. Pokaže pa mi "Žal noben oglas ne ustreza iskanim kriterijem" - na stran sem prišel prvič, brez kakršnih koli kriterijev ...


To je visoko na todo listi, namrec je en bug pri oglasih ki potecejo in ne zaurnirajo count v kategorijah. verjetnoz e jutri resimo


Ice-Heki je izjavil:

recimo da vas želim kontaktirati ... grem na stran Kontakt in vidim, da je spodaj captcha. OK, bom najprej premaknil slikico in šele potem vpisal sporočilo - vaša skripta pa misli, da sem s tem, ko sem premaknil slikico tudi kliknil pošlji in mi napiše, da nisem vpisal uporabniškega imena, sporočila, itd.


Ja, to je avtomatsko tako misljeno, da prisparamo ljudem cas. ponavadi se captcha resi nazadnje... vsekakor ti potem se vedno omogoci ta vneses manjkajoce podatke in pritisnes poslji.


Ice-Heki je izjavil:

V mail sporočilu, ki je potreben za potrditev registracije manjka strešica na s;
... Mesetarju ...
;)


hvala! bomo popravili


Ice-Heki je izjavil:

Prenašanje sporočil z Bolhe ne deluje ... vnesem URL, izberem da sem res lastnik oglasa in sistem mi javi, da objavljanje v tej kategoriji ni mogoče (seveda, saj kategorije sploh nisem izbral?), potem ko pa kliknem na kategorije (npr. Tehnika - Avdio / Video - TV), se mi pa odpre nova stran, kjer ni nikjer polja, da bi vpisal svoj URL.


Ja, to je napaka, ker niso vse kategorije pavilno polinkane, namrec mesetar avtomatsko poskusa dolociti kategorijo. Mi lahko na ZS posljes tocno url do oglasa, da bom vedel postimat? Jutri bo ze reseno! Bomo pa postimali, da ce kategorija ni ustrezna, da splosno in v urejanju lahko pol resis drugo.


Ice-Heki je izjavil:

Kaj pomeni "Več možnosti" pod ceno oglasa - zgodi se namreč nič.


Ja, to mora sprozit tisti drop down za dolocitev cene po dogovoru, podarimo ali tocno ceno. Hvala za sokolovo oko. Ikonca dela, link pa ne, bomo resili!


Ice-Heki je izjavil:

Ko vnašam oglas ga lahko prekličem (zaprem) samo s klikom na prekliči. Ikone in vse ostalo ne deluje, saj mi vedno javi napako - "V urejevalnem načinu so te funkcionalnosti izklopljene.". Namenoma?


Ja, to je namenoma. Pri urjenaju oglasa imas tri moznosti, shrani, shrani in objavi in preklici. Bo pa ta orodna vrstica s temi opcijami bolj jasno in vizualno bolje izpostavljena v naslednjih tednih!



Full, full ti hvala za feedback! Te tedne delamo predvsem na backendu (administraciji) in prenasamo oglase trgovcev... delamo nekaj na promociji, SEO in povezave z druzbenimi omrezji in pripravljamo se nekaj novosti (agregator gruponov).

Zdaj v naslednjih tednih pa bomo predvsem delali na promociji in odpravljanju se nekaterih bugov in v pripravi je se nekaj razlicnih nagradnih iger

Tisti, ki bi radi pomagali pri promociji, mi javite na ZS, se lahko zmenimo za razlicne oblike kompenzacije
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

Evo s ponosom se lahko pohvalimo, da smo se uvrstili na SEEDCAMP! Danes ze sibamo v Tallin!

Wish us luck!

SEEDCAMP NAJAVA
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

D3m ::

Šibaj in poročaj! And don't come back empty handed. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Lion29 ::

hehe... thanx

will do! I mean report :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

alessio2 ::

Lion29: Kako se je Mešetar oz Merkanty odrezal na Seedcampu? Kak report?

Lion29 ::

ojla... bom prilimal iz enga drugega foruma... bom pa verjetno spisal o tem eno bolj obsirno kolumno pa mogoce tut na spletnih uricah ali kaj podobnega... ker materiala je se pa josj ;)

Teden v Tallinu je bil izredno naporen a hkrati zelo rodoviten. Na dogodku se je predstavilo 20 mladih, izredno talentiranih ekip z najrazličnejšimi projekti.

Žal sami nismo bili izbrani (od Seedcampa), k temu botrujeta predvsem 2 vzroka

1. Preveč širok projekt
2. Zaenkrat preveč osredotočeni na Slovenijo

Smo pa imeli enkratno priložnost spoznati 75 vrhunskih in uspešnih podjetnikov (mentorjev ) na IT področju, ki so nam v teh parih dneh dali ogromno koristnih informacij. Že samo zaradi tega je obisk Seedcampa pravzaprav nuja!

Kot rečeno, nas Seedcamp ni izbral za investicijo, smo pa navezali stike z veliko drugimi (premožnejšimi) investitorji, ki so izkazali interes. Sedaj pripravljamo ustrezno gradivo in konkreten predlog za sodelovanje.

Vsem mladim oz. ambicioznim podjetnikom, ki bi želeli nastopiti tudi na tujem vsekakor priporočam udeležbo katerega izmed Seedcampov. Če imate kakšno vprašanje Vam rade volje odgovorim.


Obenem bi se zahvalil še fantom iz Zemante in Vox.io-ta, ki so si vzeli čas in nam podali nekaj dobrih nasvetov.
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::



NAGRADNA IGRA


Evo, smo sklamfali skupaj super nagradno igro s svežim pristopom.

Vsak ki se registrira na Mešetarju, se lahko poteguje za Samsung Galaxy S III in za katero izmed ostalih 45 nagrad!

Če oddate oglas ali pripeljete nove obiskovalce/uporabnike, boste prejeli še dodatne srečke



Zakaj naj bi to bil sveži koncept? Zbiranje srečk/točk je že itak preverjena metoda...

no mi smo zbrali za vas 45 različnih nagrad in vi lahko s priigranimi srečkami IZBERETE SVOJO.

Srečke lahko razporedite samo na eno dodatno nagrado, lahko na več različnih.


Prosil bi vse tiste z budnim očesom, ki opazite kako luknjo ali napako, da mi to nemudoma sporočite bodisi na ZS ali na mejl: info afna mesetar pika kom

Še to sem pozabil povedat.... tudi na tiste, ki ste že registrirani, nismo pozabili in pravtako sodelujete v nagradni igri!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

ahac ::

Če bi vedu, da bom sigurno zadel S3 bi naredu oglas za trenutni telefon... tko pa nimam kaj prodajat. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Lion29 ::

hehe :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

francek1 ::

Lion29 je izjavil:



NAGRADNA IGRA


Evo, smo sklamfali skupaj super nagradno igro s svežim pristopom.

Vsak ki se registrira na Mešetarju, se lahko poteguje za Samsung Galaxy S III in za katero izmed ostalih 45 nagrad!

Če oddate oglas ali pripeljete nove obiskovalce/uporabnike, boste prejeli še dodatne srečke



Zakaj naj bi to bil sveži koncept? Zbiranje srečk/točk je že itak preverjena metoda...

no mi smo zbrali za vas 45 različnih nagrad in vi lahko s priigranimi srečkami IZBERETE SVOJO.

Srečke lahko razporedite samo na eno dodatno nagrado, lahko na več različnih.


Prosil bi vse tiste z budnim očesom, ki opazite kako luknjo ali napako, da mi to nemudoma sporočite bodisi na ZS ali na mejl: info afna mesetar pika kom

Še to sem pozabil povedat.... tudi na tiste, ki ste že registrirani, nismo pozabili in pravtako sodelujete v nagradni igri!

A nam starim zvestim strankam pa nič???
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Lion29 ::

seveda, da ja... sem pripisal.. tisti "stari" uporabniki imate eno srecko tudi, ce ste se registrirrali prej.... nove pa dobite z novimi oglasi in z oglasevanjem naprej ;)

pa ob priliki boste dobili se posebno nagrado ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

RejZoR ::

Sem probal že pred časom dat gor par stvari pa je enostavno preveč bugasto in leseno vse skupaj. Bolha sicer ne izgleda tko lepo ampak je zadeva enostavno funkcionalna. Razumem tud da obstaja precej dlje amapk vseeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lion29 ::

Rejzor: verjamem. Zadevo itak konstantno pilimo in dograjujemo. v enem mesecu pofixamo precej stvari. Bo pa v naslednjih mesecih bil delezen totalnega overhaulinga...

namrec, tudi sami smo se ujeli v zanko, ko zelis ponudit res maksimalno najboljse uporabniku, in se tekom razvoja elementi samo nabirajo in nabirajo.... sedaj je razvoj prve faze zakljucen...imamo vse elemente zbrane... in sedaj bo dooooosti lazje naredit redesign in "oklestit" zadevo, da bo veeeeeeeliko bolj dihala in preprosta....

funkcionalnosti bo vec, a bodo veliko racionalneje razdeljene in resnicno prikazane le po potrebi....

zdaj prvo polnit, da se zacne res vrtet...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

d0rK ::

In kje so detajli te nagradne igre?

blackbfm ::

na tvojem mestu bi dal ui raje delat kakšnemu profesionalcu, trenutno še vedno zgleda kot en sesut cms, nevem kdo bi hotel to uporabljat razen toliko da pride do nagrade.

Lion29 ::

d0rK je izjavil:

In kje so detajli te nagradne igre?


NA TEM LINKU
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

čuhalev ::

Lion29 je izjavil:



NAGRADNA IGRA


Dejte popravit datum. Pišejo se pike so, ne vejce in brez ničel pri mesecu

Janac ::

Ej, lion zakaj ne dela moznost Spremeni/dodaj kontakte ?

tudi naslova nemorem vnesti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Lion29 ::

čuhalev je izjavil:

Pišejo se pike so, ne vejce in brez ničel pri mesecu


reseno...

probleme prosim na mejl ali na zasebno, print screen zelo olajsa zadevo.

HVALA!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

genesiss ::

Kako se sploh odda oglas? Piše da naj vnesem naslov pa ne vem kam...
Hočem vnesti naslov - teži da naj vnesem lokacijo, čeprav je vpisana.

A to dela v Chromu?

EDIT: ne dela. V Firefoxu je šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

RejZoR ::

Z naslovom sem tud jezst skoz imel probleme. Sicer mi je pol enkrat ratalo ampak je vseeno tečno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je Bolha poginila med operacijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8016611 (6373) FTad
»

letgo vs bolha oglasniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18534818 (14397) shadeX
»

Kaj pravite, se splača narediti spletni oglasnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910105 (6463) 2dark
»

bolha.com - počasna

Oddelek: Pomoč in nasveti
303993 (2263) Hayabusa
»

Shranite si oglase za kasnejši ogled

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
249344 (7913) Bistri007

Več podobnih tem