» »

ogromna težava z OS(NUJNA POMOČ)

ogromna težava z OS(NUJNA POMOČ)

n0_body ::

Imam disk, razdeljen na 3 particije. C,D in E. Na C-ju imam Win 98 na D-ju Win XP HOME pa imam prostor za razno šaro (na tej ni sistema). No, in jaz sem potem naredil napačo, ker sem pobrisal C particijo in nanovo namestil gor Win 98.In sedaj ne morem več v win xp.
Kak sedaj?

Veiztex ::

Formatiri particiji, kjer imas OS. Pa na eno particijo posnem prvo Win98 pol pa se na drugo xpeje mora delat.:)

n0_body ::

Ja sej sem ze pomislu ampak imam neke fajle na particij z xpji :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n0_body ()

boštjan ::

Predvidevam da si si XP nalagal v 98,zato tudi ni več XP.Če hočeš met XP nedotakljive jih moraš na čisto naložit.Torej XP CD not in v biosu za first boote device izbrat CD-ROM.V namestitvenem meniju sformatiraj particijo na keri želiš met XP.Pa tiste podatke še prej na kero drugo particijo vrži.

ToniT ::

Zaženi repair proceduro za XP-je, da ti popravi MBR, pa bo zadeva delovala.
Če sem prav razumel, imaš na C win98, na D: pa XP. Ker si naložil win98 za XP-ji, so ti povozili MBR - tega popraviš pa bo. Najllažje je na gornji način-

MCSE ::

to kar je ToniT opisal deluje!

SanSan ::

Ce pa to nebo delalo, pa instaliraj na c: win XP in sicer v NTFS, pol bos pa lahko videl podatke na d:.
Verjetno si ze prej instaliral XP na NTFS pa sedaj iz 98 ne vidis particije d:. Lahko pa uporabis tudi kak program, ki ti spremeni NTFS v FAT.
SanSan pravi: poslusajte Konfucijeve modrosti.

n0_body ::

fak je ker ne najdem recovery console pr xpjih
da bi popravu boot oz ta mbr

Poldi112 ::

glede pretvarjanja ntfs v fat, bolj enostavno je driver za win98 za ntfs instalirat.
http://www.sysinternals.com/
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
353491 (2315) teedy
»

Kako na nov naložiš win98 če maš zravn še winXP?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141858 (1635) franc3e
»

Win xp, Win Me in Linux

Oddelek: Pomoč in nasveti
121233 (1080) jez

WinXP in partice

Oddelek: Programska oprema
101326 (1201) CCD
»

Win2000 in Win98 na enem compu

Oddelek: Operacijski sistemi
111195 (1035) bastadu

Več podobnih tem