» »

Safari zbrisal History, po update-u

Safari zbrisal History, po update-u

mat3jc3k ::

Imam WinXP in Safari, zdaj že 5.0.1;((

In sicer včeraj zvečer ob 22.00 normalno vse laufa, v Safariju imel odprtih 8 oken po 5-8 tabov v vsakem. Po polnoči je sistem nekaj trokiral in mi nenapovedano ugasnil Safari in opcija Reopen Last Windows ni bila več na voljo.
Grem pogledati v History (Ctrl+H) in tam samo en klincev link od danes in sicer ->google.com bilo je to 2 min po polnoči. Restartal sem sistem. Se pravi mi je Safari nenapovedano updateal sistemček, mi zaprl browser in mi VSILIL uporabo, obenem pa še ZBRISAL vse pomebmbe linke in History itd in to BREZ OPOZORILA... naj omenim da bookmarki so še, ampak jih je malo v primerjavi s history-jem ki je bolj pomemben.

Se je še komu to zgodilo?

I am pissed, g Dammit.
@APPLE , cee lo green ima en lušten komad: Fuck You!

FAK, upam da se bo dalo kaj rešit.
  • spremenil: mat3jc3k ()

mat3jc3k ::

Ok, gremo dalje.
Kako zavrtim nazaj verzijo 3.xx oz. 4.xx ki sem jo imel prej, ker ta verzija 5.0.1 je katastrofa, imam odprt en youtube okenček s Foo Fightersi, v drugem oknu pa 4 slo-techove teme in mi je ,zdaj že drugič, vrgu blue-screen na Win XP, 2GHz,2GB laptop. Ali bo pomgagalo če namesto foo fightersov poslušam Alien-a ? =)

Še enkrat, rad bi se dokopal do svojega History-a, ki mi ga je safari kar sam pobrisal ;((

Druga opcija mi bo, ko zrihtam verzijo safarija in disable-am update, da restore point vključim izpred kakega tedna.

Suggestions?

Limit-sky ::

Safari uporabljam tudi na XP SP2, 1 GHz RAMA, netbook in še nikoli nisem imel blue screena (vedno odprtih najmanj 5 tabov).
Glede na vse napisano je problem ali v inštalaciji ali v PEBKAC.

Lahko pa narediš restore point in pred tem izklopiš net in se ti ne bo updateal.
Ima pa novi safari opcijo Reading list, kjer si lahko zacahneš stran in jo pregledaš kasneje. Ravno za takšne primere. Verjetno ti bi pa chrome ali FF tudi bolj koristila.

mat3jc3k ::

Tudi jaz nisem imel nikoli blue-screena na SP3, od včeraj pa se je stvar spremenila.
Na prejšnji verziji safarija mi je tudi, ko se je sesul, kasneje lepo obnovil zadnji session.
Nikoli problemov.

Razmišljam o opciji da bi odprl temp data in pod safari history n. Toda s čim naj odprem fajl, da bo možno razbrati in prekopirati linke.

Tule-> C:\Documents and Settings\User_Account\Local Settings\Application Data\Apple Computer
Notri se nahaja Folder History, v njem pa filetki s končnicami .cfs in .del

Občutek imam, da je novi Safari instaliran drugam, oz. je prepisal path drugam in da zdaj nima dostopea več do teh history fajlov in jih ne prikazuje v Safariju.

S čim naj odprem fajle, da bom lahko kar se da čisto prebral zapise, mogoče kakšen HEX editor? Kakšen je Safarijev stil, da mi ne bo čudnih znakov ven metal.

Firefox tudi uporabljam in ni problemov, tok tok. Ob pojavu problema, nista bila FF in Safari istočasno odprta.

mat3jc3k ::

Moje mnenje je pa, da če nimata PAMETNIH predlogov in rešitev, da se ne oglašata.
Nič mi ne pomagata, samo živce mi dvigujeta z brezveznim nakladanjem. To ni samo moje mnenje, je mnenje večine.

gremo dalje...

Safari me še naprej jebe, System Restore je bil narejen nazaj na 10.7.2011 ampak problem še ni izginil.
Preden sem naredil sistem restore sem si skopiral celoten folder Safari -> History, Preferences, blabla
in je folder velik kar 1,2 GB.

Tako da zdaj ne vem kako in s čim naj odprem končnice *.cfs in *.del da jih bom lahko prebral kot knjigico. Z notepadom sem jih že odprl a mi prikaže neke čudne znake in ni čitljivo urejeno, se pa da razbrati, youtube, google... kaj več pa ne.

predlogi?

mat3jc3k ::

Večine na forumu...veš dobro kaj sem mislil.

LimitSKy: prispevaj s konkretnimi odgovori ali pa se odstrani iz teme. Ja?
Vse kar si napisal sem napisal pred tabo, ne rabim 2x brat istih stvari.

Rabim POMOČ guys, nujno!

Bananovec ::

No ja, za Safari je že od nekdaj veljalo, da je na Windowsih crap. Pri MAC OS X pa je že druga pesem. Sem ta brskalnik tudi sam uporabljal, ker je bil zelo fancy, pa sem nato izgubil živce zaradi stoterih bugov.
Safari 4.x verzija:
http://appletoolbox.com/2010/06/downgra...
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

mat3jc3k ::

Bakupi so narejeni, toda kako jih uporabiti?

Sem prekopiral fajle v folder, kjer so bili sorodni fajli a osveženi, povozil sem jih s starimi, a do spremembe v brskalniku ni prišlo in še vedno ne vidim history-ja.

mat3jc3k ::

Isto sranje se mi je zdaj zgodilo s FF, sesul se je session restore... ARRRRGH slab teden u PM.

Zgleda me komp zajebava. Teli XPji so odpeli svoje.

Torej...Ve kdo kako uporabiti .cfs in .del fajle in jih združiti, da se jih lahko odpre in pregleda?

Limit-sky ::

mat3jc3k je izjavil:

Večine na forumu...veš dobro kaj sem mislil.

LimitSKy: prispevaj s konkretnimi odgovori ali pa se odstrani iz teme. Ja?
Vse kar si napisal sem napisal pred tabo, ne rabim 2x brat istih stvari.

Rabim POMOČ guys, nujno!


Jaz se bom odstranil iz te teme, da ne smetim in delam guzvo med vsemi temi koristnimi nasveti in bo tema bolj "cista". Pa vec prostora bo za "koristne" nasvete.
:))
Se iskreno opravicujem vsem (obema) sodelujocim.

mat3jc3k ::

Isti si kot kašna pička, narediš se žrtev in spizdiš.

Bodi dec in ostani še malo :))

Torej...Ve kdo kako uporabiti .cfs in .del fajle in jih združiti, da se jih lahko odpre in pregleda?

mat3jc3k ::

@ Mr.Limited

Aja, ni lepo da zbrišeš svoje prejšnje poste in nato jemlješ iz konteksta.



A je kdo na mac forumih, lahko tudi slovenskih bi lahko objavil tale problem? Častim virtualne čevape in pivo.

Limit-sky ::

Ej, jaz ne brisem svojih postov. Za to se zahvali moderatorju gandalfarju. Da ne bos se vecjega kretena delal iz sebe, kot se ze.

On topic
Probaj v googla napisat, kaj rabis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

mat3jc3k ::

Sem iskal po google-u in mi nič uporabnega ne vrže ven.
Naslednji step mi je, da downgradam programcek (Safari) in probam skopirati backup fajle in upati na najboljše.

Pozna kdo kako zadevo za odpiranje .cfs in .del, ajmo slo tech g33ki, sigurno boste stresli iz rokava, kakšno ime za primeren Software.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat3jc3k ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opera Mini za iPhone potrjena

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
223755 (3043) Mavrik
»

Apple izdal boljši brskalnik od Opere (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8513798 (8024) techfreak :)
»

Je Safari res najhitrejši brskalnik?

Oddelek: Novice / Brskalniki
217488 (4695) Kenpachi
»

Safari za Windows prenešen že milijonkrat

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
465249 (3108) mavec
»

Iz Appla nič novega (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
669003 (7028) bluefish

Več podobnih tem