» »

kaj s filmčki velikosti 701MB

kaj s filmčki velikosti 701MB

ike ::

Hi.

Vse več XviD filmčkov je velikosti 701 MB, kr je ravno malo preveč za na CD. Kako spečti te filme? Večina jih ima na koncu 10 minutni spisek igralcev, scenaristov in prenašalcev šminke: je kako res simple orodje, ki to odreže stran?

Hvala -i

Bramac ^^ ::

To naj bi še šlo na cd, čene pa overburnas.

bond007 ::

ti šment a :D

Take velikosti so ravno zato, da se jih da zapeči na cd. Verjetno nimaš overburnanje vklopljeno, pa finalize cd.. Uglavnem brez problemov se da film take velikosti zapečt... še kei več tudi:)

Pithlit ::

hmmm Mam pa jest ful ene čudne CD-R diske da so vsi po vrsti velikosti 703MB (pa nekaj malga drobiža še zraven)...
Life is as complicated as we make it...

Damjan Jagar ::

Ike, če uporabljaš Nerota si v Preferences vklopi Overburn. To ti bo omogočilo peko čez omejitev. Tam nekje do/okoli 703 MB.
http://jagar.si

Sami ::

Z Overburningom lahko na CD-R 700Mb zapečeš tudi do ene 735-740MB.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Damjan Jagar ::

Sami malo si pomešal MB in Mb. Na CD spraviš nekaj čez 700 MB oz. nekaj čez 730 Mb.
http://jagar.si

Quikee ::

Cyb3r: Mislim da si ti malo zameso... mali b pomeni bit... veliki B pa pomeni byte. =) Pravilno se oznaci kiB, MiB, GiB, TiB ce je delilnik 1024 in kB, MB, GB, TB ce je delilnik 1000.
BTW. kiB, MiB, GiB, TiB majo zelo smesna imena.. kibibyte, mebibyte, gibibyte in tebibyte. =) LOL
ki = kilo binary, Mi = Mega binary,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

Sami ::

Sami malo si pomešal MB in Mb.

Mislil sem 700MB.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Damjan Jagar ::

Quikee, točno. Narobe sem ga popravil. :8)

Smo se pa razumeli kaj sem hotel povedati.
http://jagar.si

Yossarian ::

Na 700 MB CD spraviš gor zdaj ne vem točno 702 ali 703 MB. Za to ne rabiš Overburn, za vrednosti nad tem pa potrebuješ.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Damjan Jagar ::

Ne vem če res... Koliko pa gre po tvojem potem gor z overburnom? Pa ne mi spet rečt 730...
http://jagar.si

DominusSLO ::

Odvisno od medija, koliko se da overburn-at...
Moj najbolj overburn-an cd je verbatim datalife crystal superazo, na katerem je 707MB(742.053.888byte).
Prodajajo pa tudi medije nekje do 100MB se mi zdi..

DominusSLO ::

Mislu sem na 800MB ne pa 100MB :\ sorry za napako

Damjan Jagar ::

Zelo dobro. Sicer tudi ne poizkušam pečti tako velikih datotek, zdi pa se mi da do sedaj nisem prebil 704 MB.

Koliko gre pa overburn na 800 MB CDjih? Če povem po pravici še nikoli v življenju nisem peknil 800 MB CDja. Ni bilo potrebe.
http://jagar.si

Bramac ^^ ::

Obstajajo tud 100min cdji, torej okoli 900MB :D

fahrenGONE ::

Kupi DVD-+=RW in posnami 6 CDjev na 1 DVDR. To znese okoli 4,400 MB in ostane ti se okoli 300MB za kaksen oversized rip, ce ga ze imas. Polega tega da je snemanje na kvalitetne DVDR postalo cenejse kot na CDR, jih tudi bere hitreje. Se posebej NEC 35xx modeli, ki podpirajo 16x read tudi pri DVD+-R.

Tilen ::

Ne govori, da so NEC-ovi pekaci med boljsimi v branju ker se motis.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Quikee ::

Med boljsimi ne... med najhitrejsimi pa ja.. ce gledamo pekace samo. =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

pingec ::

Ja no, velik hitreje se men isti film prenese z dvdja k ga nec bere kot pa s cdja k ga nec alpa dvd-rom alpa cd pekac berejo, pomoje je to mislu...

Pa men ga prebere hitrej nec en dvd kot liteon dvd rom pri isti hitrosti, mogoče pa vpliva na to, to da ga je nec zapeku :)?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

harvey ::

ne bi škodilo, če bi vrgli uč na članek Koliko gre na CD na siol.net, kjer so nekateri pojmi razloženi precej nazorno in seveda Peka čez mejo.

fahrenGONE ::

NEC 3500 so *veliko* boljsi pri branju kot 25xx. NEC so bili na slabem glasu zaradi slabega odpravljanja napak in seveda ko folk rabi vse sorte pocen DVD medijev se to zelo opazi. Hocem rect, 35xx modeli imajo izboljsano branje in za povprecen DVDR ti vzame slabih 5 min, tam okoli 4m 5x sec. Seveda pa lahko cakas 14 minut in govoris da NEC tako ali tako ne zmore brat in da samo reklamirajo 16x. Lahko tudi pogledas kaksen review novejsih DVDRW, se mi zdi da ima BENQ sedaj tudi 16x read in to zelo dober, Plextor pa ima menda 12x. Ce se dobi novejsi BENQ pri nas pa ne vem. DVD-ROM branje pa imajo vsi 16x.

Damjan Jagar ::

Mene je članek mal zmedel, je pa res da sem ga samo preletel. Pravi da gre na 700 MB CD brez overburna 703 MB z overburnom pa 795 MB podatkov.

To bo spet nekaj v zvezi s temi pretvorbami med osmiškim in desetiškim tipom, al kaj?
http://jagar.si

Quikee ::

Hmm.. ne.. sej kolko lahko ti overburnas na kateri medij je odvisno od medija. Pa kolko jaz vidim nikjer ne pise da lahko na DATA CD spravis z overburnanjem 795 MB podatkov. =)

overlord_tm ::

jest sem z overburnom spravu na čist navaden cd za 70 sit (smartbuy :P) okol 720MB filma. peku sm pa na najnižji hitrosti - 4x

fahrenGONE ::

Hej, obstaja se ena varianta in to je XCD oz. MODE 2 CD. Finta je, da s posebnim dodatkom zapises DATA CD na isti nacin, kot se zapise VideoCD/SVCD in tako spravis gor se vec podatkov! Weee! :D Zadeva je bila kar popularna leto ali dve nazaj, vsaj na doom9 forumu, poglejte ta link. Tukaj pa je originalna Mode2 CD Maker stran. Poglejte na forum za vec informacij in se kaksne dodatne linke. Na CDje pa naj bi slo toliko podatkov:


| cd type | 74 min | 80 min | 90 min | 99 min |
| Mode 1 | 650 MB | 703 MB | 791 MB | 870 MB |
| Mode 2 | 738 MB | 798 MB | 897 MB | 987 MB |

pingec ::

Hocs rectda lahko zapecem 750MB movie na 700MB cd?
Weee :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

jest10 ::

Lahko.
Samo zavedaj se da s tem zmanjšaš število bitou za popravljanje napak.
Tako bo popraskan CD hitreje uničen, kot če pečeš normalno.

fahrenGONE ::

Obstaja se ena bolj nora zadeva in to je M2CD + Gigarec! Plextor Premium CDRW in 71x DVDRW modeli imajo moznost Gigarec zapisa, kjer lahko posnames na 1 80 min CD od 850 - 998 MB, odvisno od stopnje Gigarec (1.2, 1.3, 1.4). Imam Plextor Premium in zadeva deluje ampak na zalost ga skoraj noben drug ne bere kot Plextor. Morda 1.2 ampak nimam 100 CD enot doma za testirat. Ce pa te to ne moti, potem se stvar s kvalitetnimi mediji kar obnese. OK, ampak prava stvar za vse ekstremiste je kvaliteten medij (napake se hitro povecajo pri Gigarec) in Mode 2 CD! Na tak nacin dobis kapaciteto od 964 - 1130 MB!! ( teoreticno 1.184.890.880 bytov, v praksi nekje 1115MB = 1.169.162.240 -- odvisno od medija). To je seveda kar 1/4 DVDR na 80 min CD oz. skoraj 2xCD hehe. Za tocne cifre poglej tale Plextor whitepaper. Nekaj o tem pise tudi tukaj. Mah, je cool zadeva, sam DVDR se zmeraj cenejsi, na primer Verbatim 8x dobis ze za 115-150 SIT in so zelo kvalitetni. Je pa cool testirat in morda bo kdaj kaj podobnega tudi za DVDR. :)

AH ja... Mozno je tudi narediti kaksen experiment z 99 min CDji. Sam bo problem, ker so ponavadi polni napak pri Gigarec in na sploh manj kvalitetni. Teoreticno naj bi slo gor v Mode2 ~1380-1390 MB, se pravi ~1.450.000.000+ bytes, kar je 2CD na 1CD. HAHA! Sam branje bo vprasljivo.

Zgodovina sprememb…

Gr00vY ::

Kateri je pa dober program za peko dvd-jev in če je kakšen free?

Quikee ::

fahrenheit: Lahko si pa tui nabavis DVD pekac ko lahko pece HD-BURN =P pa mas na navadnem CD-ju 1400 MB in to DATA (ce ze ne gledamo na kompatibilnost) =)

fahrenGONE ::

Ja, saj res... Hehe sem cisto pozabil na HD-BURN! Gigarec tukaj odpade, bi bilo pa super, ce bi lahko skombiniral HD-BURN+Mode2 CD! Sam ce se ne motim je HD-BURN se bolj obcutljiv za medije kot Gigarec?? Ok, hehe ultimate bi bil Mode2 za DVD, sam menda (po izjavah nekaterih) smo na isti stopnji kot leta 1996 s CDji, ko se noben ni znal brat in pisat RAW mode etc...

Edit: Se ena izboljsava - novejse Nero verzije imajo opcijo 'Enable generation of short lead-out' pod Preferences. S tem pridobis dodatnih 12MB!!! Hehe. Padus Discjuggler je imel tole ze kar nekaj casa, med drugim tudi pisanje na konec CDja namesto od zacetka, tako da je potem podatke bralo hitreje - v primeru da jih je manj kot poln CD.

A je kaksna varianta za DVD overburn pod NEC 2510 in 3500? 3520?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

1000mb na 700mb problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
10888 (687) pviran3
»

Kateri CD-RW Pekač?

Oddelek: Kaj kupiti
121387 (1262) mrFREUD
»

700 MB CDRW?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161408 (1088) SasoS
»

800mb/90min cdji...kje,kako,zakaj???

Oddelek: Pomoč in nasveti
141434 (1110) krucymucy
»

OVerburn

Oddelek: Strojna oprema
121469 (1133) piek

Več podobnih tem