» »

Težave z zagonom Win7

Težave z zagonom Win7

reaper1 ::

Kolega mi je prinesel svoj računalnik, ki se mu ni hotel nikakor zagnati. Naložen je Win 7 Ultimate 64-bit. Po prižganju računalnika je ta padel v Startup repair, ki ni mogel rešiti težav in se je ugasnil.
Računalnik sem formatiral (samo sistemsko particijo) in Windows na novo naložil. Windows se je uspešno zagnal, nalagal nisem popolnoma nič drugega, nato sem računalnik ugasnil in šel spat. Naslednji dan računalnik prižgen in napiše, da se ni pravilno zaustavil in spet pade v Startup repair, ki spet ne more rešiti težav. Vmes se je 1x pojavilo tudi modro okno Memory management.

Kakšna ideja kaj bi lahko bilo narobe? Kaj takega še nisem videl v življenju. Virus? Hardware? Točnih specifikacij računalnika pa zdele ne vem, je pa novejši, star 1 leto.

bluefish ::

Za začetek poženi Memtest.

reaper1 ::

Hmm, ja, samo kako če sploh ne uspem priti v OS? Samo Startup repair se zažene in potem se računalnik ugasne.

pilatus ::

Memtest moraš zagnati iz kakšnega CD-ja z boot programom, recimo Hiren's Boot CD. V njem najdeš tudi programčke za test memorije.

Izi ::

reaper1 je izjavil:

Hmm, ja, samo kako če sploh ne uspem priti v OS? Samo Startup repair se zažene in potem se računalnik ugasne.

Ojoj, in ti si se spravil prijatelju popravljati računalnik ;)
Memtest je prvo in osnovno orodje za vsakega serviserja računalnikov. Testira RAM, zažene pa se samostojno izven sistema. Najbolje iz CD plošče.
Tukaj najdeš ZIP datoteko v kateri je ISO slika CD ploče: memtest86+-4.20.iso.zip
Iz ISO slike zapečeš zagonski CD iz katerega potem zaženeš računalnik in testiraš RAM, kateri je možno okvarjen.

Če ne veš kako narediti zagonski CD iz ISO slike, potem računalnik raje vrni prijatelju in naj ga odnese na servis :P

reaper1 ::

Ja no, nisem ravno poznavalec. Ponavadi pomaga formatiranje in na novo naložen Windows. To je do sedaj še pri vseh računalnikih palilo, zdaj pač noče :D Sem rekel, da še tukaj malo povprašam, da vidim če je še kaj v moji moči, drugače pa bo kolega zadevo pač prisiljen nesti na servis.
Hvala za napotke!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z bootanjem SSD diska po napaki Sata diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
81006 (947) Jaman
»

Problem pri zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
153792 (3582) RatedR
»

Windows 7 64bit zmzne ob zagonu

Oddelek: Operacijski sistemi
10899 (824) Kurzweil
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
9790 (667) cegu
»

Težava z windows 7 ali diskom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
11860 (660) bluefish

Več podobnih tem