» »

Računalnik se ne zažene

Računalnik se ne zažene

whiteghosted ::

Včeri sm installiro eno igrco, pa je neki pisal, da se bi računalnik resetiro.
Odprl mi je 5 okn istih. Potem pač resetiram in mi gre v enako okolje, kot trakrat, ko na računalnik installiraš nove windowse.
Tam pač piše, da je nek problem pri zagonu in se neki nalaga. Pol pride do konca in mi napiše finish. Js kliknem gumb, pol pa se računalnik naenkrat ugasne.
To mi vedno naredi, ko ga ponovno zaženem, tako da sploh ne morem priti v računalnik.

Prosim da mi nekdo pomaga, ker res rabim računalnik.

edit: nej še povem, da sem učeri tut updato računalnik

popster ::

probaj skenirat disk za napake in z recovery console, sicer pa bo najbolj zanesljivo če boš na sveze instaliral os.. glede na to da se računalnik sam ugaša pa možno da je tudi kaj hardwerskega.

whiteghosted ::

Sm že tut probo ponovno installirat win pa mi neko napako javi.
Kok nej skeniram disk, če sploh v računalnik ne morem pridet?

Zgodovina sprememb…

whiteghosted ::

Ko zazna problem napiuše: Root cause found.
Ka bi lahko to pomenilo?

še ima kdo kakšen predlog?

Zgodovina sprememb…

whiteghosted ::







To so koraki, kako gre.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Cold1 ::

Ko pride Startup Repair do konca in ne more popraviti lahko klikneš na "View problem details" (tvoja predzadnja slika) pa se ti bodo pokazale podrobnosti.

Trenutno namreč vemo zgolj, da se ti OS ne zažene in se ne zna sam popraviti.

whiteghosted ::

velik vsega najde pa napiše completed succesfully, 3x pa napiše root cause found, pol pa še detajli:system disk=device\haeddisk0

Cold1 ::

Ja, sistem je ponavadi na prvem disku (device\harddisk 0).

Glej če ne moreš uspešno diagnosticirati problema je ponovna namestitev Oken še najprimernejša in najhitrejša rešitev.

[Opomba: Najprej bi kazalo narediti varnostno kopijo podatkov, ki jih imaš na disku, disk daš v drug računalnik in skopiraš vse kar je pomembnega.]

a). Če bo delovalo lahko pri nameščanju Oken izbereš možnost nadgradnje in obstoječa Okna "nadgradiš" na enako verzijo - nameščeni programi idr. se bodo ohranili.

b). Če ne, namestiš Okna na nek drug disk, trenutnega pred tem odklopiš in ga priklopiš nazaj šele potem ko bodo Okna že nameščena, nato skopiraš dokumente, programe etc. v novo namestitev Oken.

c). Če drugega diska nimaš na voljo, namestiš Okna na isti disk, izbereš novo namestitev (pri tem primeru predpostavljam, da nadgradnja obstoječih Oken ne deluje), pri nameščanju pa NE formatiraš, tako bodo Okna 7 (ki jih predvidoma uporabljaš) lahko shranila obstoječo namestitev oken, nameščene programe in uporabniški profil v mapo C:\Windows.old, iz te mape jih boš kasneje lahko obnovil (sicer je potrebno nekaj vuduja, da pridobiš stare zapise v registru, ampak se da).

-------------------------

Če pa želiš rešiti trenutno namestitev, boš moral najprej poiskati vir težav, za začetek bi morda zadostoval celovit in pravilen zapis napak, ki jih najde Startup Repair.

popster ::

Kok nej skeniram disk, če sploh v računalnik ne morem pridet?

lahko probaš zagnat pc z recimo gparted live cdjem in skenirat disk v gparted.

cegu ::

Tole je pa kar pogost primer. Men se je zgodil že dvakrat na različnih mašinah. Na eno sem vrgel Linuxe, druga je pa začela čudežno spet delovat po nekaj dnevih brez štroma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokažite svoje namizje! (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
710219125 (47444) nergac
»

Naložil sem XP na obsoječe Win 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
61502 (1215) vanromy
»

Windows 7 non-stop zmrzujejo

Oddelek: Pomoč in nasveti
121513 (1372) darkolord
»

Zelo počasna odzivnost - Windows7

Oddelek: Pomoč in nasveti
303391 (2882) gokky
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784816 (3798) Dejk0

Več podobnih tem