» »

Microsoft zakrpal 22 lukenj

Microsoft zakrpal 22 lukenj

Do torka ogrejte svoj Windows Update!

vir: CNet
ComputerWorld - Včeraj je bil popravni torek, ko Microsoft mesečno izda popravke za svojo programsko opremo. Bera popravkov je to pot srednje zvrhana, saj so zakrpali 22 lukenj.

Najodmevnejša odpravljena ranljivost je luknja v implementaciji Bluetootha v Windows Visti in Windows 7, ki je napadalcem omogočila dostop do sistema prek Bluetootha. Četudi računalnik sploh ni bil povezan na internet, ki je običajni vektor za napade dandanes, je bilo mogoče računalnik oddaljeno napasti, če je bila v uporabi miška ali katera druga naprava, povezana prek Bluetootha. Zanimivo je, da je Windows XP na napako imun, saj se je pojavila šele pri predelavi podpore za Bluetooth, ki jo je Microsoft izvedel za Visto.

To je tudi edina ranljivost, ki je julija označena kot kritična. Drugih 21, ki popravljajo Windows XP, Visto, Server 2003, Server 2008 (in R2), 7 in Visio 2003, je manj nevarnih, a posodobitve vseeno niso odveč. Dobite jih prek Windows Update.

16 komentarjev

klemenSLO ::

jebo jih
glih sm odištaliru SP1 na 7, ker so zginle nastavitve za RDC....
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

MacaPapa ::

Microsoft je zakrpal 9 lukenj in eno od offica :P

BlaY0 ::

A jih ni ravno par tednov nazaj ene šestinosemdeset?

MacaPapa ::

BlaY0 je izjavil:

A jih ni ravno par tednov nazaj ene šestinosemdeset?


Ziher so bili popravki od tistega kaj dal prejšnji teden ...

nikola tesla ::

Ko je apple fliku luknje na svojmu se je pisalo sej itak je za en k zato to delajo.
Ti flikajo že vs lajf pa so najboljši.

P4ajo ::

nikola tesla je izjavil:

Ti flikajo že vs lajf pa so najboljši.

Hm, ne pravim, da so najboljši ampak dejstvo da flikajo je definitivno dobro. Pri toliko kode, kot jo ima OS in pripadajoče programje, luknje verjemi so in problem bi bil, če jih ne bi flikali.
Apple po drugi strani pa je bil ravno nekaj tednov nazaj "odkrit", kako poskuša zanikati obstoj malwarea, ki izkorišča luknjo v njihovem sistemu.

RejZoR ::

Windows je najbolj uporabljen OS na svetu in varnostne luknje se bojo ves čas odkrivale. Lahko naredijo še tko dobro kodo ampak ker na tolikih koncih podpira cel kup API-jev in posledično vektorjev za napad ni to nič neobičajnega. Bolj bi vas moralo skrbeti, če MS ne bi ničesar popravljal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dragi ::

Sem naredu posodobitev. Pc se ugasne in sesuje vsakokrat. Good job.
Upam da nekdo na testnem oddelku zgubi šiht.

Mavrik ::

Nehi met glup hardware pa bo ;)
The truth is rarely pure and never simple.

gnilojabolko ::

Super! Sem pa prebral na večih straneh da naj bi M$ prešel na UI s HTML5 in JS. Si sploh težko predstavljam da bo potem ti bo kdo vdrl v računalnik preko UI-ja, in sploh mini jasno kako se bo krpalo te "lunkje" šele. Že res da je prihodnost v oblakih, ampak smo še daleč od resnično dobrega delovanja "oblakov"

RejZoR ::

Sej je prešel na HTML5. Čeprav je men osebno debilno. SkyDrive je sedaj lesen v tri krasne in nič hitrejši kot prej s Silverlightom.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

techfreak :) ::

gnilojabolko je izjavil:

Super! Sem pa prebral na večih straneh da naj bi M$ prešel na UI s HTML5 in JS. Si sploh težko predstavljam da bo potem ti bo kdo vdrl v računalnik preko UI-ja, in sploh mini jasno kako se bo krpalo te "lunkje" šele. Že res da je prihodnost v oblakih, ampak smo še daleč od resnično dobrega delovanja "oblakov"

Ne bo nič lažje kot je pa zdaj. Namizne aplikacije imajo že tako polni dostop do uporabnikov podatkov, sedaj ne bo nič drugače. Tehnologija HTML5 za UI programov nima veliko veze z internetom, razen tega, da bo verjetno rendiran z istim IE pogonom.

Zgodovina sprememb…

McGregorSL ::

Dragi je izjavil:

Sem naredu posodobitev. Pc se ugasne in sesuje vsakokrat. Good job.
Upam da nekdo na testnem oddelku zgubi šiht.


Meni pa deluje brez problema na večih računalnikih...

gnilojabolko ::

techfreak... Vem da nima veze z internetom :) Poleg navadnega programskega jezika bo treba obvladat HTML5, JS in CSS za naredit spodoben interface. Meni osebno to mi ni všeč, je pa res da bo lahko grafična kartica prevzela večjo vlogo in mogoče malo razbremenila procesor. Kar pa za sabo potegne to, da vkolikor boš imel M$ izdelek boš moral imeti IE, pa čeprav ne bo privzet brskalnik za internet.
M$ je nategnil vsih (Firefox, Opero in druge), saj bodo morali M$ imeti IE tako ali tako. :)

Bor H ::

Sej ga imajo tudi sedaj in se itak marsikej na njega sklicuje in je neumnost ga brisat (ubistvu lahko zdaj samo njegov GUI brišeš).

techfreak :) ::

gnilojabolko je izjavil:

techfreak... Vem da nima veze z internetom :) Poleg navadnega programskega jezika bo treba obvladat HTML5, JS in CSS za naredit spodoben interface. Meni osebno to mi ni všeč, je pa res da bo lahko grafična kartica prevzela večjo vlogo in mogoče malo razbremenila procesor. Kar pa za sabo potegne to, da vkolikor boš imel M$ izdelek boš moral imeti IE, pa čeprav ne bo privzet brskalnik za internet.
M$ je nategnil vsih (Firefox, Opero in druge), saj bodo morali M$ imeti IE tako ali tako. :)

Za izdelavo spodobnega GUI vmesnika trenutno potrebuješ znanje XAML? Drugače pa tudi WPF uporablja strojno izrisovanje, če je le to možno.

Verjetno se zavedaš, da že zdaj potrebuješ IE pogon, ker se veliko programov zanaša na njega? Sploh pa kot je Bor H rekel, potrebno je razlikovati med brskalnikom in pogonom za izrisovanje spletnih strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resna ranljivost v Bluetoothu

Oddelek: Novice / Varnost
269637 (6531) GizmoX
»

Miška na adroid telefonu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152223 (1918) fujtajksel
»

Nov mesec, novi popravki za Microsoftove programe

Oddelek: Novice / Varnost
164522 (3186) ender
»

Virus via telefon??

Oddelek: Mobilne tehnologije
152455 (2277) crazin'
»

Računalnik ne zazna dlančnika ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
7965 (864) deyanchek

Več podobnih tem