» »

Virus via telefon??

Virus via telefon??

crazin' ::

zanima me ali kdo ve kaj o tem. Dobila sem namreč čuden sms z vsebino v angleščini. Če je to res virus, kako sem ga sploh lahko fasala in kako se ga znebim?

Help?!

darkolord ::

A če je kšna čudna oddaja na TV, je to tudi virus na TV sprejemniku?

ModriN96 ::

LP!

Ob takih primerih ko se ti zdi že sam pošiljatelj sumljiv raj ne odpiraj sms-a ker je zelo velika možnost virusa ja... Ker večina mobilnih virusov je pisana tako, da ko ti sms odpreš se virus sproži in si ga fasala čist nehote, zato res če vidš pošiljatelja da je sumljiv NE odpiraj!

Drugač pa sms virusi krožijo tudi preko bluetooth povezave in ti svetujem da imaš vklopljeno res samo takrat ko rabš ne pa nonstop ker se lahko virus tudi sam poplje napravam ki imajo vkloplen bluetooth...

darkolord ::

Ja, to je treba tut pr navadnih telefonih pazit, da te virus ne pokliče in ti preskoči v uho. Rajš držat en meter stran slušalko k se javljaš pa če kej vn skače hitr odložit!

mtosev ::

A če je kšna čudna oddaja na TV, je to tudi virus na TV sprejemniku?

haha . :) hvala za smeh. resno :))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

crazin' ::

ModriN96; sporočilo je takole:
ATTENTIONS!!! Your MOBILE NUMBER have won EUR370,000 in the ongoing GSM NEW YEAR BONANZA, For claim Email: gsmfunctionstell@yahoo.com or call 34665985717

Glede na to da je sporočilo bilo že odprto, je sedaj malo pozno razmišljati o tem kdo je v bistvu pošiljatelj. Kako lahko preverim ali to je virus ali ne in če je kako se ga znebim?
Help?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: crazin' ()

darkolord ::

Zbrišeš to sporočilo in pozabiš na vse skupaj. V čem je problem?

ModriN96 ::

Problem je v tem ker pač niso vsi za vse in če ženska pač vpraša se ji lahko normalno tut odgovori ane??

Tko da če nimaš pojma je bolš da si tih in ji bojo uni k stvar poznajo odgovoril in svetoval kako ukrepat. In ja v mobilni telefoniji se zna tut kdaj zgodit čudež da se sms sam pošlje ker se da virus napisat da se sms sam pošlje prek bluetooth in prek navadnega sms sporočila.

crazin' ::

ModriN96 hvala za trud.

ModriN96 ::

Ni problema pa še kdaj ;)

darkolord ::

Vem zelo veliko o teh stvareh, ker se s tem tudi ukvarjam. Če bi blo kaj za ukrepat, bi že to povedal.

Sporočilo je tipično sporočilo za natego 419, kjer moraš plačat neko vsoto, da dobiš tisto obljubljeno nagrado (ki je seveda ni). Najbolj tipičen spam.

SMS virusov pa praktično ni - premajhna sporočila, šlo bi le na novejše telefone, potrebno bi bilo napisati virus za specifičen model/serijo telefona in najpombnejše, najprej bi bilo potrebno odkriti ustrezno ranljivost, ki bi to sploh omogočala.

Prek bluetootha ti tudi nihče ne more nič, če nimaš posebej vklopljene opcije, da si viden vsem.

Žal je vse preveč takšnih, ki verjamejo vsem "POZOR!!!!!" mailom in te neresnice v njih širijo naprej.

Edit: je pa seveda precej bolj mogoč kak trojanec pri nalaganju neznanih programov in/ali iger...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

urosh ::

Vanadium ::

@crazin': danes sem jas tui dobil ta sms. Ni mi jasn od kje jim moja cifra ker je komaj 1 mesec stara in samo par ljudi vejo za to cifro tko da so te kurčevi spamerji že pametni postali ;(sam brisi sms pa nebo sile

darkolord ::

Ja naključno pošljejo pa je. Sam miljon možnih številk je za vsazga operaterja.

Pdove05 ::

haha moj stric je tud to danes dobo! Aja btw zihr so stevilke na blef saj ni tak tezko...

crazin' ::

Hvala vsem za odgovore. Sem že izbrisala :D V bodoče pa niti nebom odpirala smsov katerih cifer ne poznam, ravno tako kot ne odpiram mailow ki jih ne poznam ali pa so sumljivi:)) . Hvala vsem še enkrat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je tole spam, virus morda (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5211532 (6700) operator88
»

simobil & sms virus

Oddelek: Mobilne tehnologije
364902 (3763) kunigunda
»

Problem s SMSi na Si-mobil, Xperia X1

Oddelek: Mobilne tehnologije
51433 (1344) gpc17
»

Tušmobil vesolje - Plus

Oddelek: Mobilne tehnologije
243575 (2765) knesz
»

virus? (Ericsson R600)

Oddelek: Mobilne tehnologije
131179 (932) Rok Balboa

Več podobnih tem