» »

Prodaja Office in Windows odlično, Windows Phone niti ne

Prodaja Office in Windows odlično, Windows Phone niti ne

vir: ZDNet
ZDNet - Prvi dan Worldwide Partner Conference v Los Angelesu je bil bolj kot predstavitvam novosti namenjen statistikam in Microsoft je tako razkril nekaj številk o prodaji svojih izdelkov.

Od 22. oktobra 2009, ko je bil Windows 7 uradno postavljen na prodaj v trgovine, pa do danes so prodali 400 milijonov licenc za Windows 7 ali več kot sedem vsako sekundo. S tem je Microsoft tudi presegel uspeh Windows Viste, ki so je v prvih dveh letih prodali v 330 milijonih izvodov. Office 2010 je naprodaj od 15. junija 2010 in od takrat so prodali 100 milijonov licenc - ali skoraj tri na sekundo.

Za spletno verzijo pisarniškega paketa Office 365 se je odločilo 50.000 podjetij, ki so jo preizkušala v zadnjih dveh tednih od izida 28. junija letos. V okviru Officea 365 so na voljo spletne verzije programov v Officeu in izdelkov Microsoft Server (Exchange Server, SharePoint Server, Lync).

Precej drugačna pa je zgodba o Windows Phone, ki ni uspel napraviti bistvenega napredka. Njegov tržni delež po Microsoftovih besedah ostaja "zelo majhen". Točnih številk Steve Ballmer ni želel razkriti in celo ponudbe telefonov za en cent niso opazno dvignile tržnega deleža. Še zadnji poizkus je partnerstvo z Nokio, sad katerega bodo Nokiini telefoni z Windows Phone, ki jih pričakujemo v začetku prihodnjega leta.

36 komentarjev

sirotka ::

Hm...kdo je že trdil, da se mora MS bat Googla na trgu OS?

andromedar ::

Na trgu mobilnih OSov vsekakor...
Eh?

sirotka ::

andromedar je izjavil:

Na trgu mobilnih OSov vsekakor...


Domačih OS.

LuGi ::

Velika večina se ga verjetno izogiba ker je pač "windows" in prodajalci ti avtomatsko ponudijo samo android aparat.

Ga imam in sem več kot zadovoljen + mango beta update, ki deluje kot final 8-) ..po uradnem izzida mango nadgradnje bo verjetno statistika veliko boljša

Blisk ::

Ne zamenjam nobenga windowsa za android. Še s PCja bo kmal letel windows in bo gor ubuntu 11, dela tudi v domeni.

smoke ::

Blisk, to kaj si zdaj napisal, je protislovje :))

P4ajo ::

LuGi je izjavil:

Ga imam in sem več kot zadovoljen + mango beta update, ki deluje kot final 8-) ..po uradnem izzida mango nadgradnje bo verjetno statistika veliko boljša
Nažalost sama kakovost (in cena) ne določa števila uporabnikov. It's all in The Hype.

sirotka ::

Blisk je izjavil:

Ne zamenjam nobenga windowsa za android. Še s PCja bo kmal letel windows in bo gor ubuntu 11, dela tudi v domeni.


Si probal kak telefon? Omnia 7 recimo deluje hitreje od gs2... A da tud v domeni deluje?!?:)

Matako ::

Mogoče gre za Zune prekletstvo.
/\/\.K.

pecorin ::

Nažalost sama kakovost (in cena) ne določa števila uporabnikov. It's all in The Hype.


tocno tako. windows phone 7 na telefonih = linux na desktopu.

Blisk ::

sirotka je izjavil:

Blisk je izjavil:

Ne zamenjam nobenga windowsa za android. Še s PCja bo kmal letel windows in bo gor ubuntu 11, dela tudi v domeni.


Si probal kak telefon? Omnia 7 recimo deluje hitreje od gs2... A da tud v domeni deluje?!?:)

Nisem probal nobenga telefona z winsi tako resno, kolikor sem ga imel za par minut v roki.

Zadnji android, ki sem ga naložil na moj telefon deluje super in hitro, brez težav.
Zato ga ne zamenjam za winse, pa če tudi delujejo "bolje".

pecorin je izjavil:

Nažalost sama kakovost (in cena) ne določa števila uporabnikov. It's all in The Hype.


tocno tako. windows phone 7 na telefonih = linux na desktopu.


Si probal kak linux na desktopu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

techfreak :) ::

Blisk je izjavil:

pecorin je izjavil:

Nažalost sama kakovost (in cena) ne določa števila uporabnikov. It's all in The Hype.


tocno tako. windows phone 7 na telefonih = linux na desktopu.


Si probal kak linux na desktopu?

Tole si pa prav vprašal. Linux na desktopu je dokaj failure, medtem ko je WP7 dejansko uporabna zadeva.

sgdjkdlsugi4 ::

Blisk je izjavil:

Ne zamenjam nobenga windowsa za android. Še s PCja bo kmal letel windows in bo gor ubuntu 11, dela tudi v domeni.


Priporocam, od maja dalje na Ubuntu, ne pogledam vec nazaj

filip007 ::

M$ ne pozna prekletstva, oni naredijo naprej obleden GSM potem pa ko konkurenca malo spusti pa užgejo s svojo oh in sploh napravo "Nokia". Po novem letu bodo spustili svojo atomsko, bo zrušila kaj po moje nič.

WP7 se mi zdi kompliciran in omejen z nastavitvami, na Androidu lahko zmečeš vse dol s Home zaslona/ov gor postaviš uro, spodaj so pač telefonske funkcije, ostalo je pod aplikacijam. Naštimaš še kakšno ozadje od xpress music Nokie, kombinacija črne in črt v enojni barvi, bolj enostavno pač ne gre.

Če gre komu na živce spolirana plastika, kot meni naj GSM obleče v kaj odobnega pa je stvar rešena, da ne bo izgledal kot umazan krožnik.

"Problem solved"
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

P4ajo ::

filip007 je izjavil:

"Problem solved"
Zakaj sploh reševati problem, če se mu lahko izognemo?
Kaj je zakomplicirano je pa stvar zornega kota. Sem prepričan, da bi se večini njih, ki ne bi videli drugega OS kot WP7 zdel android "kompliciran in omejen", vsaj na prvi pogled (ampak saj tudi tvoj zorni kot govori na prvi pogled).

Icematxyz ::

Hm...kdo je že trdil, da se mora MS bat Googla na trgu OS?


Domačih OS.


Dolgo časa seveda nihče. Zadnje čase pa ni več zadeva tako črno bela. Na mobilnem področju ima WP hudo konkurenco, ki dosega boljše rezultate. Na namizju pa je tako. Google vstopa v novo "ero" računalništva "na namizju" s ChromeOS. Tukaj Microsoft sploh še nima namenskega izdelka? Prav na klasičnem namizju pa ima izrazit interes podjetje Canonical. Se pravi da ga izrazito zanima tudi namizje. Treba je vedeti, da doslej na namizju za "home userje" ravno nisi imel nekih močnih interesentov podjetij zraven Microsofta, razen podjetja Apple, ki pa zaradi svoje strategije na trgu tako ne želi (ni želel) dosegati nekih visokih odstotkov na namizju, ampak je bil interes malo drugačen. Z vidika prednameščenega OS na strojno opremo vemo, kam gre HP. Intel vemo razvoj katerega OS ga aktivno zanima. Kako se ta OS obnese na mobilnih napravah lepo pokaže Nokia N9.

Torej, česar se more Microsoft bati? Uporabe vedno več programskih rešitev, ki niso produkt podjetja Microsoft in ne verjamem, da lahko to patenti bistveno ustavijo. Grožnja njihovem poslovnem modelu torej ni samo podjetje Google. Gre kar za nek izrazit premik v industriji na neke druge programske rešitve.

Tole si pa prav vprašal. Linux na desktopu je dokaj failure, medtem ko je WP7 dejansko uporabna zadeva.


...to kaj si zdaj napisal, je protislovje :)

k0lar ::

Uporabljal Android (na Galaxy S) in WP7 (na Omnii7):
vsak ma svoje moči in prednosti, vendar bi zaradi bolj prijaznost uporabe vedno takoj priporočil WP7
(razen če rad na roke ubijaš zaledne procese in čistiš pomnilnik, da ti vse ne šteka, pol je Android ziher zate :D)
Pametni razpravljajo o idejah, povprečneži o dogodkih, omejeni pa o ljudeh.

Tilen ::

Windows Phone 7 je odličen mobilni operacijski sistem. Priporočam. 8-)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

techfreak :) ::

k0lar je izjavil:

(razen če rad na roke ubijaš zaledne procese in čistiš pomnilnik, da ti vse ne šteka, pol je Android ziher zate :D)

Se mi še ni zgodilo.

filip007 je izjavil:

WP7 se mi zdi kompliciran in omejen z nastavitvami, na Androidu lahko zmečeš vse dol s Home zaslona/ov gor postaviš uro, spodaj so pač telefonske funkcije, ostalo je pod aplikacijam. Naštimaš še kakšno ozadje od xpress music Nokie, kombinacija črne in črt v enojni barvi, bolj enostavno pač ne gre.

In koliko ljudi kaj veliko spreminja privzete nastavitve?

Zgodovina sprememb…

Ashrack ::

k0lar je izjavil:

Uporabljal Android (na Galaxy S) in WP7 (na Omnii7):
vsak ma svoje moči in prednosti, vendar bi zaradi bolj prijaznost uporabe vedno takoj priporočil WP7
(razen če rad na roke ubijaš zaledne procese in čistiš pomnilnik, da ti vse ne šteka, pol je Android ziher zate :D)

Ce bi uporabljal resno uporabljal Galaxy S potem zadnega stavka ne bi napisal. Tako pa vsi vemo da si se samo zlagal in nic drugega.
....

Tilen ::

Čisto vsako okno lahko odstraniš iz "home" zaslona na WP7.

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Phantomeye ::

mal offtopic: moj kolega, k je računalniško nepismen, je dal mnogo €€€ za nakup galaxya 2 in ga dejansko uporablja samo za klice in browsanje po spletu. jaz tega ne razumem. Zakaj dat pol tisočaka za telefon, ce ga uporabljas za nekaj bazičnega in ne koristiš 99% zmožnosti. js vem, da bi nonstop eksperimentiral na njem.

BaToCarx ::

Phantomeye je izjavil:

mal offtopic: moj kolega, k je računalniško nepismen, je dal mnogo €€€ za nakup galaxya 2 in ga dejansko uporablja samo za klice in browsanje po spletu. jaz tega ne razumem. Zakaj dat pol tisočaka za telefon, ce ga uporabljas za nekaj bazičnega in ne koristiš 99% zmožnosti. js vem, da bi nonstop eksperimentiral na njem.


Za imiđ? :P Kot večina telefonov danes.

sgdjkdlsugi4 ::

Zato da si car v kafani. Sej dosti japkovcev je podobnih ;]

Dr_M ::

Ashrack je izjavil:

k0lar je izjavil:

Uporabljal Android (na Galaxy S) in WP7 (na Omnii7):
vsak ma svoje moči in prednosti, vendar bi zaradi bolj prijaznost uporabe vedno takoj priporočil WP7
(razen če rad na roke ubijaš zaledne procese in čistiš pomnilnik, da ti vse ne šteka, pol je Android ziher zate :D)

Ce bi uporabljal resno uporabljal Galaxy S potem zadnega stavka ne bi napisal. Tako pa vsi vemo da si se samo zlagal in nic drugega.


Uporablam SGS ze kar nekaj casa in kar je napisal, je popolnoma res.
Celo tako se z androidom zgodi, da po 3-4 mesecih vse steka, da je potrebno "formatirat" telefon. :) In ne, da se ti to zgodi, ni potrebno instalirat 1000 programov...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

illion ::

Jz si lastim zune hd in glede na izkušnje z njim in dejstvom, da wp7 temelji na zunu, verjamem, da je wp7 s stališča klasičnega uporabnika, ki nima želje po hekanju in nadzoru nad sistemom, veliiiko bolj zanimiv od androida (tud vizualno je wp7 meni osebno dost bolj 'atraktiven' kot android - imam htc hero od kar so ga pri mobitelu začel prodajat, gor je blo več kot 10 romov..) Po mojem mnenju sta zune in wp7 edina M$ izdelka, ki sta "top šit", vredna nakupa in hkrati množično ignorirana.

Sam čakam na nokio n9, meego naj bi poganjal tudi android aplikacije (z alien dalvikom), tko da bo ta os najbrž totalna zmaga. V nasprotnem primeru pa bom resno premislil, če ne bi rajši kupil wp7 namesto androida. Iphone pa itak odpade.

mtosev ::

Čestitke Microsoftu.Točno sem na netu pogledal in Office home & student stane 108eur katerega lahko namestiš na 3 računalnike.Totalna zmaga
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

sirotka ::

Ashrack je izjavil:

k0lar je izjavil:

Uporabljal Android (na Galaxy S) in WP7 (na Omnii7):
vsak ma svoje moči in prednosti, vendar bi zaradi bolj prijaznost uporabe vedno takoj priporočil WP7
(razen če rad na roke ubijaš zaledne procese in čistiš pomnilnik, da ti vse ne šteka, pol je Android ziher zate :D)

Ce bi uporabljal resno uporabljal Galaxy S potem zadnega stavka ne bi napisal. Tako pa vsi vemo da si se samo zlagal in nic drugega.



Hjah, upočasni se konkretno. Sicer že od štarta ni "tekoče"...sicer to majo probleme vsi androidi. In ja, sem ga kar "resno" uporabljal...dost časa, da vem, da ga načeloma nebi več imel.

driver_x ::

Androida uporabljam od lanskega maja. Od takrat sem ga mogoče 5x resetiral, procesa nisem ročno ubil še nobenega. Glede na izjave tukaj spadam med peščico največjih srečnežev. Škoda, ker ne igram lota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

Tilen ::

Sammy73, mogoče bi telefon moral uporabljati kaj več kot samo za klicanje :P.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Poldi112 ::

mtosev je izjavil:

Čestitke Microsoftu.Točno sem na netu pogledal in Office home & student stane 108eur katerega lahko namestiš na 3 računalnike.Totalna zmaga


Kaj bi potem šele rekel, če bi šel na stran LibreOffice in videl, da ne stane nič, lahko pa ga namestiš na 5 računalnikov. Ali več.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

opeter ::

Poldi112 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Čestitke Microsoftu.Točno sem na netu pogledal in Office home & student stane 108eur katerega lahko namestiš na 3 računalnike.Totalna zmaga


Kaj bi potem šele rekel, če bi šel na stran LibreOffice in videl, da ne stane nič, lahko pa ga namestiš na 5 računalnikov. Ali več.


Saj veš, kakšen odgovor boš dobil. Jaz sem kar nekaj znancem že večkrat predlagal LibreOffice, na koncu si vedno namestijo piratsko verzijo katerega od MS Office-ov. Da bi taki kupili zgornjo verzijo za 108 €, pa je čista znastvena fantastika.

Je pa zanimivo, da je recimo moja sestra čisto zadovoljna z LibreOffice. Edino kar ji manjka, so zavihki. Torej, da bi se dokumenti odpirali v zavihkih znotraj enega okna.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

mtosev ::

Poldi112 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Čestitke Microsoftu.Točno sem na netu pogledal in Office home & student stane 108eur katerega lahko namestiš na 3 računalnike.Totalna zmaga


Kaj bi potem šele rekel, če bi šel na stran LibreOffice in videl, da ne stane nič, lahko pa ga namestiš na 5 računalnikov. Ali več.

ne skrbet. sploh nimam nobenega offica tak, da nimam nič piratskega.večini ljudi kateri sem rekel za alternative so hoteli imeti MS office,ker so ga navajeni

še nekaj pogost komentar ljudi je:s piratiziranjem ni nič narobe,to itak vsi počnejo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

opeter ::

mtosev je izjavil:

še nekaj pogost komentar ljudi je:s piratiziranjem ni nič narobe,to itak vsi počnejo


Res je. Žal. Ampak mišljenje ljudi se ne bo dalo enostavno spremeniti. Dokler bodo na nelegalne vsebine enostavno dostopne na spletu (ali pa od sosedovaga mulca) se ne bo nič spremenilo. Odprtokodna alternativa skorajda nima možnosti, da bi se prijela (razen Firefox, a ta je bolj izjema kot ne) ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

saj to ni največji problem. vido sem,da tudi slovenska podjetja katera živijo od teh programov pa jim ni vredno kupiti originalen software in rajše uporabljajo piratski software
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

LuGi ::

A bit metro in droid :D



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja Windows 8 slabša od Sedmice

Oddelek: Novice / Rezultati
198642 (7111) Lonsarg
»

Prodaja Windows 8 nekoliko slabša od Sedmice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7318020 (14544) smash
»

Dobiček Microsofta nespremenjen, kupci čakajo na Windows 8

Oddelek: Novice / Rezultati
3510060 (8333) Icematxyz
»

Microsoft prodal 2 milijona Windows Phone 7 licenc

Oddelek: Novice / Windows Mobile
114571 (3897) Elysium
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916351 (13745) jest10

Več podobnih tem