» »

število SLO igralcev video igric

število SLO igralcev video igric

FunkyMaksim ::

Zdravo.

Zanima me, koliko slovencev kj igra te najnovejše video igre? In koliko je od teh starih več kot 19 let? (sj vem,da bi potem že mogel anketo iz tega narest,ampak to je samo malo informativno =P ) Aja,pa še dodam,koliko časa na dan si vzamete za igre? =D

Lp. Maksim

kemicen ::

Sam sem star 20 let (decembra bom dopolnil 21) in zadnje čase najdem redko čas za kakšne igre.
Ampak vseeno pa priznam, da tu pa tam kakšno prižgem pa odšpilam par rund. :)

FunkyMaksim ::

Hm...opažam,da pri 20 letih naprej pogled na življenje je bolj resen in vse se več obrača v realnosti. =) Čas za igre je pa vedno manjši,sicer interes je pa lahk tud večji....? Jaz sem tudi star 22 let in zdaj po 2 letih se spet hočem malo vklopit v te novejše igre(grafika je izvrstna!).Zato malo sprašujem okoli,če je kaj dosti ljudi z mojo starostjo,ki se še ukvarja s tem.Fanti imamo kar več časa otroka v sebi,da nas to veseli.(odvisno tudi od posameznika) =)

flood ::

nekje sem bral, mogoče tu, da jih največ igra med 20-30 letom starosti
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Sssaga ::

Eh, poglej te MMORPG vrste ... več je starejših od 40 kot pa mladih.

particle ::

Star sem 31:)) Že 18 let obrnem (skoraj) vse kar pride ven.

Izi ::

Se popolnoma strinjam, da po 20 letu začne drastično padati zanimanje za video igre, ker je tudi časa vedno manj in to traja nekje do 30. leta. Po 30. pa spet počasi začne naraščati, ker ima človek spet vedno več časa na razpolago.

Največ igralcev je verjetno nekje med 35 in 55 let, potem pa sledijo tisti okoli 15 let.
Najmanj igralcev pa je verjetno okoli 25 let, ker si mora v tistem času človek urediti službo, stanovanje in družino in za igranje iger ni niti interesa niti časa.

Najboljši pokazatelj dejanskega stanja pa so MMORPG igre, ker te vzamejo največ časa. Če nimaš namena igrati vsaj 2 uri dnevno potem se MMORPG iger nima niti smisla lotiti.

XPU1 ::

Hoo to pa zanimiv ! :))
Glih sem se isto spraševal. Zato ker se mi je stalno zdelo da video igre so tukaj bolj na slabšem položaju. Nobenega ne poznam ki bi okoli mene kaj igral. (v sloveniji)
Samo za statistiko... Jaz sem hum... Recimo bolj hardcore gamer in sem zmeraj bil, in imam zdaj ene 25 let. Koliko časa na dan pa... hehe... dokler ga imam ko so vse finančne obveznosti narejene.
Kaj bi bilo zanimivo je tudi kje v slo se ti ljudje nahajajo.

Sssaga ::

Ja tukaj, ane :))

Mislim, Youtube tudi :P

Pipi_Karamba ::

Pri 26-ih letih in še vedno skoraj vsak večer odigram vsaj en RTS match preko interneta. Res pa je, da sem z leti postal izredno izbirčen in mesto na moji polici najde le malo skrbno izbranih iger. Ne igram zaradi raznih dosežkov in pozicij na lestvicah, ampak zgolj zaradi druženja, zato enkrat tedensko organiziram tudi manjši LAN-party, na katerem s kolegi do jutranjih ur nažigamo UT 2004 in Dawn of War: Soulstorm.

Dua'L ::

8-)
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

MatH ::

Sem v poznih kristusovih letih in sem na novo odkril igre, ko sem si pred slabim letom nabavil nov računalnik. Nisem več tako zavzet igralec kot nekoč, in zaradi vsakodnevnega drsanja z miško v pisarni raje igram z Xbox 360 kontrolerjem. Priznam, pa da sem si za posebne trenutke kupil tudi gamersko Roccat Kova miško.

Menim, da igranje iger ni nič bolj otročje kot gledanje filmov.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

Sssaga ::

Tako se govori!

GAME ON!

PaX_MaN ::

Nekih hudih detajlnih podatkov ni za najdit.
So podatki za leto 2005, ampak le starostne skupine od 10 do 25 let, potem podatki o igranju omrežnih iger za leto 2008, pa za 2010 en bolj površen podatek:
Osebe v starosti 10-74 let so v prvem četrtletju 2010 uporabljale internet [...] 32 % za igranje ali prenašanje računalniških iger, fotografij, filmov ali glasbe

ahac ::

Nobenega ne poznam ki bi okoli mene kaj igral. (v sloveniji)

Moji prijatelji so pa skor vsi gamerji. :O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Primoz78 ::

Bil gamer v casu Quake 2 in Quake 3, pol par let na MAC-u sedaj pa v poznih Kristusovih spet gamer >:D

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

opeter ::

Pozni Kristovi ... pomeni kaj (30-40 let)? Namreč Kristus je umrl v starosti 33 let.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gslo ::

ni videoigrica, sam hattrick.org igram že slabih 8 let.. pa še 8 jih bom, če bodo še obstajal. :P

bajsibajsi ::

Gaming for life. :)

lampa ::

Star 40+,sicer več ne igram toliko,sam kak FSP pa še obrnem.Čas je problem,drugače bi igral več.

McGregorSL ::

lampa je izjavil:

Star 40+,sicer več ne igram toliko,sam kak FSP pa še obrnem.Čas je problem,drugače bi igral več.


sicer kako desetletje mlajši ampak tako kot lampa pravi... igral bi skos, če bi čas (RL) dopuščal :D

Igram pa sledim stalno..., čeprav je zadnje čase ogromno razočaranj so še neke svetle zvezde... h6mm,bf3,ps2 etc... :)

Izi ::

opeter je izjavil:

Pozni Kristovi ... pomeni kaj (30-40 let)? Namreč Kristus je umrl v starosti 33 let.

Iz SSKJ: biti v Kristusovih letih -> star triintrideset let

Nad 33 torej niso več Kristusova leta. Pozna Kristusova leta je najverjetneje mišljeno med 30 in 33 let.

Naslednja stopnja:
Iz SSKJ: Abrahamova leta -> starost okoli petdeset let

In čisto na koncu:
Iz SSKJ: Biti v Abrahamovem naročju -> mrtev, na onem svetu

opeter ::

Hehe, Izi, hvala za informacijo. :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

XPU1 ::

Moji prijatelji so pa skor vsi gamerji.
o_O A ja, predvidevam da jih poznaš iz otroštva. To pa je potem druga stvar. :)

jericho ::

35 let, ob vikendih, ko je več časa igram fps, dirkačine etc. Online ne igram nič, ker ni ne cajta ne zanimanja. :)

fr4nc ::

ahac je izjavil:

Nobenega ne poznam ki bi okoli mene kaj igral. (v sloveniji)

Moji prijatelji so pa skor vsi gamerji. :O


Jah... če si ti gamer, pa sam same take prijatelje....

Lp

Sssaga ::

Hehe, online ''frendi'':P

Andreos1 ::

Starost: 34 let
Pon-Pet: Služba, žena, opravki, stres
Petek zvečer:Eno pivo s prijatelji....;)
Sobota zjutraj: Rahel glavobol
Sobota zvečer: Odpravljanje stresa z nabijanjem špila
Nedelja: Izlet
Nedelja zvečer: Movie party...
Pon zjutraj: Stres ponovno....

Torej enkrat tedensko si vzamem cajt.Obvezno.Drgač me ni v ponedeljek na šiht

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andreos1 ()

Bananovec ::

opeter je izjavil:

Pozni Kristovi ... pomeni kaj (30-40 let)? Namreč Kristus je umrl v starosti 33 let.

Če je sploh kdaj živel...
16, zadnje leto me mineva gaming. Najbolj se je igralo par let nazaj. Sedaj potegnem špil oz. ga kupim, preigram par ur in nikoli več. Nekako ne zmorem ohraniti interesa v neki igri. Imam edino namen preigrati vse dele serije Half Life. Tu pa tam še morda kako igro, potem se pa gaming kariera verjetno konča (do naslednje dobe konzol, če me bo le-ta zadovljila).
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

IvoJan ::

17, rad preigram kak rpg, mmorpgjev pa kar ne morem nehat igrat :) spet sem padel v wow ffs. Zadnje case z frendi preigramo dosti minecrafta. Spil vam toplo odsvetujem, ker je prevec time consuming. V dveh dneh(48ur) smo nabili 32ur game timea. Dont ask... fpsjev se mi ne da vec igrat, ker ocitno to igrajo samo se imbecili(govorim za multiplayer)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Sssaga ::

Jaz ne razumem folka, ki preigra LOL po 2000+ ur. W T F ! 8-O

Kaj mam jaz rad? Vse špile, ki imajo ZGODBO! Deus EX serija, Half Life, Metro 2033 ... itd. Takih je malo, imam pa rad tudi ala Crysis, COD serije pa ne zaradi neta, ampak da obrnem špil v tistem tednu in je to to.

No ja, GTA IV je pa večen, sploh zarad največje baze modov. Fenomenalno! U pi$ku ma#ernu! :))

MIHAc27 ::

Jaz sem 30. Igram definitivno mnogo manj kor sem pri 25, saj je sedaj tukaj družina in služba. Ampak ko grejo otroci spat nekje ob 20-21h pa si vzamem čas zase za kaki 2 uri (Če ni kak dober film na sporedu)

Primoz78 ::

opeter je izjavil:

Pozni Kristovi ... pomeni kaj (30-40 let)? Namreč Kristus je umrl v starosti 33 let.


Proti koncu 33. :)

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

LeXani ::

22 let, cod scena že par let..ter aktualne igre na xboxu če imam čas...je pa seveda čedalje manj tega.
Čas prve prijave 04.11.2005

Jerry000 ::

24 let, in še vedno kar dosti igram poleg dela in študija, si vedno vzamem vsaj eno uro časa če je mogoče. Me sprošča in zabava:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajski gensko spremenjeni dvojčici imata krajšo pričakovano življenjsko dobo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
357566 (4595) mulc007
»

So igre otročje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
797666 (5747) gruntfürmich
»

Fantovščina/dekliščina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6314006 (9023) d4vid
»

Povprečni igralec iger star 37 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
5313322 (11276) Jst
»

Zakaj športniki umirajo mladi?

Oddelek: Problemi človeštva
263038 (1912) mikena

Več podobnih tem