» »

Napajalnik in podnapetost?

Napajalnik in podnapetost?

guest #44 ::

Mam cirka leto star chieftech napajalnik osnovni model 355W.
Poganja Athlon x3 455, Radeon 5670, 1 sata HDD, 1 sata DVD, eno "pro" zvočno kartico, ter ventilator 90mm. Za kar je 355W imo mal premalo.

Nekajkrat se je zgodilo, da se mi je PC restartal. Sprva sem mislu, da je kaka težava v winsih, itd. Ampak zadnjič mi je restartalo tik ko se je vpalil kompresor za zrak v delavnici. Tudi se dogaja da luči mal mrknejo v določenih trnutkih.

Ali bi kaj pomagalo če si zrihtam en močnejši napajalnik recimo tega:

http://www.lc-power.de/index.php?id=213...

Pa še prenapetostno zaščito pred njim?

Bral sem, da po padcu napetosti sledi rahel sunek preden se nazaj vzpostavi...hence prenapetostna zaščita.

amigo_no1 ::

Ampak zadnjič mi je restartalo tik ko se je vpalil kompresor za zrak v delavnici. Tudi se dogaja da luči mal mrknejo v določenih trnutkih.

Voltaža pade.
Multimter v roke in izmeri.

Ti bi potem rabil aktiven ups, se pravi da stalno dela preko njega (imaš vedno isto vhodno napetost za pc).

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

Ma pade za kratek čas. Bom šou zdaj izmerit.

Ma ups je rahl out of my price range, tok pogosto ne pada napetost da bi zdej dal 200EU. V preteklosti vem, da se mi je zaradi nekega stock krš napajalnika pc pogosto restartal, pol sem dal enega Tgan za 80EU pa je držal brez problem.

Misliš, da bi močnejši napajlanik boljš to prenesel?

energetik ::

Odvisno, koliko časa traja upad napetosti. Če predolgo, ti tudi močnejši napajlc ne bo pomagal. Najceneje je verjetno, da PC priklopiš nekam drugam, pred tisti kompresor, ali pa ojačaš napeljavo do kompresorja = napeljaš od omarice do kompresorja žice z večjim presekom.

imagodei ::

Entry level UPS stanejo tudi pod 100 EUR: klik
- Hoc est qui sumus -

guest #44 ::

Zvedu sem kje je težava. Čeprav se ne spoznam dobro, ampak je en glavni kabel na katero je priklopljen moj del hiše delno precvikan, ker ko se je kopalo trte ga je nekdo mahnu z krampom, zato naj bi bla ta linija občutljiva na vpaljene naprave (kompresor,...). Ravno zadnjič se je zgodilo da pol hiše je delalo normalno pol pa so luči komajda gorele. Pizda eni šalabajezrji...še dobr, da mi je v preteklosti vrjetno zaradi tega že dve matični skurlo. Pička jim!


Pa zdej da se morem še z nekim UPS zafrkavat...ehh. Kabel treba popravit, sam doma so rekli da do jeseni se to ne tika.

Sej prekinitve niso dolge ali zelo pogoste...dobro v tem tednu mi je 2x restartal, sam prej pa je nekaj mesecev delal brez težav.
Prenapetostno zaščito sem ravnokar dal gor. A bi močnejši napajalnik omilil zadevo?

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Prenapetostna ti bo samo porezala špice, upadov ti pa ne bo porihtala.
A imate 3 fazni priklop? Če ja, potem ta kompresor priklopi na drugo fazo, ker verjetno un s krapom ni precvikal 3 žic. Sicer pa - kako da se to takoj ne popravi? Če je ta precvikan del nekje v bajti, je to precej ugodno za kakšen požar.

guest #44 ::

Ja imamo 3 faze. Bom povprašal kaj se da narediti.

Ma precvikan je zunaj hiše. Zakaj se ne popravi...jah, če bi bilo od mene odvisno bi to blo še danes porihtano. Odgovorni...khm...pa ni tako marljiv.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odstranitev kompresorja iz hladilnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
168017 (6058) energetik
»

UPS - da ali ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
314633 (3743) denabiker
»

Blažilec napetostnih sunkov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
253587 (2982) Saladin
»

kateri UPS za PC kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
182644 (2080) schurda
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310162 (8101) Pyr0Beast

Več podobnih tem