» »

Zasebni Google Profiles bodo ukinjeni in pobrisani

Zasebni Google Profiles bodo ukinjeni in pobrisani

vir: ZDNet
ZDNet - Google je ob predstavitvi socialne storitve Google+ napovedal tudi spremembo Google Profiles, ki so jih predstavili aprila 2009. Takratna ideja je bila ustvariti centralni profil na Googlu, s katerim bi uporabniki lahko laže nadzorovali, katere podatke o njih pri iskanju izvrže Google. Profili so bili lahko javni, tako da so podatke v njih lahko videli vsi (maja je to izkoristil nizozemski študent in za pisanje svoje doktorske disertacije nabral več milijonov javno objavljenih elektronskih naslovov), ali pa zasebni.

Prav slednji so s predstavitvijo socialnega omrežja Google+ postali nepotrebni, saj njihovo funkcijo opravlja Google+ neprimerno bolje. Kdor se je včlanil vanj, je tako ali tako opazil, da se je njegov Google Profil prelevil v račun na Google+. Preostali lastniki Google Profiles, ki imajo svoje profile nastavljene na zasebne, bodo morali to do konca meseca spremeniti. Z avgustom bo namreč Google pobrisal vse zasebne profile, saj je storitev po njihovem mnenju v luči Google+ nepotrebna. To ne pomeni, da je treba sedaj vse podatke deliti s širnim svetom. Povsem dovolj je, da iz profila pobrišete vse razen nujnih polnega imena in spola, pa bo na spletu vidno le to dvoje. S tem želi Google uporabnikom nove storitve Google+ zagotoviti, da vsaj vidijo, kdo obstaja na Google Profiles.

Za nove uporabnike Google+ še tole. Marsikdo se sprašuje, ali je mogoče profil v Google+ izbrisati, ne da bi to vplivalo na Gmail in druge Google storitve. To je mogoče, a se je treba pazljivo držati navodil, da ne pobrišite še česa drugega.

12 komentarjev

popster ::

kdo se še znajde v vsem tem direndaju, se mi pa zdi da gre zasebnost spet papa..

Lonsarg ::

Fore je, da Facebook bi spremenil pogoje, pa spremenil zasebne profile v javne, Google bo pa zasebne pobrisal. Pomembna razlika:)

carota ::

To pomeni, da bo Google+ postal dostopen vsem s 1.8.?

cegu ::

Meni se google profiles ni 'prelevil' v google+ račun. Edina razlika ki jo vidim je, da imam spodaj direkteno povezavo do 'Izbriši profil in v celoti onemogočui Buzz'.

RejZoR ::

Tole mi ni čist jasno. Kakšni zasebni in javni profili? Jezst hočem samo GMail uporabljat geez...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bluefish ::

Če si se le registriral za gmail, potem tega profila nimaš avtomatsko ustvarjenega.

Zero0ne ::

bluefish je izjavil:

Če si se le registriral za gmail, potem tega profila nimaš avtomatsko ustvarjenega.


Ne, z izidom Buzza so se vsem gmail userjem avtomatsko ustvarili public profili. Če si potem izklopil buzz, ti je profil še vedno ostal, če se prav spomnem.
uname -o

dux ::

@Rejzor: pol se ti pa res ni treba sekirat. Morebitni google profil se bo izbrisal, če ga nimaš pa itak ne bo spremembe.
Upanje je v nasih odlocitvah

Phantomeye ::

Jap, ni treba delat nepotrebne panike z mešanjem googlovega računa in profila.

Elysium ::

bluefish je izjavil:

Če si se le registriral za gmail, potem tega profila nimaš avtomatsko ustvarjenega.

Hmm... Lahko da imaš prav, ampak za svoj primer nisem prepričan, da to drži.

Tudi jaz sem si le skreiral gmail in nikdar nisem počel ničesar drugaga niti Picase nimam, pa se mi je profil kar čudežno pojavil. V glavnem, jaz profila sigurno nisem nikdar skreiral ali kar koli počel, res pa je, da mi notri popolnoma nič ne piše.

Druga zadeva, ki pa se direktno nanaša na gornjo objavo je pa to, da je zanimivo, da se je doslej Microsoft pljuvalo ravno zato, ker je spreminjal svoje usmeritve in ukinjal določene programe in storitve. Ampak kot lahko vidimo so tudi drugi pričeli s popolnoma enakim početjem. Bomo videli, kako se bo sedaj pljuvalo po Googlu in Applu.

RoSeR ::

Paranoja ter vaša skrb za zasebnost....ccc

bluefish ::

Elysium je izjavil:

bluefish je izjavil:

Če si se le registriral za gmail, potem tega profila nimaš avtomatsko ustvarjenega.

Hmm... Lahko da imaš prav, ampak za svoj primer nisem prepričan, da to drži.

Tudi jaz sem si le skreiral gmail in nikdar nisem počel ničesar drugaga niti Picase nimam, pa se mi je profil kar čudežno pojavil. V glavnem, jaz profila sigurno nisem nikdar skreiral ali kar koli počel, res pa je, da mi notri popolnoma nič ne piše.
Možno. Meni sicer pri dveh mail naslovih oz. profilih javnega ni ustvarilo in me v nastavitvah računa poziva: You don't yet have a public profile.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Googlove izdelke bo mogoče uporabljati brez profila Google+

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
117882 (4643) Qushaak
»

Google+ ne uspe prepričati uporabnikov

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
2610645 (6580) Furbo
»

Google+ (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
495122304 (102710) Looooooka
»

Zasebni Google Profiles bodo ukinjeni in pobrisani

Oddelek: Novice / Zasebnost
125965 (4516) bluefish
»

Buzz pod hudimi kritikami

Oddelek: Novice / Zasebnost
3612899 (9972) Pyr0Beast

Več podobnih tem