» »

Sedaj Apple terja prepoved uvoza Samsungovih izdelkov

1
2
»

pleomax ::

to je prednost v androidovi štacuni,pa to,da lahko aplikcije ki so plačljive 15 preverjaš kako gre in če se ti ne dopadeje pač ne kupiš. To se mi zdi zelo prijazno do uporabnika-apple bo to tudi po mojem hitro uvedel.

judg3 ::

na appstoru maš še vedno dost zastonsjskih aplikacij... mislim da okrog 20% (android okol 50%). s tem da tiste ki so plačljive, stanejo večinoma od 0.79€ - 3€. malo jih je več. za ipada sm downloadal res velik aplikacij, pa sm pomoje zapravil 50€ vseskup. aja, pa še ful dost appov (čedalje več), ki so plačljivi obstajajo tud v "lite" verziji, ki je zastonj. tko da lahko prej probaš, kaj kupiš!

druga stvar je pa ta, da se hvali android z 50% zastonj aplikacijami... itak... sej jih je tud 50% crap. vem, ker mam htc desire!
sej vem da je to relativno, sm android market ma fuuul več crapa kot appstore. mislim da nism edini k to misli.

mnenje pa naj poda sm nekdo k je oboje sprobal!

pleomax ::

moj prijatelj ima ipada prve generacije pa si noče naložiti nobene aplikacije z ipada,ker mu ni do tega,da bi se registriral :P

z app stora sem mislil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pleomax ()

Lonsarg ::

Tako na Apple storu kot Android Storu je 95% aplikacij crap, to ni noben agrumnet za enega ali drugega.

judg3 ::

Lonsarg je izjavil:

Tako na Apple storu kot Android Storu je 95% aplikacij crap, to ni noben agrumnet za enega ali drugega.

to da jih ne rabiš, še ne pomeni da so crap...

Lonsarg ::

Kdo je rekel, da jih jaz ne rabim? Jaz jih rabim ene 30, od 200.000.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

smash ::

judg3 je izjavil:

na appstoru maš še vedno dost zastonsjskih aplikacij... mislim da okrog 20% (android okol 50%). s tem da tiste ki so plačljive, stanejo večinoma od 0.79€ - 3€. malo jih je več. za ipada sm downloadal res velik aplikacij, pa sm pomoje zapravil 50€ vseskup. aja, pa še ful dost appov (čedalje več), ki so plačljivi obstajajo tud v "lite" verziji, ki je zastonj. tko da lahko prej probaš, kaj kupiš!

druga stvar je pa ta, da se hvali android z 50% zastonj aplikacijami... itak... sej jih je tud 50% crap. vem, ker mam htc desire!
sej vem da je to relativno, sm android market ma fuuul več crapa kot appstore. mislim da nism edini k to misli.

mnenje pa naj poda sm nekdo k je oboje sprobal!


se strinjam, saj imam sam ipad 1 in htc-ja z androidom na telefonu

na applovem marketu najdeš res vrhunske, oblikovno dovršene ter poceni aplikacije, medtem ko je na android marketu pravi kaos..zdaj ko so dodali še paid zavihek, so tam cene res astronomske v primerjavi z apple marketom...med tistim zastonj je pa veliko tako neuporabnih, grdih in gnilih (bugastih) ali pa enostavno SPAM, da glava boli...v apple marketu tega "sranja" enostavno ni.

mogoče se čez kako leto stanje popravi

Lonsarg ::

Lih Googlam kok stane Angry Birds v apple storu, pa pod komentarji vidim kako enim aplikacija pri loading zmrzne, al pa eni imajo bug ko nekaterih levelov ne morejo klikniti.
Tega sranja enostavno ni
. hehe

smash ::

Lonsarg je izjavil:

Lih Googlam kok stane Angry Birds v apple storu, pa pod komentarji vidim kako enim aplikacija pri loading zmrzne, al pa eni imajo bug ko nekaterih levelov ne morejo klikniti.
Tega sranja enostavno ni
. hehe


ja to mam tud jest, sam to pripusujem temu, da imam JB-jan ipad...ker mi vcasih tudi pri drugih aplikacijah meče ven...ampak kaj čmo, nothing is perfect

nekje sem prebral, da se da zadevo rešiti z resetom naprave, da naj bi bil problem premajhna količina ram-a ob zagonu aplikacije...nisem pa probal

todman74 ::

smash je izjavil:

na applovem marketu najdeš res vrhunske, oblikovno dovršene ter poceni aplikacije


No naj enkrat nekdo napiše, katere so te res vrhunske aplikacije, da se splača dati za telefon eno celo delavsko plačo in ki ne delajo na drugih platformah.....

Mimogrede, je res, da ajfon ne "deluje" kot masovni pomnilnik, če ga priklopš na PC, nima FM radia in ne podpira flasha.

eieieie1 ::

Na računalniku sem glih pred nekaj dnevi sam izklopil flash in ugotovil da ga edino rabim na youtubu - ostalo je le navlaka reklam. Iphone pa itak ima youtube aplikacijo ;)


Kaj bi dosegel s tem, da bi napisal neke aplikacije? To, da bi se ti ves pameten oglasil z "Eh, saj pa to ne rabim, totalno brezvezna aplikacija". Tak da ni vredno zapravljati časa za to :D

todman74 ::

eieieie1 je izjavil:

Kaj bi dosegel s tem, da bi napisal neke aplikacije? To, da bi se ti ves pameten oglasil z "Eh, saj pa to ne rabim, totalno brezvezna aplikacija". Tak da ni vredno zapravljati časa za to :D


Ne vem, kaj potem nabijate nekaj o kvalitetnih aplikacijah, pa o neki uporabniški izkušnji...vse skupaj je kr neki, telefon pa niti osnov očitno nima poštimanih...

Osebno itak mislim, da dati za GSM več kot 200€ je čisto zapravljane denarja, jezi pa me najbolj, da si nekateri od "ust" trgajo, da si kupijo neke fensi telefone, iPade, Plazme......

Mimogrede, če ni kdo preveč osebno prizadet.....razmišljam o rabljenem aparatu, tja do 200€, ki bi bil boljši od 5800XM, oziroma, da bi imel boljši(glasnejši) Mp3 predvajalnik, lahko je tud iPhone(pod pogojem, da se da muziko naložt tudi s kje drugje, kot samo iz iTunes), Samsung, HTC.....pa da dobro lovi signal.

pleomax ::

200 evrov v redni ceni ali pod naročnino? Jaz bi bil v naročnini pripravljen dati do 250 maximalno,pa še to pod splošno akcijo pri mobitelu recimo,kar je več,dam rajši rdečemu križu,ker posebej če si še kak zidar,pa bi en pubertetnik rad imel iphone-a ker je po reklami videl da je kul in oče reče-kolko pa stane? Pa 770 ta boljši. Oprosti,sin,ampak jaz sem začel 15 plačilnim razredom,zdaj sem pa v 16,kar pomeni,da niti cela plača ne zadostuje,kaj šel,da bi razmišljali,da so položnice,hrana... To je recimo primer,ker sigurno je veliko takih najstnikov,kjer pač straši ne morejo uresničiti želje. apple fani pa me ne narobe razumeti,ker vsak je z neko stvar pripravljen dati več,za drugo manj. Sigurno pa to,da veliko ljudi hvali iphone,ni prišlo kar tako iz zraka...

techfreak :) ::

iPhone ima primerljive cene kot konkurenčni telefoni. Pri paketu Orto in 3GB prenosa podatkov so iPhone 4, HTC DHD in SGS II med 200 in 240€, torej zelo blizu.

pleomax ::

to pa priznam da nisem vedel,ker nisem pri simobilu. Razlika res ni tako velika. Ampak nekaterim pa pomeni procesor veliko. Odvisno. Pri mojem telefonu sem opazil,da včasih tudi 1 giga procesor ne zadosuje pri bolj zahtevnih straneh. Ampak vseeno je 1 giga renutno še čisto dovolj zmogljiv,po mojem mnenju. Ja nič,remo šparat,pa bomo vidli,kaj bo čez leto ali dve jaće ;D

smash ::

todman74 je izjavil:

smash je izjavil:

na applovem marketu najdeš res vrhunske, oblikovno dovršene ter poceni aplikacije


No naj enkrat nekdo napiše, katere so te res vrhunske aplikacije, da se splača dati za telefon eno celo delavsko plačo in ki ne delajo na drugih platformah.....

Mimogrede, je res, da ajfon ne "deluje" kot masovni pomnilnik, če ga priklopš na PC, nima FM radia in ne podpira flasha.


formula f1 timing ( ena od mnogih)

todman74 ::

techfreak :) je izjavil:

iPhone ima primerljive cene kot konkurenčni telefoni. Pri paketu Orto in 3GB prenosa podatkov so iPhone 4, HTC DHD in SGS II med 200 in 240€, torej zelo blizu.


Da ne bo pomote, tudi ostali telefoni so mi predragi.....pri Applu me moti samo, da ima nekatere stvari kao spedenane v nulo, s katerimi zavajajo ljudi, slednji pa sploh ne opazijo, da večkrat "jabuk" izdelki niti osnov nimajo poštimanih....npr., iPodi koštajo več kot 150€, imajo polno nekih fensi funkcij, namesto, da bi za to ceno ki ni majhna, priložili zraven še ene "klasične" slušalke, da bi bil vsaj zvok na nivoju.

todman74 ::

smash je izjavil:

formula f1 timing ( ena od mnogih)


Opis prosim!

smash ::

todman74 je izjavil:

smash je izjavil:

formula f1 timing ( ena od mnogih)


Opis prosim!


lej ne da se mi....lepo sem napisal iz lastnih izkusenj, kaj mislim, posamezne aplikacije se mi ne da opisovat..rekel si naj eno nastejem in sem jo

imam tako ios (ipad) kot androida (htc)...in zadeve lahko malo primerjam...in napisal sem točno tako kot je trenutno

Limit-sky ::

todman74 je izjavil:

smash je izjavil:

formula f1 timing ( ena od mnogih)


Opis prosim!


Če ti google dela probleme, potem ti verjamem, da misliš, da apple še osnov nima poštimanih.
Prvi link na googlu "f1 timing ios":
http://www.tuaw.com/2011/04/14/official...

todman74 ::

Limit-sky je izjavil:

todman74 je izjavil:

smash je izjavil:

formula f1 timing ( ena od mnogih)


Opis prosim!


Če ti google dela probleme, potem ti verjamem, da misliš, da apple še osnov nima poštimanih.
Prvi link na googlu "f1 timing ios":
http://www.tuaw.com/2011/04/14/official...


Hvala, sem že našel in takoj opazil, da zadeva košta 33 dolarjev....fantje, že veste kaj delate z denarjem.

Glede osnov sem pa lepo argumentiral....

Limit-sky ::

Aja, ti bi rad vrhunske aplikacije zastonj?!?! Moraš tako napisati, da ni dvoumno. Če pa hočeš vrhunske aplikacije zastonj, je pa android veliko boljša možnost. :)):))

JanezekNovak ::

todman74 je izjavil:

smash je izjavil:

na applovem marketu najdeš res vrhunske, oblikovno dovršene ter poceni aplikacije


No naj enkrat nekdo napiše, katere so te res vrhunske aplikacije, da se splača dati za telefon eno celo delavsko plačo in ki ne delajo na drugih platformah.....

Mimogrede, je res, da ajfon ne "deluje" kot masovni pomnilnik, če ga priklopš na PC, nima FM radia in ne podpira flasha.


Odvisno je čisto od tebe, katere aplikacije bi rabil...

Če ne rabiš nobenih aplikacij pač ne kupiš takega telefona.

Ja, je res, da iPhone ne deluje kot masovni pomnilnik, če ga priklopiš na PC (sicer lahko preko iTunes naložiš aplikacije, glasbo, slike..., ali pa kupiš recimo USB Disk for iPhone), ne nima FM radia, ne podpira flasha (maš alternative SkyFire).
http://www.euroairsoft.com/

judg3 ::

pa kaj je z enimi :)... pa sej ne rabte kupit iphona, če vam ni do tega. tud sgs2 (ki je še dražji) ne rabte... sej če rabiš samo klicat, pa sms-je pošiljat kup najcenejšo nokio. ponavad lahko celo pri pocen telefonih mp3-je poslušaš in kačo 16 igraš.

vsaj jst se držim tega pravila, da če določene stvari ne rabim preveč, kupim čist pocen, če ti je pa dost do ene stvari, si pa kupiš pač tisto, ki se ti zdi najbolj kvalitetna (seveda glede na ceno in denar, ki ga premoreš).

c3p0 ::

Te "vrhunske aplikacije" bodo slej kot prej tudi za android, če že niso. Razvijalcem denar verjetno ne smrdi.

Sam bi nekje za enak denar dobil i4 in S2, vzel sem S2, odločitev vsaj meni ni bila težka.

Limit-sky ::

Seveda ni bila odločitev težka, če ima pa S2 hitrejši procesor. :))

Lonsarg ::

Hardware itak ni debate, ko pa je i4 tako zastarel. Ampak ljudje, ki gledajo izključno na OS, bojo pač vedno vzali aparat z tistim OSom in vse drugo pozabili.
Ampak sori, idiot si, da kupiš lanski model zdele ko pride novi tako kmalu ven, sploh, ker ima ta lanski model ceno isto, kot bi ravnokar vn prišel, ko mu nič ne pada.

Limit-sky ::

In če počakam na sgs3 bom idiot, ker naslednje leto pride ven sgs4, jaz pa kupujem lansko verzijo?

Lonsarg ::

Nekaj je eno leto, drugo je pa 2-3 mesece.

todman74 ::

Limit-sky je izjavil:

Aja, ti bi rad vrhunske aplikacije zastonj?!?! Moraš tako napisati, da ni dvoumno. Če pa hočeš vrhunske aplikacije zastonj, je pa android veliko boljša možnost. :)):))


Je tisto zgoraj zate vrhunska aplikacija? In od kje si zdaj privlekel Android.....sem ga mogoče kje omenil?

Saj men je v bistvu vseeno če daste nekateri 600+ € za telefon in potem še vsake par dni kakšnih 20€, da telefon sploh pride do "izraza", zame je to nespremenljivo in tako bi moglo bit za večino slovencev, ker imamo nizek standard.

judg3 ::

Saj men je v bistvu vseeno če daste nekateri 600+ € za telefon in potem še vsake par dni kakšnih 20€, da telefon sploh pride do "izraza", zame je to nespremenljivo in tako bi moglo bit za večino slovencev, ker imamo nizek standard.


ja a ni tako itak???
a se najdejo tako butasti ljudje da kupjo telefon za 600€ čeprou si ga ne morjo privoščit oz. stradajo na drugih področjih zarad tega??? ker če so res taki, pol jim že skor privoščim da propadejo in ratajo klošarji :))

eieieie1 ::

Glej z temi 600€ nekateri pač dobimo ogromno:
-24/7 dostop do zadovoljivega fotoaparata
-24/7 dostop do zadovoljive HD kamere
-brezplačni videoklici prek wifi iz tujine
-24/7 dostop do interneta
-avtomatski pregled pošte (odvisno na koliko časa si naštimaš, da ti preglejuje, če imaš kaj novega)
-potem pa ogromno aplikacij, ki zadovoljijo prav vsakega (od iger do navigacij, obdelava video posnetkov,slik, vreme,... recimo kdaj ti pride trola, koliko biciklov je na razpolago na neki postaji v LJ, F1 timing,...


In če malenkost pogooglaš, boš hitro ugotovil, kako si vse te aplikacije pridobiš tudi prezplačno, če pač nočeš plačat ampak je zadeva nelegalna...


Če pa pač nič od tega ne rabiš, oziroma bol malo (ker prav vsak najde kar nekaj koristnih zadev s takim telefonom) si ga pa pač ne kupiš :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

pleomax ::

samsung wave ima več kot zadovoljivo hd kamero,dostop do interneta,kaj šele galaxy s 2... :)

eieieie1 ::

Nekaterim pač ne diši skopirana cheap plastika :D

pleomax ::

Na plastiko se vsi apple fani zgovarjajo. Zakaj? a odgovor pa vsi poznamo :) KO je konkurenca močna je najboljše pljuvati po njej. :D Tudi to je del biznisa.

eieieie1 ::

Aja res?

Čakaj pod katerimi novicami se VEDNO pojavi 10-20 takih kot si ti, ki pljuvajo? Hmmm sem že skoraj pozabil, a so to Applove novice ali Samsungove? lol


Meni je res vseeno če ti misliš da ti zaradi več rama in megaherzov en sgs2 boljše deluje kot iphone 4... Iphone 4 je za en k*** brez app stora, tako da je app store tista glavna zadeva, ki naredi telefon uporaben. Android store je pa še vedno daleč zadaj. Cheap plastika je pač en dodaten minus, seveda v mojih očeh :)

techfreak :) ::

Verjetno misliš da so pri Androidu slabše aplikacije, ker App Store in Android Market nista tako različna.

eieieie1 ::

Seveda so, ogromno jih je slabših, ker so bile narejene za applov app store in šele nato nekoliko predelane za android... En primer so nekatere zahtevnejše igre, ki se na sgs2 z dvojedernim procesorjem nalagajo precej počasneje kot na iphone 4.

In ja, je kar precej dobrih aplikacij, ki jih na android marketu sploh ni... (seveda se verjetno najde kakšna, ki je na androidu in ne na apple appstoru, ampak takih je veliko manj).

Limit-sky ::

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sodnica občutno znižala prisojeno odškodnino v primeru Apple vs. Samsung

Oddelek: Novice / Tožbe
96866 (5071) Massacra
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22661934 (53541) Icematxyz
»

Apple v luči petkove zmage terja prepoved prodaje Samsungovih telefonov, a je ne bo d (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
5922184 (19042) Icematxyz
»

Apple vložil novi tožbi zoper Motorolo in Samsung

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
348520 (6492) BALAST
»

Dve zmagi za Samsung proti Applu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
7714058 (10662) Furbo

Več podobnih tem