» »

Facebook naj bi ponudil video klepet preko Skypa

Facebook naj bi ponudil video klepet preko Skypa

Pri mashable.com ugibajo o možnem izgledu video klepeta

vir: Guardian
Guardian - Facebook je za prihajajočo sredo napovedal poseben dogodek za predstavitvijo novih izdelkov. Seznam je (kot je zdaj že običajno) še skrivnost, naj pa bi vključeval nov HTML5 odjemalec za mobilne naprave (project spartan) ter še enega za iPad, novo aplikacijo za deljenje fotk, in - kot poročata dva vplivna tehnološka bloga, TechCrunch in Mashable - zvočni in video klepet preko omrežja Skype.

Govorice o povezovanju obeh podjetij se pletejo že nekaj let; Facebook pa naj bi celo bil eden od potencialnih kupcev podjetja, poleg Googla in končnega zmagovalca, Microsofta. Napoved je sicer še neuradna in sloni na nepreverjenih "insajderskih" informacijah ter pomenljivem dizajnu vabila za dogodek. Čas je zagotovo primeren, saj Facebook še kako potrebuje odgovor na Googlov videokonferenčni izdelek Hangouts, ki je na voljo znotraj omrežja Google+.

Kako bo to vplivalo na konkurenčne ponudnike IP in video telefonije, med njimi tudi slovenski Vox.io, lahko pokaže le čas.

16 komentarjev

RockyS ::

+ prihaja nov dizajn oz. spremembe le tega.

edit
glede na kar pogosto freezanje facebooka nevem če se bo skype zadeva obnesla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

smash ::

FB enostavno nima več šans, ker se ga je folk enostavno naveličal...google bo verjetno prevzel celo maso uporabnikov, ki so sedaj na facebooku, samo da zadeva zalaufa iz bete ven

Relanium ::

Zgleda da je google dolgo stvar načrtoval in iskal pravi moment da skoči na trg še tu.
Zna jim uspet

Buddah ::

Pa sej ubistvu gre za nek normalen pojav v poslovnem svetu. Tko kot povsod, se neka stvar rodi,potem se vzpenja,doseže svoj vrhunec, za tem pa pač začne umirati. Ene stvari hitreje, druge pač počasneje. Isto je zgodilo MSNju,myspace-u,delno mIRCu itd. Ni več IN da imaš FB profil-ker ga pač imajo že vsi...torej je IN, da ga nimaš:)
Social networking was fun, but i've had enough of it...

_Dejan_ ::

hahahaha google+ ima podporo za video in zdej more še FB imeti nekaj podobnega ampak ne da bi naredili nekaj svojega bodo uporabili skype :S
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

JayKay ::

kar je smiselno, ker skype ima bazo uporabnikov in je na vseh platformah, tako da bodo "prijatelji" povsod dosegljivi (seveda če bo FB chat to omogočal)

PARTyZAN ::

IRC in MSN sta social networka? Od kdaj že? :)

arjan_t ::

PARTyZAN je izjavil:

IRC in MSN sta social networka? Od kdaj že? :)


kje je napisal da sta?

Zmajc ::

Bo Skype integriral facebook accounte v svojo mrežo ali bojo morali uporabniki narediti nov skyp accout da uporabljajo video telefonijo?

Vse skpaj deluje precej posiljeno in dokazuje samo da nimajo lastnih rešitev primerljivih z Google+

Komaj čakam da gre Google+ live da se rešim Facebooka.

FireSnake ::

Zmajc je izjavil:


Komaj čakam da gre Google+ live da se rešim Facebooka.


Ko se jaz losam Facebooka me nobeno socialno onrežje ne vidi več ... nikoli.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

JesusChrist ::

#we.care
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

slitkx ::

FireSnake je izjavil:


Ko se jaz losam Facebooka me nobeno socialno onrežje ne vidi več ... nikoli.
Never say never.

FireSnake ::

pixel; čeprav je FB odlično orodje za vzdeževanje stikov z osebami iz tujine ... to in 150 MIO čipov na pokru me zadržujeta pred tem, da bi zaprl račun ;)

Čeprav mi je za tiste čipe vedno manj mar .... in, od vseh ostalih komot dobim mail naslove.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Buddah ::

A so tisti čipi kej vredni al...niso? =)

Gray_Warden ::

kako pa bodo fb uporabniki harvestali ovce v farmvillu če bodo šli na google+ ? :))
Why so serious?

JayKay ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook širi program nagrajevanja odkritih ranljivosti

Oddelek: Novice / Varnost
53508 (2567) Jst
»

Wikileaks saga: kateri podatki s Facebooka so na voljo policiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8319909 (13786) mailer
»

V Bruslju zelena luč za Microsoftov prevzem Skypa

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
248603 (7394) kotnikd3
»

Facebook

Oddelek: Pomoč in nasveti
161886 (1202) connel
»

Facebook 2010

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
268633 (5723) vidz81

Več podobnih tem