» »

Win7: Drobne črke v Command Prompt (CMD.exe)

Win7: Drobne črke v Command Prompt (CMD.exe)

MrStein ::

WTF?



To se je zgodilo že na več Win7 instalacij.

Tale nazadnje je par tednov stara, z 10 (vsi iz Programs and Features) instaliranimi programi.

Legalno in originalno, itak.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
  • zavaroval slike: bluefish ()

patron ::

Meni se je isto dogajalo, ne vem zakaj, sem pa potem kliknil z desno na zgorjo vrstico, izbral Properties in spremenil velikost pisave.

bluefish ::

Ja, pri meni enako. Kot omenjeno, sem izbrskal privzete nastavitve in popravil.

MrStein ::

Ja, saj se da popraviti (kateri je default font?), zanima me zakaj se to na vsakem drugem PC zgodi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Karlos ::

MrStein je izjavil:

Ja, saj se da popraviti (kateri je default font?), zanima me zakaj se to na vsakem drugem PC zgodi.


Raster font, 8 x 12
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Djuro ::

Dosedaj sem tole opazil še na vsakem računalniku (res pa je, da imam opravka samo z računalniki prijavljenimi v domeno).
Bi rekel da gre za bug. No, mogoče prej m$ šlamparijo kot bug.

Izi ::

To se ne zgodi na vsakem drugem računalniku ampak na čisto vsakem. Prvič je treba vedno v naslovni vrstici izbrati Properties in nastaviti želeni font, ki se potem shrani.
Default je vedno najnižja vrednost, ki je na razpolago, kar se meni zdi logično, ker pač ljudje uporabljajo različne resolucije zaslona.

Na večjih resolucijah najbolje izpade Raster Fonts 10 x 18

MrStein ::

Izi je izjavil:


Default je vedno najnižja vrednost, ki je na razpolago, kar se meni zdi logično, ker pač ljudje uporabljajo različne resolucije zaslona.

Tole na sliki je tam 5 pikslov na črko. To ni ok, ne glede kaki zaslon imaš.
Od Windows 95 do XP je bil default tam 10 pikslov, ki lepo dela.
To na Windows 7 je neki bug ( ne vem, ali je res na čisto vsakem tako, ali le na nekaterih).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Izi ::

Zanesljivo vem, da je bilo na Visti popolnoma enako. Sistem je na začetku vedno izbral najmanjši možen font.
Za 2000 in NT pa nisem siguren, ampak se mi zdi, da je bilo tudi tam enako. Tako, da se mi zdi, da je to popolnoma enako že od leta 1993, ko so ven prišli Windows NT.

Microsoft se s tem ne ukvarja, ker 99% uporabnikov nikoli na zažene Command Prompta. To je orodje za napredne uporabnike, taki pa tako ali tako znajo povečati font :P Pa še to je potrebno samo prvič, ker se potem izbrani font in velikost avtomatsko shrani.

MrStein ::

Ne, garantirano na 2000 in XP (in 95) ni tako. Ker se sicer ne bi pizdil po upgrade na sedmico ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Looooooka ::

Jst se nisem videl instalacije windows 2008 ali windows 7, kjer mi ne bi blo treba povecat fonta :)

MrStein ::

(sicer pa lahko nekdo "na brzino" instalira XP in 7 v kaki VM, pa pove ;))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen ::

Na MSDNAA Win 7 Ultimate x64 ni bilo potrebno spreminjati fontov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Ziga Dolhar ::

V mnogih inštalacijah Windows (na več domačih kištah in pri študentskem delu v računalniškem servisu) se mi v 14 letih še nikoli ni zgodilo, da bi bil po defaultu nastavljen tako majhen font oziroma drugačen kot standarden 8x12.
https://dolhar.si/

ToniT ::

Včeraj se mi je to prvič zgodilo. Inštaliral sem dva računalnika - enega za drugim, enake mašine. Na enem je bil normalen font, na drugem pa zelo majhen.
Razloga ne vem.

imagodei ::

Na 7 je to po defaultu, za Visto ne bi vedel iz glave.
- Hoc est qui sumus -

Ziga Dolhar ::

imagodei: kaj je po defaultu?
https://dolhar.si/

imagodei ::

Drobne črke v command promptu.
- Hoc est qui sumus -

ToniT ::

A res?
Po inštaliranih cca 60+ računalnikih z win7 se mi je včeraj to prvič zgodilo...

imagodei ::

Hm? Mogoče pa je odvisno od release? Kako pa inštaliraš? A imaš pripravljeno unattended inštalacijo?
- Hoc est qui sumus -

ToniT ::

Inštaliral sem iz CD-jev (Win7 Pro 32 bit), potem pa imam z group policy narejeno inštalacijo dodatnih programov (tako imam zmeraj zadnjo verzijo le-teh.)

imagodei ::

In nimaš po defaultu drobnih črk... Zanimivo.

Sumim, da je potem problem v releasu. Jaz imam vedno drobne črke.
- Hoc est qui sumus -

dronyx ::

To sem jaz opazil na čisto vsakem Windows 7 računalniku in mi je skrajno moteče, saj kamor pridem, moram najprej konzoli spremeniti velikost pisave, da lahko sploh kaj vidim.

Moti me pa tudi, da Windows 7 privzeto nima nameščenih nekih programčkov, kot je recimo telnet.

Ziga Dolhar ::

telneta W7 res nima "nameščenega", ga pa lahko sam "namestiš" prek nadzorne plošče, brez potrebnega inštalacijskega medija ali povezave v splet.
https://dolhar.si/

dronyx ::

Ja, samo to je podobno kot pri fontih nekaj dodatnega dela in ko prvič na to naletiš, iščeš po spletu, kaj je narobe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevoz.org -- komentarji in pripombe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10015506 (8505) Alexius Heristalski
»

Run script as admin, kako?

Oddelek: Operacijski sistemi
8896 (786) MrStein
»

Težave z Opero

Oddelek: Pomoč in nasveti
111891 (1615) biofrutek
»

Problem v Operi

Oddelek: Programska oprema
6694 (623) mikko
»

Linux - problemi, problemi,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
755407 (4168) M.B.

Več podobnih tem