» »

Komet Elenin

Komet Elenin

kitewing ::

Približuje se nam komet Elenin, ki bo baje dobro viden s prostim očesom. Okrog njega se je napletlo veliko zgodb. Kaj pa so resnična dejstva?
  • zaklenil: imagodei ()

jeanmike ::

Približal se nam bo na razdaljo ki je malce manjša kot je od nas oddaljena Venera. Malce več o tem

kitewing ::

Nekateri povezujejo komet Elenin s planetom Nibiru. Njegova bližina naj bi povzročila menjavo magnetnih polov....Po mojem mnenju je to ZF?

Good Guy ::

zadelo nas bo in to je konec...

Komaj čakam

jest10 ::

Daj pomisli, kaj nam lahko naredi par km velika kepa kamenja in ledu iz razdalje par deset miljonov km.

jype ::

jest10> Daj pomisli, kaj nam lahko naredi par km velika kepa kamenja in ledu iz razdalje par deset miljonov km.

Jezik nam lahko kaže, mi pa ne moremo nič.

kitewing> Njegova bližina naj bi povzročila menjavo magnetnih polov....Po mojem mnenju je to ZF?

Samo F, če pa že potrebuješ dve črki, sta to zagotovo BS.

kitewing ::

Ima kdo kakšno svojo teorijo?

Gray_Warden ::

njegova bližina bo povzročila premik časa za 1 dan nazaj, tako da bomo ujeti v neskončni časovni zanki saj vsakič ko se bo Elenin približal, se bo zanka ponovila.

epic, lahko gledal Married with children do onemoglosti.

lahko pa da se hudo motim in bo res katastrofa kot napovedujejo doomsayerji.

predvsem me zanima kaj si ti misliš o temle:

http://www.nasa.gov/centers/hq/emergenc...

Meni se zdi izjemno zanimivo da NASA objavi nekaj takšnega na svoji strani...
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

kitewing je izjavil:

Ima kdo kakšno svojo teorijo?

Jp, gor se vozi kardelo zlobnih smrkcev. V bistvu ne gredo nad nas, ampak nad gargamelovo bazo, ki je na luni.

Gray_Warden ::

hahahah jest10
predn sem napisal tisto o časovni zanki sem hotel napisati da se smrkci vračajo na zemljo kjer se bodo maščevali gargamelu tako da bodo uničili kar cel planet XD
Why so serious?

clancy ::

Blinder ::

kitewing je izjavil:

Ima kdo kakšno svojo teorijo?


ta komet je že naredil en obhod bliz zemlje, s svojo gravitacijsko privlačnostjo je premaknil tektonske plake v pacifiku in povzročil potres na japonskem. Američani so vedli da bo potres ampak so zamolčali, ker njim japonska predstavlja konkurenco in jim ugaja, če se japonska mal poruši. Zdej za drugi obhod kometa pa so objavili warning tako da se države lahko pripravijo na naravne katastrofe. Američani imajo tudi nuklearne rakete, s katerimi bi lahko uničili komet, ampak ga nočejo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kitewing ::

Po mojem mnenju ima komet zanemarljivo maso in posledično ne more na svoji poti vplivati na druge objekte. Lahko vpliva samo v primeru, če pride do trka, kar se pa po sedaj izračunani poti ne bo zgodilo.

energetik ::

To ni samo tvoje mnenje ampak kar dejstvo. Sicer pa ne vem, zakaj si se vpiknil točno v tega Elenina, ker takole potuje vsako leto kar nekaj kometov. Vprašanje če bo jeseni sploh viden s prostimi očmi. Ga bom pa vsekakor pogledal s teleskopom.

WarpedGone ::

Po mojem mnenju ima komet zanemarljivo maso in posledično ne more na svoji poti vplivati na druge objekte. Lahko vpliva samo v primeru, če pride do trka, kar se pa po sedaj izračunani poti ne bo zgodilo.

Menda naj bi komet imel vpliv na kontinente in povzročal potrese itd. Dejmo ga postavit v znane okvire. Najbol vsakodnevno občuteni nebesni telesi sta Sonce in Luna, komet se naj bi gibal nekje na oddaljenosti Venere.

Gravitacijski potenciali na Zemljo:
- Sonce: od 5,7 do 6,1 x 10-3 N/kg
- Luna: od 3 do 4 x 10-5 N/kg
- Venera: od 5 do 231 x 10-9 N/kg
- Prekooceanska ladja mase 200.000 ton: od 10-23 do 10-10 N/kg (na razdaljah od 12.000 km do 10 km od nekega dela kopnega, kjer lahko pride do močnega potresa)
- Luna na oddaljenosti Venere: 8 do 370 x 10-11 N/kg

Skratka, tudi če bi ta komet bil velikosti/mase Lune, bi na Zemljo vplival največ pol manj kot Venera in 10.000 x manj od Lune. Luna vsakodnevno špona Zemlo sem in tja (plima/oseka), nek 10.000 krat šibkejši vpliv pa naj bi nenadoma začel povzročat katastrofe, katerih Luna ni sposobna?

Glavno vprašanje tuki je masa Elenina. Če je to "klasični" komet, potem ne bo na Zemlji premaknil niti muhe. Da to nebi bil klasični komet, pa zaenkrat ni videt kakega resnega znaka razen vsakodnevnih napovedi o koncu sveta, ki nočejo in nočejo biti pravilne. Ker so pač potegnjene iz riti.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

energetik ::

WarpedGone je izjavil:

Luna vsakodnevno špona Zemlo sem in tja (plima/oseka), nek 10.000 krat šibkejši vpliv pa naj bi nenadoma začel povzročat katastrofe, katerih Luna ni sposobna?
Kaj ne veš, da je Elenin v bistvu pritlikava zvezda, ki bo zmotila magnetno povezavo Sonce-Zemlja in povzročila strašna neurja? >:D

jeanmike ::

So že zavrnili tudi to da bi bila pritlikava zvezda ker bi 3 leta nazaj spremenila orbito Saturna, ki pa za enkrat ostaja nespremenjena.

energetik ::

Nisi opazil smeškota zraven?

nuclear ::

Pri tebi se nikoli ne ve.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Tomas 33 ::

je že kaksšna ocena najvišje magnitude?

jest10 ::

Predvidevajo, da naj bi lahko prišel do +2 magnitude, če bo na kometu kakšen večji izbruh snovi. Brez izbruhov bo slabo viden.

kitewing ::

S kakšnim teleskopom lahko opazuješ komet, kot je Elenin? Recimo v oddaljenosti, kot je sedaj in v oddaljenosti ko bo najbližje zemlji?

jest10 ::

Tole je za sedaj čez glavo dovolj
Ko bo najbližje bo viden v vsakem daljnogledu. Z nekaj sreče(če bo dovolj aktivnosti) tudi s prostim očesom

innerspace ::

Ups!

http://www.spaceweather.com/archive.php...

Me zanima, kaj si bojo zdaj mislili 'pole shifterji' in 'apocalypse people'...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Matev ::

lahko pa da pride nov odrešenik na zemljo

LordTado ::

Al pa bog.

Gladi ::

Al pa Shrek.

Matev ::

joj sam šreka ne

BALAST ::

Upam da pride prej nova svetovna valuta: COMBINED CURRENCY: CC

:))

LordTado ::

Lahk pa je Thor s kladivom,da bo parlament zatolkel v zemlo.

imagodei ::

Dovolj bo. Nadaljujte v Nakladalnici.
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Možnost trka asteroida v Zemljo leta 2029? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8912620 (7432) BigWhale
»

Misija Rosetta zapleta odgovor na vprašanje izvora vode na Zemlji

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4014156 (10428) antonija
»

V živo: Philae pristal na kometu! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10730412 (22869) jest10

Nebo pada (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18717289 (11778) gzibret
»

So astronomi odkrili deseti planet?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
445246 (3727) Gizmo_X

Več podobnih tem