» »

Prosim pomoč - iPad2 video + podnapisi?

Prosim pomoč - iPad2 video + podnapisi?

jt83 ::

Pozdravljeni,

Potreboval bi malo pomoči pri predvajanju posnetkov na mojem iPadu. Mučijo me podnapisi;
Probal sem že Total video converter... neuporabno

Potem BUZZ Player - ki naj bi filme stremal prek mreže; sicer najde računalnike ampak nemorem nikakor priti do shared vsebin na njih; vrjetno imam kaj narobe nastavljeno?
Dam potem preko brskalnika na ipoda filem + sub - ima share funkcijo sam player; filem vrti sube pa čisto zje**, so totalno nesinhroni z filmom in ni čžš
Moti me še da nemoreš skakati po filmu naprej nazaj, slider se enostavno ne premakne

Probal sem še konvertirat film z handbrake; kliknem na ipad preset dodam srt... ko naredi filem ga odprem z quicktimeom, vse lepo in prav dokler ne vklopim podnapisov, vse začne trokirat prvih 5 minut, potem se playback umiri in so pa podnapisi spet totalno nesinhronizirani z filmom (z original datoteko podnapisi lepo delujejo)

Sej vrjetno samo kaj narobe delam ali pa nastavim, bi prosil koga ki ima prakso s tem če mi lahko malo pomaga in da kakšen nasvet? Hvala!
www.pozitivendesign.net

NejcSSD ::

AVPlayer za 3€. Predvaja tudi .avi in podnapisi, ne rabiš nič konvertirat

jt83 ::

To naj bi počel tudi BUZZ Player... videe že vrti, pa je s podnapisi problem...
www.pozitivendesign.net

NejcSSD ::

Tuki bodo bolj verjetno vedeli. http://www.jabuk.si/pbb/

jt83 ::

Ma sem že vprašal na slovenski apple skupnosti :) So mi dali link na en Macov program in ko sem napisal da imam PCja so odgovorili naj si nabavim MACa... kaj si hočeš potem pomagat :)
www.pozitivendesign.net

NejcSSD ::

Pa vprašat moraš za ipad2 in ti bodo rekli AVplayer za 3€, tako kot sem ti jaz napisal

eieieie1 ::

Potegni si ta program in ko pretvarjaš kakršen koli format videa v mp4 format s tem programom, se ti avtomatsko dodajo podnapisi, če so locirani v istem direktoriju kot video in imajo enako ime s končnico .srt
http://www.movies2iphone.com/Download

PRIMER:
če imaš video, ki ga hočeš konvertirat v mp4 format tukaj: C:\myVideos\IceAge.avi
morajo tvoji podnapisi biti tukaj s takim imenom C:\myVideos\IceAge.srt
potem pa le klikneš tukaj:

...



Na ta način ne rabiš nobenih dodatnih aplikacij na iphonu/ipadu

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Limit-sky ::

jt83 je izjavil:

Ma sem že vprašal na slovenski apple skupnosti :) So mi dali link na en Macov program in ko sem napisal da imam PCja so odgovorili naj si nabavim MACa... kaj si hočeš potem pomagat :)

A daš link do te "slovenske apple skupnosti"? Ker sem nekaj iskal in sem videl ogromno pametnih odgovorov na tvoje vprašanje. Daj link do teme, kjer si to spraševal, prosim.

Tomas 33 ::

jabuk.si

Kar pa se videa tiče, uporabljam OPlayer HD. Predvaja srt podnapise, s šumniki pa tudi ni problem (Windows latin 2).

Limit-sky ::

Lahko link do teme, kjer so ti rekli, da si kupi maca?
Tiste prvi dve strani na jabuk.si, ki sem jih pregledal, so vsebovali veliko dobrih rešitev. In tudi OPlayer je bil omenjen, kot dobra rešitev, se mi zdi.

Marilyn ::

Lahko vgraviraš podnapise v sliko: AVS video converter

NejcSSD ::

eieieie1 je izjavil:

Potegni si ta program in ko pretvarjaš kakršen koli format videa v mp4 format s tem programom, se ti avtomatsko dodajo podnapisi, če so locirani v istem direktoriju kot video in imajo enako ime s končnico .srt
http://www.movies2iphone.com/Download

PRIMER:
če imaš video, ki ga hočeš konvertirat v mp4 format tukaj: C:\myVideos\IceAge.avi
morajo tvoji podnapisi biti tukaj s takim imenom C:\myVideos\IceAge.srt
potem pa le klikneš tukaj:



Na ta način ne rabiš nobenih dodatnih aplikacij na iphonu/ipadu


"FORA" je v tem, da če imaš AVPlayer, ne rabiš CONVERTERJA! 8-O

eieieie1 ::

Mogoče noče 3€ zapravit xD

jt83 ::

Hehe ni problem v 3 eurih :) bolj je problem da sem že kupil ena dva playerja po 3 eur pa nista delovala zato sprašujem za kakšno preverjeno varianto. Tudi tele reštive na jabuk.is sem sprobal pa zaenkrat še neuspešno. Ste mi pa podali še nekaj zanimivih predlogov, se lotim potestirat. Hvala, javim če bo kaj uspeha :)

@Limit-sky: prek twitterja je blo :) sej ni bilo mišljeno kakorkoli žaljivo, ampak bolj kot hecen odgovor češ da če ti PC štrajka kupi MACa pa bo mir :)
www.pozitivendesign.net

Limit-sky ::

Aja, twitter je bil. :)) No, to pa je že bolje, ja. Ker v tisti temi (sem zdaj vseh 5 strani pregledal) nisem nikjer našel takega odgovora, ki si ga ti omenil. Sem pa našel ogromno rešitev za tvoj "problem". Verjetno je pri tebi problem PEBKAC. Go figure.

Je pa tisto o PCjih verjetno res. Hecno, a ne.

jt83 ::

Ahh ni res tudi PCji so zakon... Sem se malo igral in našel rešitev

Handbrake za konvertanje + subtitle workshop. Čji mi še nedelajo ampak je že super :)

Problem je najprej ker so bili .sub podnapisi in ne .srt potem je pa itak en kup možnosti za shranit pa ni vsaka ok... Pri konvertiranju z handbrakom sem pa probal par različnih encodingov pa č zaenkrat eš off limits :) ampak mi pa tole dela sedaj tako kot sem si zamislil :)
www.pozitivendesign.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Subtitle Workshop urejevalnik podnapisov

Oddelek: Zvok in slika
4212441 (1099) KiNgKoNgX
»

mkv v mp4

Oddelek: Programska oprema
131797 (1652) hojnikb
»

Gledanje filmov preko routerja - podnapisi

Oddelek: Pomoč in nasveti
204203 (3876) popster
»

Xtreamer SideWinder 2

Oddelek: Zvok in slika
425582 (3911) dsapac
»

Apple iPad kompatibilnost

Oddelek: Mobilne tehnologije
226968 (6473) MedusasPath

Več podobnih tem