» »

MTF sesut na disku

MTF sesut na disku

sieagel ::

Ojla folk

Rabim pomoč. Prejšnji teden se mi je sesulo MFT tabelo. In me zanima a se da obnovit ne da bi podatke zgubil? chekdisk je ne popravi, tako da sem že mal obupan ker ne bi rad izgubil dost pomembne podatke na disku.
In če se da s čim oz kater software?
In če se ne da popravit brez izgube, a se to popravi z formatiranjem?

Hvala

hojnikb ::

Če lahko prklop disk na en drug komp pa probaj z chkdsk /f
#brezpodpisa

sieagel ::

Ni primnarni disk je 3 v vrsti. Sam so pa gor precej pomebni podatki. Vsaj zame. Drugače comp dela normalno, razen tega diska.

amigo_no1 ::

Daedalus ::

Naredi si uslugo in izdelaj image (sliko) diska, pa na tistem probaj popraviti MFT tabelo. Če rata, backup podatkov, pol pa popravljat originalni disk. V NOBENEM primeru pa ne probaj iz prve karkoli spreminjat na okvarjenem disku... če se ti tam kaj resno sesuje, adijo podatki. Vedno image, če hočeš biti res temeljit še kopija imaga, recovery iz imaga pol pa recovery originalnega diska. Al pa format, če maš iz imaga vse podatke, ki jih rabiš.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

misek ::

Jaz osebno bi uporabil program R-Studio in shranil vse podatke na drugi disk. Pokvarjeni disk pa se s tem ničesar ne spreminja. Verjetno pa obstaja še en kup drugih podobnih programov, tudi zastonjskih.
Če pa se prav spomnim ima NTFS datotečni stem dve MTF tabeli. Morda je druga še nepoškodovana, kar s pridom izkoriščajo programi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako priti do podatkov na SAS disku?

Oddelek: Strojna oprema
6926 (677) Daedalus
»

Izšel TrueCrypt 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
619833 (4607) kitara8
»

Kako dobiti podatke iz podrtega diska

Oddelek: Strojna oprema
101590 (1394) Vanadium
»

kako z rami?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191692 (1461) jurera
»

Error Loading Operating System - WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
51395 (1342) GaS

Več podobnih tem