» »

Kako dobiti podatke iz podrtega diska

Kako dobiti podatke iz podrtega diska

nejchaf ::

Zivjo,
Imam problem z diskom WD400. Gre za 40gb disk, kjer sem imel posnet sistem in ta disk se mi je podrl. Priklopil sem ga na drug racunalnik in mi ta disk zazna. Ko pa v explorerju kliknem nanj pa mi ne pokaze kaj se na disku nahaja. Takoj mi pokaze okno "disk ni formatiran - ali ga zelite formatirati". Kako sedaj pridobiti podatke iz tega diska?

Pyr0Beast ::

Dokler nanjga ne boš pisal (format ipd.) lahko podatke dobiš brez problemov.

Če se je podrla MFT tabela jo je potrebno obnoviti.

Drugače pa GetMyDataBack.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nejchaf ::

Hvala za hiter odgovor. Nisem nek genius v teh zadevah. Kako obnoviti to MFT tabelo?

Pyr0Beast ::

S programom ki obnavlja MFT tabele seveda :D

Poišči po prejšnjih temah na tem foromu z gesli: Obnovitev/reševanje podatkov iz diska ter Windows se ne zažene
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

nejchaf ::

No že dva dni se ubadam s temu problemom, zaenkrat brez uspeha. Včeraj mi je uspelo z GetDataBack priti nekako do diska. Program je začel obdelovati podatke. Prišlo je do 25% potem pa se vse skupaj ustavilo. Potem je začel še nekako čudno delati. Kot da bi ga nonstop prižigalo in ugašalo (šliši se da tudi nekaj zatika umes). Danes sem poizkusil še z Pc Inspector in Test Disk, vendar mi ga sploh ne prepozna. Any idea?

Pyr0Beast ::

Ajajaj. Mrtev oz. umirajoč disk potem. Če so ti podatki ljubi jih potegni dol čimprej ...

To kar se sliši kot klikanje je premeščanje slabih sektorjev na sam rob diska, pogosto je tak disk obsojen na smrt.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nejchaf ::

Zgleda zelo slabo, res je. Sedaj sem ga poizkusil priklopiti še na en drug računalnik. Pojavil se je problem da se računalnik zelo zelo počasi postavi oz. se sploh ne, ker ga ta disk tako upočasnuje

Opkow ::

Probaj ga dat v antistaticno vrecko in ga neprodusno zapri, ter ga daj za 2 urci v zmrzovalnik.
In ga potem priklopi na racunalnik. Se bolje, ce ga priklopis preko zunanjega SATA ali USB vmesnika ob prizganem racunalniku.
V tem primeru nimas tezav, ce kej BIOS mecka, ko proba najti disk.

Pyr0Beast ::

Glede na to da nima veliko časa za delovanje potrebuješ ustvariti sliko diska katero nato analiziraš za podatki.


Drugače so ga pa ti WD200 in WD400 diski kar pošteno sr*.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gwanaroth ::

Probaj še bootat kak livelinux (Ubuntu npr.) iz CDja in tam probaj od tam potem dostopat do podatkov na pokvarjenem disku.
Lights often keep secret hypnosis..

Vanadium ::

Uporabi stellar phoenix program


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD10EARS HDD škripnil ali pač?

Oddelek: Strojna oprema
221115 (851) BlaY0
»

MTF sesut na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
5601 (505) misek
»

Izšel TrueCrypt 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
619831 (4605) kitara8
»

kako z rami?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191692 (1461) jurera
»

Error Loading Operating System - WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
51395 (1342) GaS

Več podobnih tem