» »

Grafična kartica

Grafična kartica

ExSpirit ::

Pred kratkim sem kupil prenosnik, ki ima nVidia Geforce GT540M 1GB DDR3 VRAM grafično kartico ampak sem sedajle opazil, da se uporablja od Intla grafika in me zanima, kako spremenim privzeto grafično kartico? V device managerju sem to Intelovo disejblal ampak potem ni zaznalo nobene, v DirectX diagnostiki je pisalo none, tako da sem sedaj spet omogočil Intelovo.

Nekaj slik konfiguracije:






Ta zadnja slika je prikaz stanja po pritisku gumba "detect", tukaj kartico sicer prikaže a ob izboru se ne spremeni nič, verjetno je to le za izhodni signal na drug zaslon...
  • zavaroval slike: bluefish ()

matonson ::

V BIOSih poglej.

bluefish ::

Za kater prenosnik se gre? Nekateri imajo fizičen switch za preklop.

In niso BIOSi ampak BIOS.

ExSpirit ::

Gre za prenosnik ASUS N73SV-TZ219V. Sem pa že gledal v BIOS in nisem imel nobene možnosti menjave za grafiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ExSpirit ()

matonson ::

Nekje bi moral met indikator za grafično kartico. Bela lučka pomeni, da deluje Geforce, modra pa da deluje integrirana grafična. Tvoj laptop naj bi imel neko Optimus tehnologijo, ki sama prestavlja med karticama. Torej, če integrirana ne zmore, bi se ti morala lučka spremeniti iz modre na belo, saj bi začela delovati Geforce kartica.

Če hočeš ročno spremeniti bi moral to najti v Nvidia control panel - 3d settings - preferred GPU

ExSpirit ::

Aha, potem je OK tako kot je? Hvala matonson za info.

matonson ::

Ja je, če pri kakšnih grafično zahtevnih aplikacijah preklopi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z nastavitvami deljenja v omrežju

Oddelek: Pomoč in nasveti
184258 (4097) Grega_K
»

Katero grafično kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
284616 (4033) mihco
»

Kako testiram CrossFireX ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
121448 (1255) zupanman
»

fizika

Oddelek: Šola
161477 (1143) grrr
»

Win XP na nov prenosnik

Oddelek: Operacijski sistemi
181949 (1619) dinozaver7

Več podobnih tem