» »

Težave z nastavitvami deljenja v omrežju

Težave z nastavitvami deljenja v omrežju

Grega_K ::

Pozdravljeni!

Nisem popolnoma prepričan, kdaj so nastale (nisem bil pozoren), toda danes sem opazil precej nenavadnih težav pri deljenju datotek v lokalnem omrežju.
Zelo bi vam bil hvaležen, če bi mi jih pomagali odpraviti.

-Vsi računalniki so zaščiten z gesli.

1. Vsi na domačem/lokalnem omrežju lahko dostopajo do map \\moje up. ime-PC\Users\moje up. ime ter do \\moje up. ime-PC\Users\Public na mojem prenosniku, želel bi pa, da lahko dostopajo le do mape \\moje up. ime-PC\Users\Public.

1.2. Z zgornjega prenosnika lahko dostopam samo do računalnika z operacijskim sistemom Windows XP, na tiste z Windows 7 pa ne morem, prav tako sploh niso prikazani v mapi Omrežje.

3. Domača skupina nikjer ne dela. Ne morem videti niti gesla za domačo skupino, niti se kjerkoli povezati z le to.

4. Želel bi, da so na vseh računalnikih z Windows 7 dostopne le mape Javno , z vpisom up. imena ter gesla pa tudi ostale mape.

Ker je to vse skupaj precej komplicirano in se še sam ne znajdem najbolje v zgoraj napisanem besedilu, sem naredil preprost zemljevid računalnikov in omrežja: [
Zemljevid omrežja in računalnikov]


Lep pozdrav!
Lp
  • spremenilo: Grega_K ()

Malajlo ::

firewall. Preveri nastavitve na računalnikih, ki niso vidni. Kar se tiče pa dostopa do zasebnih map, pa tkole težko diagnosticiram (enostavna skupna raba?, security, userji, gesla...)

Grega_K ::

Malajlo je izjavil:

firewall. Preveri nastavitve na računalnikih, ki niso vidni. Kar se tiče pa dostopa do zasebnih map, pa tkole težko diagnosticiram (enostavna skupna raba?, security, userji, gesla...)


To sem že preverjal, čudno se mi zdi predvsem, da se računalnika z Esetom vidita, datoteke so zaščitene (vključno z javnimi, česar pa jaz ne želim), tisti z Microsoft Security Essentials pa je viden vsem, vsi dostopajo, le-ta pa ne more do nikogar, razen do tistega računalnika, ki ima Windows XP.

Miscrosoft Security Essentials pušča preveč skozi?
Prav tako pa ne najdem nobenih nastavitev, ki bi preprečile deljenje mape Javno na enem računalniku, ter na dveh le-to omogočile (brez vpisa gesla).
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

Malajlo ::

AV programi niso gatekeeperji. MSE je AV, ne FW. Nekateri AV pa hočejo biti kar vse (očitno Eset).
Desni knov na mapi, pa poglej nastavitve za shareing. Security, kdo kaj lahko. Če piše everyone -full, potem nobeno geslo ne bo dovolj komplicirano, da ne bi mogel dostopati do mape.

Grega_K ::

Nisem popolnoma prepričan, če sem našel pravo zadevo. Tu je izrezek zaslona
 Hmm...

Hmm...

Sprva je pisalo Skupna raba: Nihče, spodaj pa: Stanje: V skupni rabi.

Kasneje sem se odločil, da vseeno še enkrat kliknem na Nihče in Stanje: V skupni rabi res izgine, a le navidezno, saj je z drugih računalnikov še vedno vse dostopno.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

Malajlo ::

Mogoče workgrupe rabijo restart mašine. Se nikoli nisem poglabljal v tehniko verifikacije dostopa.
Po sliki sodeč pa je vidno vsem.

Grega_K ::

Po ponovnem zagonu prenosnika sem naredil še en test, in sicer: ko se je prikazalo okno za vpis gesla, gesla nisem vpisal, temveč sem poskušal na prenosnik dostopati z drugega računalnika.
Rezultat?
Vse datoteke so dostopne še pred prijavo v sistem, torej bi, teoretično gledano, lahko kdorkoli vdrl v ta prenosnik in kopiral datoteke, brez da bi sploh rabil vpisati geslo.
Sem pa tudi ponovno pregledal sistem z Microsoft Security Essentials, če je na prenosniku morda virus, a le-tega ni.
Lp

Malajlo ::

Pa klikni na tisto Domača skupina ali kaj je že in odstrani. Saj ti piše, da je vidno vsem. In vidno je računalniom, ki so v isti skupini.

Grega_K ::

Malajlo je izjavil:

Pa klikni na tisto Domača skupina ali kaj je že in odstrani. Saj ti piše, da je vidno vsem. In vidno je računalniom, ki so v isti skupini.

Tega mi ne uspe storiti, saj mi Windows javi napako:
 Windows ni uspel odstraniti računalnika iz domače skupine

Windows ni uspel odstraniti računalnika iz domače skupine



3. Domača skupina nikjer ne dela. Ne morem videti niti gesla za domačo skupino, niti se kjerkoli povezati z le to.
Lp

Malajlo ::

klikni start in v iskanje vpiđi "domača skupina"

Grega_K ::

Malajlo je izjavil:

klikni start in v iskanje vpiđi "domača skupina"

Ko to kliknem se pojavijo nastavitve domače skupine, ob kliku na zapusti domačo skupino pa se pojavi:
 Windows ni uspel odstraniti računalnika iz domače skupine

Windows ni uspel odstraniti računalnika iz domače skupine

Lp

Malajlo ::

Zakaj pa bi zapustil? Saj hočeš samo dostope spremeniti...

Grega_K ::

Naj razložim:

Domača skupina je nekaj popolnoma drugega kot Omrežje. Do izbranih datotek (ter računalnikov) se dostopa s klikom na gumb, ki je obkrožen z rdečo barvo (glej sliko).
 Domača skupina - Omrežje

Domača skupina - Omrežje

Tam se prikažejo datoteke, ki jih drugi delijo ter tudi nastavitve deljenja v Domači skupini.
Domača skupina pri meni na nobenem računalniku ne dela (ni izključena). Ni operativno - nič se ne da deliti, nič se ne da videti preko le-te.

Nastavitve domače skupine nimajo nobene veze s tem, kaj je dostopno preko gumba Omrežje.

S klikom na gumb Omrežje vidimo vse računalnike, ki so trenutno povezani na lokalno omrežje in so v isti delovni skupini.

Tu nastane težava (#1), s katero se soočam:
-Prenosnik ("Moj Prenosnik" na zemljevidu) [
Zemljevid omrežja in računalnikov] vidi le Prenosnik #2, tistega z Windows XP, ostalih v lokalnem omrežju pa ne.
-Vsi računalniki/prenosniki v domačem omrežju pa vidijo ta prenosnik ("Moj Prenosnik") in lahko brez poziva za vpis uporabniškega imena in gesla dostopajo do map Uporabnik in Javno.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

Malajlo ::

Mogoče bi za začetek na vseh računalnikih pognal čarovnika. Razen na službenem, ti bo admin zelo hvaležen.

Grega_K ::

Pozdravljeni!

Na Slo-Tech -u sem se razpisal o tej težavi zato, ker sem mislil, da mi bo lahko kdo pomagal.

Ali vas, dragi uporabniki, to ne zanima, ali pa je to pač preveč preprosta/zapletena zadeva in zato ne napišete ničesar? :P
Lp

amigo_no1 ::

Vsi pcji naj imajo geslo, tako ne bo nihče mogel šariti po vseh mapah.

Lahko pingaš ostale pcje (ping ime_pcja) ?

"net view" pokaže kaj ?


Share Files and Printers between Windows 7 and XP
http://www.howtogeek.com/howto/windows-...

Use the Homegroup Feature in Windows 7 to Share Printers and Files
http://www.howtogeek.com/howto/windows-...

http://www.howtogeek.com/tag/windows-7/...

Če v exploreju napišeš v address bar:
\\ime_pcja

se kaj pokaže ?

//Shrani nastavitve za eset in začasno zbriši ta bugast AV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Grega_K ::

Moj primarni računalnik sem uspešno pingal (drugi trenutno niso prižgani), net view je tudi pokazal oba računalnika ... potem pa kolaps - Amisov router/modem se sesuje, po nekaj minutah pa vse dela zopet normalno.

Sicer pa se po samodejnem ponovnem zagonu modema moj primarni računalnik ne prikaže več, tudi pingati ga več ne morem, s primarnega računalnika pa lahko še vedno brskam po prenosniku brez poziva za vnos gesla.

EDIT: Najverjetneje je kriv modem, toda po klicu na Amis mi je postalo jasno, da bom moral počakati na udar strele.>:D
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

amigo_no1 ::

Kupi en spodoben wifi router in piši/kliči amis support naj ti dajo modem/router v modem_only način.

Grega_K ::

amigo_no1 je izjavil:

Kupi en spodoben wifi router in piši/kliči amis support naj ti dajo modem/router v modem_only način.


Bom zagotovo to naredil, toda slab Amisov modem ne omogoča dostopa do prenosnika brez poziva za vpis gesla. Glede tega še vedno tavam v temi.
Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Remote shutdown - dostop zavrnjen 5

Oddelek: Pomoč in nasveti
111021 (816) JogurtJagoda
»

Domača skupina

Oddelek: Operacijski sistemi
5931 (745) Enterprise
»

Vidnost računalnikov v domači skupini

Oddelek: Pomoč in nasveti
6973 (857) SLO_Matej
»

Izredno počasna domača skupina v Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
111651 (1395) SLO_Matej
»

Vzpostavitev mreže

Oddelek: Omrežja in internet
51539 (1425) Aragot

Več podobnih tem