» »

Katero grafično kupiti

Katero grafično kupiti

nacek23 ::

Zadnja izbira je bila geforce gigabyte 470GTX. Cena 260e. Se to splača ali je kakšna atijeva bolša za manj denarja. Ali so še kakšni drugi minusi?

mtosev ::

Boljse je vzeti HD 6950 in ga odkleniti v HD 6970
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TOP ::

Če gre po gobe adijo garancija.GTX 470 je 230e.

galu ::

GARANCIJA NE GRE NIKAMOR, jebovas...
Tako to gre.

Meizu ::

Krneki ljudje trobijo s to garancijo :)

Če niste prepričani, bodite prosim tiho.

Garancija se NE izgubi, če se odklene gpu v HD6970, saj ne gre za fizično spremembo na sami grafični, plus dual bios ima zadeva.

GTX470 za 230EUR ali pa HD6950 za 260EUR se definitivno bolj splača HD6950, saj z odklepom pridobiš 10% na zmogljivosti.

jazbec ::

gtx470 je okoli 240 evrov
za 360 evrov rajši vzameš gtx460 sli ki je okoli 15-20 procentou boljši od gtx570
le ta je pa boljša od hd6970




hd6870 cf je malo boljši ma tudi 60 evrov na grafo dražji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

mr1two ::

Boljša je ena kartica.
Vzemi 6950, odkleni in uživaj.

jazbec ::

meni je tudi boljše ena kartica
ampak če gledaš ceno in zmogljivost je gtx460 1gb sli way to go
360 evrov obe skupaj
mislim pa da tolko nebo dal tako da titudi js predlagam hd6950

lahko pa vzameš gtx470 in čez nekaj časa dodaš še eno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

Meizu ::

Damn you nVidia, to make ppl follow you blindly. ;)

mr1two ::

Imajo dobr marketing, nimaš kaj :D

Meizu ::

Tako je, kaj češ... :) Bog jim bo najverjetneje odpustil grehe... :)):)):))

Edit: Btw jazbec, glede na to, da stane HD6950 le 30EUR več kot GTX470, če kasneje nabaviš še eno in ju obe odkleneš na HD6970, pustita dve GTX470 leta zadaj :))))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

jazbec ::

Meizu je izjavil:

Damn you nVidia, to make ppl follow you blindly. ;)


a sem s tem kaj falil

jazbec je izjavil:

gtx470 je okoli 240 evrov
za 360 evrov rajši vzameš gtx460 sli ki je okoli 15-20 procentou boljši od gtx570
le ta je pa boljša od hd6970




hd6870 cf je malo boljši ma tudi 60 evrov na grafo dražji


mislim da ne

jazbec ::

Meizu je izjavil:

Tako je, kaj češ... :) Bog jim bo najverjetneje odpustil grehe... :)):)):))

Edit: Btw jazbec, glede na to, da stane HD6950 le 30EUR več kot GTX470, če kasneje nabaviš še eno in ju obe odkleneš na HD6970, pustita dve GTX470 leta zadaj :))))


ja to je res
se more sam odločit
sej pa vidš da sm mu še js predlagal hd6950

pa veste da sm bolj zeleno usmerjen:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

Meizu ::

Ja, predlagam, da nehate bit zeleno ali rdeče usmerjeni, ker potem večina ljudi govori po forumih neumnosti. ;)

jazbec ::

kake neumnosti
gtx460 sli je boljše od hd6970
hd6870 cf je še boljše

priporočal pa sm mu itak hd6950;)

GeForce ::

@Meizu: Kako da ne gre garancija? Saj pri navijanju tudi ne gre za fizično spremembo na kartici pa če crkne vseeno nema garancije, kolikor jaz vem. >:D

mihco ::

GeForce je izjavil:

@Meizu: Kako da ne gre garancija? Saj pri navijanju tudi ne gre za fizično spremembo na kartici pa če crkne vseeno nema garancije, kolikor jaz vem. >:D

Z sofverskim navijanjem je dandanes ze nemogoce kartico uniciti. Dviganje voltaze je mogoce le toliko kot je dovoli software. Ravno tako neuspelo flashanje enega izmed dveh biosov ne unici kartice. Kakorkoli je z garancijo doloceno da je vsako poseganje v kartico nedovoljeno pa tudi zaradi menjavanja hladilnega sistema ne zavrnejo garancije. Sicer pa nevem kaj toliko jokate okoli garancije...roba je narejena tako, da par let dela bp, ko pa crkne je pa obicajno ze zastarela in ni vredna nic. Sam sem celo sel v tak ekstrem, da sem kupil kartico za 400EUR brez garancije...brez straha.

TOP ::

Ja nikjer ne piše,da lahko menjaš hlajenja.Lahko ga sam pazit moreš ,da tiste original vijake nepoškoduješ,če jih adijo garancija,toliko o tem.Ja kar se tiče sotware je pa težje opazit,če kartica prov odleti tega ne ugotovijo,razen če se zalomi pri flešanju.

mihco ::

TOP je izjavil:

Ja nikjer ne piše,da lahko menjaš hlajenja.Lahko ga sam pazit moreš ,da tiste original vijake nepoškoduješ,če jih adijo garancija,toliko o tem.Ja kar se tiče sotware je pa težje opazit,če kartica prov odleti tega ne ugotovijo,razen če se zalomi pri flešanju.

Nekateri podizvajalci za dolocene modele dopuscajo tudi menjavanje heatsinkov brez izgube garancije(npr XFX ali Zotac), nihce od proizvajalcev pa ne bo kompliciral(tudi ob okrusenih vijakih), ce do okvare ni prislo zaradi povisanih temperatur...problem lahko nastane le pri prodajalcih(predvsem slovenskih), ki bi se na vsak nacin radi izognili dodatnim stroskom. Amd dopusca OC preko ccc brez izgube garancije. Pravtako mislim, da bi ti garancija obveljala, ce na flashani 6950 ob okvari pac prestavis stikalo na orig. bios in vrnes v garan. roku.(predvidevam, da so dodali drugi bios v izogib masovnih vracil(neupravicenih) neuspesno flashanih kartic).

Aja mimogrede...tudi , ce pazis, da vijakov ne poskodujes lahko po termalni pasti z lahkoto ugotovijo, da je heatsink bil odstranjen :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

TOP ::

Ja lepo si napisal in res bi bilo lepo,če bi bilo tako.XFX in Zotac dopuščata,kje si tole prebral.

mihco ::

NIHCE razen pozresnih slovenskih trgovcev ne bo kompliciral zaradi okrusenih vijakov, ce okvara ni nastala zaradi pregretja kartice! Seveda tega nihce eksplicitno ne napise v garancijske pogoje ampak se da to razbrati med vrsticami.
npr: EVGA: EVGA may choose to remove the 3rd party attachments to continue processing the RMA at its own discretion.
XFX: All aftermarket modification must be reversed before sending in the product for replacement.
ZOTAC: All aftermarket modifications must be reversed prior to sending in the product for repair or replacement.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

čuhalev ::

Potrebujem nasvete glede grafične do 50 eur, ki bo predvajala filme visoke ločljivosti - nič igric, saj je intel hd v g6950 nesposobna :P po možnosti naj nima ventilatorja,
Gledal sem 5450.

mtosev ::

5450 al 210. Drugega tak ni za to ceno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jazbec ::

mtosev je izjavil:

5450 al 210. Drugega tak ni za to ceno.


+1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

Yohan del Sud ::

Kot je mtosev rekel, katerakoli samostojna grafa zadnje ali predzadnje generacije, ne moreš zgrešit (če nimaš lih ravno celerona 500 s 256mb rama not). Bolj me tle skrbi originalni pisec teme, ki sploh ni izjasnil, zakaj jo bo rabil.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

pviran3 ::

Se splača počakat na gtx560? 25.jan je izid. Se že kaj vejo okvirne cene, in če se bo 460 kaj pocenil?

jazbec ::

cena bo 220+
gtx460 se bo mogoče pocenil

cresh ::

Vsakakor se splača počakat. Jst osebno še zmeri dvomim da bo cena v slo 220€. Gtx460 pa že padajo cene.

mihco ::

Moje mnenje: cena za gtx560 bo definitivno okoli 250 v tujini in malo pod 300 pri cenejsih slovenskih ponudnikih...prej vec kot manj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark Vantage (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6232831 (25707) vaščan
»

Katero grafično kartico kupiti 6870 ali 6950? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17330769 (27200) galu
»

Radeon 6950 se odklene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
11828702 (23141) Jst
»

Radeon HD 6870? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Strojna oprema
983145042 (128010) D3m
»

Prispel GeForce GTX 560 Ti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5626576 (24058) SavoKovac

Več podobnih tem