» »

Metro 2033 na DX11

Metro 2033 na DX11

GammeR ::

Zivjo vsem!

Nekaj dni nazaj sem si kupil nov racunalnik, ki je opremljen z naslednjo konfiguracijo:

-Procesor: AMD Phenom II X6 2.80 GHz
-Pomnilnik: 8 GB RAM-a
-Trdi disk: 1.5 TB
-Grafična kartica: ATI Radeon HD 6850 GDDR5
-Operacijski sistem: Windows 7 Home Premium 64 bitni


Vceraj sem si bil instaliral igro Metro 2033. Video settings sem nastimal na: very high, DirectX 11, resolucija 1920x1080, texture filtering sem dal na 16x(ceprav sploh ne vem kaj je to), skratka vse je bilo na ultra high..Po nekaj minutah igre sem opazil da mi igra rahlo steka, nakar sem DirectX zmanjsal na 10, texture filtering pa na 4x, ostalo pa sem pustil na ultra high..Po tem mi je igra delovala brez problema, niti enkrat ni niti za sekundo zastekala...Sprasujem se zakaj mi zasteka na DX 11, ce moja graficna kartica zlahka podpira DX 11, in sodec po metro 2033 zahtevah bi mi morala delovati brez problema na vseh moznih nastavitvah..Probal sem tudi igro call of juarez bound in blood, ki ima podobne zahteve kot metro, in zlahka sem jo igral na najvisjih nastavitvah brez problema..Mi lahko kdo prosim pomaga, ker jaz se ne spoznam toliko na racunalnike in njegovo delovanje...

Hvala lepa

69charger ::

Uf 6850 pa vse do konca na DX11 teško da bo šlo. Texture filtering zmanjšaj na 8x in šeenkrat probaj. Drugače pa grafa ni sposobna gnat na 1920x1080.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

eieieie1 ::

Škoda ker si šel kupovat nek sestavljen računalnik, saj bi tukaj vprašal in bi ti za isto ceno sestavili boljšega... Če ti matična podpira crossfire lahko še za 150€ dokupiš eno radeon hd 6850 in ti bo potem igra vredu delala na max.

Metro 2033 je ena najbolj zahtevnih igric in za najvišje nastavitve rabiš grafične kartice ki te stanejo najmanj 200 - 300€
http://www.tomshardware.co.uk/charts/20...

Pač moraš malo zmanjšati ali resolucijo ali MSAA ali AF oziroma vse skupaj malo zmanjšaš:
http://www.tomshardware.co.uk/charts/20...

GammeR ::

Sicer mi igra dela super na vseh ultra high nastavitvah, zatakne se samo ce dam na direktx 11,zacne rahlo stekat..Ampak cudno je to, da ima moj prijatelj podoben racunalnik kot ga imam jaz, samo da ima on manj rama in graficno kartico GeForce GTX 460, in mu dela vse na ultra high, in se z DX 11 mu dela igra brez enega samega problema :S...Nekje sem bil prebral da naj bi igra bolj pasala za Nvidia graficne, pa sem bil mnenja da mi zato zasteka na DX 11..Na internetu sem tudi zasledil rezultate da naj bi GTX 460 in HD 6850 bili zelo podobni, ampak da je 6850 za odtenek boljsa, tako da sem trenutno malo zmeden. Uff nebi vedel ce moja maticna podpira crossfire, bi se moral pozanimat.

Nasel sem tudi te rezultate:

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

st0jko ::

Nobena od teh grafičnih na zgornjem grafu ni sposobna na max poganjat te igre. Lepo spusti za začetek AA in AF na 8x ali celo manj, ker itak verjetno ne boš opazil razlike.

Pa kolegu niti pod razno ne deluje vse na max na gtx460, ker še meni na 560ti ne.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

GammeR ::

Sem spustil AA AF, pa naDX10 mam nastimano, pa deluje brez problema...
Samo ne razumem, vse zahtevne igre mi delujejo brez problema na ultra high settings, DX11(call of juarez, crysis 2, black ops, dirt 3,..) razen Metroja :(
Stojko, pri frendu sem jaz bil ko je igral na ultra settings in DX11 brez problema na graficni GTX 460, tko da ne vem..

Mcsin ::

Že sliko ki si jo pripel ti pove, da ti igra ne bo delala gladko v teh nastavitvah. Za tvojo v tem primeru piše povprečni fpsji 25.
Za streljačino, da je za začetek sploh igralna minimalni fpsi ne smejo padit pod 30 fps.
In ne nikakor ni možno da tvoj kolega igra to igro na isti resoluciji z istimi nastavitvami z gtx460.

matonson ::

Že 30 je kriza, ker je ponavadi odzivnost zanič.

GammeR ::

Torej bo treba novo grafo kupit :(

Piggykiller ::

Dam ti 90€ za 6850.

Senitel ::

GammeR je izjavil:

Stojko, pri frendu sem jaz bil ko je igral na ultra settings in DX11 brez problema na graficni GTX 460, tko da ne vem..

To je zelo zelo odvisno na kaki ločljivosti igraš ti in na kakšni tvoj frend.

eieieie1 ::

Samo zaradi te igre boš šel novo grafično kupovat? Saj pa malo zmanjšaš te nastavitve in niti neboš opazil razlik in ti bo delalo kot je treba.

Grafična za malo čez 300 evrov bo ti fajn gnala špil, čez pol leta ali pa eno leto pa bo že spet ena igra zunaj, katere neboš uspel z novo grafično na polnih nastavitvah igrat... In boš pol spet novo kupil? Če si že tak računalnik kupil kot si, predvidevam da nimaš preveč denarja, tak da se ti ne splača it po novo grafično.

GammeR ::

Nisem mislil takoj kupovat nove grafe, sej konec koncev mi igra dela na ultra settings, sam malo zasteka pri DX11..
eieieie1 sej me ta pc ni lih poceni prisel..Sem vprasal v trgovini kateri jim je najboljsi pc ki ga trenutno imajo, pa so mi dejali da tale..
Mislim da bilo boljse kot si ze dejal, da sem si sam sestavil pc, bi dal malo boljso grafo..

Sssaga ::




Izklopi advanced DOF in teselacijo pa bo šponalo u nulo

Aja .. pa špil sem obrnil na 9800 GT 1920x1080 :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

GammeR ::

Kaj pa to pomeni ce izkljucim ti dve opciji? :S

particle ::

DOF = Depth of field, kar pomeni da ne boš imel v ospredju in ozadju nežnega blura.

Teselacija pa ... poglej ta video:

GammeR ::

Hvala za video...mogoce moje oko ni izurjeno za te zadeve, ampak tiste slike ki so jih primerjali, so mi bile vse enake.

particle ::

Če pa ne vidiš razlike med 0:58 in 1:02 ... pol pa tud nevem :))

GammeR ::

Ahh, zdej vidim, ja xD...nisem bil pozoren na detalje, sem mislil da bo sprememba z barvo, resolucijo,..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Metro 2033 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13421683 (4864) oo7
»

Performans računalnikov v videoigrah - FPS debata a.k.a benchmark (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
772163664 (13930) Sssaga
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
849951 (8173) fruchty
»

grafična kartica 60-100€

Oddelek: Kaj kupiti
201665 (1366) Janac
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
516292 (4779) Gibbs007

Več podobnih tem