» »

Ventilatorju na prenosniku odklenkalo

Ventilatorju na prenosniku odklenkalo

Lion29 ::

Torej po manj kot letu dni odkar imam prenosnik, je crknil ventilator

gre se za HP Envy15 prenosnik...

racunalnik rabim nujno in vsaka ura brez prinasa full izgube... zato ga seveda ne mislim uveljavljat garancijo....

a mi zna kdo svetovat kak dober, hiter in poceni servis v LJ?
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

RejZoR ::

Problem je dobit nadomestne dele v nekem smiselnem času. Na Acerju sem sam menjal določene dele, ampak sem tud na slednje moral čakat par dni. Skor dvomim, da imajo dele na zalogi razen če ima HP določene dele standardne in isti pašejo v skor vse modele laptopov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lion29 ::

ja dvomim, da nek ventilator ni nek standardni del in da ga nimajo na zalogi, sam sem preprican, da imajo z menjavo teh ponavadi najvec dela... lahko se pa motim
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

_sem_ ::

Hja, problem je z zalogo nadomestnih. Pa poseg menjave pri nekaterih modelih zahteva skoraj cel prenosnik razdret, medtem ko je pri kakšnih drugih čist simpl. Poskusi pogugljat za kakšen service manual ali disassembly instructions za tvoj model, če je slučajno med slednjimi. Včasih zadošča da vzameš ven tisto prašno mačko ;) Od zunaj je praviloma težko, ko je reč enkrat dobro zapacana. Včasih gre s sesalcem ali pa zrakom v piksni, če odkriješ prave špranje, pa pri takih poskusih je menda dobro s palčko blokirat rotor ventilatorja.
Btw, prenosniki definitivno niso narejeni za uporabo med tekstilijami in po prašnih kotih, prah pa se sčasoma rad nabere tudi če tega ne počneš.

Lion29 ::

ja, mi je rekel kolega, da zna biti problem v prahu... jaz namrec prenosnika uporabljam izkljucno za delo v pisarni/doma... nikoli ne na terenu... tako da je prenosnik vedno zaprt prikljucen na monitor in tipkovnico skoz ves dan...

ce razpiham samo prah skozi reze, nisem naredil nic, saj ga samo odpihnem drugam... najbolje, da prenosnik odprem in ga temeljito spucam

trenutno mi kaze 70stopinj na vseh core-ih CPUja..kar je se ok... sam pismo, ki moram delat na netbeansih, ki kar čopajo resource [:S]

cim upalim kak flash posnetek, je gotovo

hvala za nasvet... bom preveru najprej kako je sprahom, pol pa naprej!
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

mat xxl ::

Glede na vse verjami, da bi ga na servisu zrihtali v par urah, podaj točen model ali oznako, ker HP ima odlično podporo in je na netu sigurno postopek kako to narediš.

No sem našel : http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te... tu poišči odgovor, načelno pa : Spodaj imaš 2 do 3 vijake, kjer je narisana tipkovnica jih odviješ, zgoraj na tipkovnici imaš navadno cca 4- 5 zatičev, ki jih ob malem kliku premakneš od ekrana v smeri touch pada, potem na spodnji strani pri touch padu probaš nežno dvigniti testaturo, je ne odklapljaj, če nisi vešč, ko si to naredil enostavno močno pihni v levo stran notebooka, kjer so reže in samo gledal boš, kaj bo zletelo ven, čeprav na oko bo čisto, po potrebi še z enim dolgim čopičem očisti ventilator še malo spihaj in obratno sestavi, potem pa ga redno sesaj, od spodaj ne iz strani, pri tem če nimaš občutka, pri ugasnjenem notesniku vtakni v reže ventilatorja kako palčko, da ga blokiraš in posesaj. Ta zadeva pomaga le če redno delaš, sicer pa obvezno razdri !

Shark-357 ::

Odneseš na pooblaščenca in doplačaš za nujno/urgentno storitev pa je stvar rešena...

Zgodovina sprememb…

Rippy ::

Možno je, da ventilator "deluje" ampak ni dovolj dobro podmazan, da bi se lahko obračal. Če ti je res nujno lahko zadevo razdreš in pogledaš, če je možno ventilatorju dotočiti mazilo (luknjica na srednini).

Lion29 ::

Rippy je izjavil:

Možno je, da ventilator "deluje" ampak ni dovolj dobro podmazan, da bi se lahko obračal. Če ti je res nujno lahko zadevo razdreš in pogledaš, če je možno ventilatorju dotočiti mazilo (luknjica na srednini).


mislim, d abo to, ker se vrti, ce ga malo porinem... pa je glsen, pa mal skripa
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Gionni ::

Meni se tudi ventilator ne vrti več. Najbrž so ležaji krivi. Kakšno mazilo bi bilo primerno?

mat xxl ::

Najprej očisti prah....sicer pa najbolje teflonsko mazivo........

Pithlit ::

Meni litijeva mast pomaga... seveda pa je treba ventilator razdret (kar ni nujno ravno najbolj enostavna stvar pod soncem).

Ampak to je bolj kot ne provizorična rešitev. Kupit nov ventilator pa zamenjat, ob priliki.
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa po novem nanosu paste

Oddelek: Pomoč in nasveti
353177 (2202) MrStein
»

Ventilator za laptop

Oddelek: Strojna oprema
151778 (1168) solatko
»

HP ProBook 4710s problem!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
243417 (2386) matobeli
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7519152 (14727) Zheegec
»

Vzdrževanje ventilatorjev v PC-ju

Oddelek: Pomoč in nasveti
92857 (2819) solatko

Več podobnih tem