» »

nedelovanje ventilatorja in pregrevanje

nedelovanje ventilatorja in pregrevanje

dezo ::

pozdravljeni

imam težavo z pregrevanjem. kupil sem računalnik po delih in ga sestavil. težava pa se pojavlja na grafični kartici. in sicer matična plošča je gigabyte, grafična pa geforce GTS 450 1Gb DDR5. zraven driverjev je na cd-ju prišel tudi program expert tool, v katerem lahko nastavljaš delovanje ventilatorjev itd. glavni problem pa je pri nastavitvi ventilatorja na grafični kartici, saj v dinamičnem načinu obrati ventilatorja padejo na 20% in se z obremenjenostjo ne povečujejo, kar bi se morali. če pa nastavim statičen način in ročno nastavljam pa gre kolikor nastavim. tu pa me zanima če mi zna kdo povedat zakaj se obrati ventilatorja v dinamičnem načinu ne nastavljajo sami in so zmeraj konstantni 20%, tu pa pride problem ker začne računalnik z obremenjenostjo zmrzovati in se izklapljati. da moram pa zmeraj ročno nastavljat število obratov pa ne gre saj ni za to narejeno vse skupaj.

hvala

lp

BALAST ::

Priporočam da greš v varni zagon, zbrišeš gonilnike za grafično in ta daodaten program (nadzorna plošča\dodaj odstrani).
Ponovno restartaš PC in naložiš zadnje gonilnike od Nvidia, brez tega dodatnega programa.

Če pa ne bo uspelo pa veš kam vprašat.

dezo ::

bom poizkušal še tako, ker sicer sem že odstranil gonilnike in ta program in ponovno namestil pa ni bilo nobene razlike.

lp

Sssaga ::

Potegni si MSI Afterburner in si naredi svoj graf. Tako mam sam naejeno za vse grafe, ko jih testiram in redno spremljam temperature. Čist uizi je vse skupi.

MOja GTX 470 je šla do 105°C ob nakupu (BFBC2), po kalibraciji pa ne gre čez 74°C (poletje) na ene 80% venta.

Tudi zdele ko Duka igram, ga mam ves čas užganga...

popster ::

da moram pa zmeraj ročno nastavljat število obratov pa ne gre saj ni za to narejeno vse skupaj.

lahko tudi installiras folding@home in nastaviš obrate na manual na 100% in boš imel izkoriščene obrate.

dezo ::

@popster s tem komentarjem sem mislil da nebi rad imel obratov nastavljenih do konca, saj tekrat prihaja kar nekaj hrupa iz ventilatorja pa življenjska doba ležajev se hitreje krajša. v osnovi pa je tudi predvideno da se ti obrati dinamično spreminjajo glede na obremenjenost oz. temperaturo. kar pa z tem programom ki je prišel zraven grafične ne deluje.

bom poizkušal še ostalo pa javim.

lp

Riff ::

ali pa Riva Tunner tud uporabn programček


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Regulator obratov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
164144 (3784) stock
»

računalnik tuli

Oddelek: Strojna oprema
353113 (2318) Pithlit
»

Navijanje hd4890

Oddelek: Navijanje
251396 (943) __Devil__
»

Temperature vaših 8800 GTS grafičnih kartic

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212470 (1712) kixs
»

Znižanje obratov na hladilniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
91366 (1153) Tea Time

Več podobnih tem