» »

Oprasetena država - OPPN

Oprasetena država - OPPN

Aston_11 ::

Državni veleum, ki je šel mimo, ko smo se ukvarjali z referendumi na temo pokojnin, sosedske pomoči, gradnje do 30 m2 v lastni režiji, itd., in že velja, je, da povzamem bistvo - za spremembo namembnosti na zazidljivem zemljišču se bo plačalo cca 10 do 20 EUR na m2. Če za kmetijska nekako razumem (pa tudi tam ne), mi za zazidljiva dvigne pritisk.

Veleum od člena (Spremembe zakona o kmetijskih zemljiščih), ki to omogoča:

Za izvajanje 4. in 7. člena tega zakona, za določanje odškodnin zaradi spremembe namembnosti kmetijskega zemljišča in za izvajanje določb, ki se nanašajo na skupne pašnike, se poleg zemljišč iz prejšnjega odstavka za kmetijska zemljišča štejejo tudi zemljišča, ki so s prostorskimi akti lokalnih skupnosti določena za nekmetijsko namensko rabo in so v skladu z zakonom, ki ureja kmetijstvo, glede na evidenco dejanske rabe kmetijskih in gozdnih zemljišč (v nadaljnjem besedilu: evidenca dejanske rabe zemljišč) uvrščena med njive in vrtove, travniške površine, trajne nasade in druge kmetijske površine.«.



Da daš, ne vem, 50000 EUR za parcelo od 800 m2, 10000 EUR za komunalni prispevek, sedaj pa še npr. 10 kEUR za tole smrdarijo, ki je namenjena zgolj polnjenju proračuna?!!


Menda pa po UE še nobenemu ni jasen nov način ropa ljudi.
  • spremenil: Aston_11 ()

guest #44 ::

[kneejerk reaction]
Na nasledjih volitvah itak volim tistega, ki bo obljubljal (ali clo kaj več), da bo strpal stran preobsežno državno upravo in povezano odiralsko birokracijo.

Dosta mi je te komumafije. Želim poskusiti kako kej zgleda finančna svoboda...če mi ne bo všeč pa se lahko še vedno vrnem...komunajzarska mafija bo itak vedno prisotna v Slo.
[/kneejekr reaction]

BlueRunner ::

Problem imaš. To obljubljajo vsi.

Boljša kneejerk reakcija je, da voliš tistega, ki bo obljubljal to in s svojimi preteklimi dejanji še ni dokazal, da tega ni sposoben.

BlaY0 ::

A ni bolš, da ne menjamo nikogar? Za te vsaj vemo da delajo slabo, za ostale ne vemo ali bodo delali še slabše :P

PaX_MaN ::

Dosta mi je te komumafije. Želim poskusiti kako kej zgleda finančna svoboda...

Zgleda tko, da bodo vsi tvoji posli v Nizozemsko in še parimi drugimi državami javni pa če se strinjaš ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

arjad ::

Dosta mi je te komumafije. Želim poskusiti kako kej zgleda finančna svoboda...če mi ne bo všeč pa se lahko še vedno vrnem...komunajzarska mafija bo itak vedno prisotna v Slo

Najlepši primer je I. Z., ki je v cerkvi vedno v prvi vrsti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poslovna ideja za lastnike kmetijskih zemljišč

Oddelek: Loža
464177 (2523) cesnja
»

Se kdo kaj spozna na lastništvo, zemljo in mejniki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9219906 (10841) noraguta
»

Kako legalno postaviti čebelnjak na kmetijsko zemljišče

Oddelek: Loža
4826564 (23251) estons
»

Kaj z zemljo?

Oddelek: Loža
82385 (1790) amtrac
»

Iz travnika v parcelo. Cena

Oddelek: Loža
1511160 (10512) gzibret

Več podobnih tem