» »

Kaj z zemljo?

Kaj z zemljo?

amtrac ::

Stvar je taka, da sem sedaj dobil od države da sem lastnik petih kmetijskih zemljišč, pri vsaki pa imam četrtino lastniškeg deleža. Zanima me če je kdo v podobnem položaju in kaj v tem primeru naredit? Ne vem kako je s tem če si samo četrtinski lastnik, lahko prodam ta kos zemlje, obdelujem ali samo plačujem državi davek :)

logout ::

Najprej se prepričaj, če je res kaj tvojega, da ni samo napaka v podatkih geodetske uprave. Če je res tvoje, lahko kadarkoli prodaš svoj delež, le kupca je treba najti. Lahko tudi sprožiš postopek za razdelitev v naravi in če so pogoji, se lahko takšna solatnina tudi fizično razdeli.

L.p., Kloko

amtrac ::

Prepričan sem da je moje, če pa tako piše :)
Lahko kaj več poveš o tem postopku za razdelitev v naravi?

BigWhale ::

Naredi to kar bi naredil vsak pameten slovenec! Lobiraj za novo cesto cez tvoje zemljisce, potem ga pa obcini drago prodaj! ;>

PacificBlue ::

Prepričan sem da je moje, če pa tako piše :)


Če tako pise na zemljisko knjiznem izpisku:)

BW

ja kako pa bo spremenil namembnost kmetijskega zemljisca? Ni tako enostavno, tudi če si pameten slovenc;)...še posebej če gre za varovana zemljisca oz tudi odvisno od tega kaj določa obcinski prostorski plan.

Karaya 52 ::

>>>Lahko tudi sprožiš postopek za razdelitev v naravi in če so pogoji, se lahko takšna solatnina tudi fizično razdeli.

To te mimogrede stane 500EUR. Sicer pa imamo premalo informacij da bi ti lahko dali pameten nasvet. Kaksen je tvoj status, kje so zemljisca, kategorija in velikost zemljisc, kdo so ostali lastniki, kaj bi rad pocel z njimi itd.

Vikking ::

PacificBlue je izjavil:

Prepričan sem da je moje, če pa tako piše :)


Če tako pise na zemljisko knjiznem izpisku:)


Točno, preverit kakšno je stanje v ZK-ju. Če tam piše da si lastnik, potem to drži. Drugače ni tvoje, razen če si se pozabil vpisati v ZK. Kar pa moraš narediti pred kakršnimi koli naslednjimi koraki, kot so prodaja, najem... S tem si tudi pravno zaščiten proti vsakomur. Če pa misliš prodajati pa ni tvoje (in ni vpisano v ZK), razen na listu papirja ki si ga sedaj dobil, potem se pripravi da boš nosil vse pravne posledice, ko se bo oglasil dejanski lastnik.

Kot pravi ZZK v 8. členu:
Načelo zaupanja v zemljiško knjigo

8. člen

(1) Kdor v pravnem prometu pošteno ravna in se zanese na podatke o pravicah, ki so vpisani v zemljiški knjigi, zaradi tega ne sme trpeti škodljivih posledic.

(2) Kdor izpolni pogoje za vpis pravice oziroma pravnega dejstva v zemljiško knjigo v svojo korist in tega vpisa ne predlaga, nosi vse škodljive posledice takšne opustitve.

amigo_no1 ::

Za spremembo namembnosti piši LJ Balkan boyu.. ima bogate izkušnje s tem iz prve roke..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

amtrac ::

mhm, hvala za dosedanje odgovore, čeprav še vedno nism čisto ziher kaj je najbolše naredit.

Če tako pise na zemljisko knjiznem izpisku:)
ja kako pa bo spremenil namembnost kmetijskega zemljisca? Ni tako enostavno, tudi če si pameten slovenc;)...še posebej če gre za varovana zemljisca oz tudi odvisno od tega kaj določa obcinski prostorski plan.

Točno, preverit kakšno je stanje v ZK-ju. Če tam piše da si lastnik, potem to drži. Drugače ni tvoje, razen če si se pozabil vpisati v ZK. Kar pa moraš narediti pred kakršnimi koli naslednjimi koraki, kot so prodaja, najem... S tem si tudi pravno zaščiten proti vsakomur. Če pa misliš prodajati pa ni tvoje (in ni vpisano v ZK), razen na listu papirja ki si ga sedaj dobil, potem se pripravi da boš nosil vse pravne posledice, ko se bo oglasil dejanski lastnik.

Ja piše mi tam ko sem dobil po pošti in piše mu tudi tukaj če vnesem svojo številko parcele, da imam 1/4 lastniškega deleža.
http://prostor3.gov.si/javni/login.jsp?...

To te mimogrede stane 500EUR. Sicer pa imamo premalo informacij da bi ti lahko dali pameten nasvet. Kaksen je tvoj status, kje so zemljisca, kategorija in velikost zemljisc, kdo so ostali lastniki, kaj bi rad pocel z njimi itd.

Sem zaposlen,zemljisca so v občini Ig,kmetijska zemljišča(njiva/gozd), velikosti so od 1000 kvadratnih metrov do 1.5 hektarja, ostali lastniki so neki izgubljeni sorodniki, ki načeloma živijo v ljubljani, hmmm glede na to da niso zazidljiva(na žalost), obdelovati zemlje pa tudi ne mislim je pomoje najbolj pametno da jih prodam.
Btw boniteta varira od 15 do 90. Nekaj definicij sem sicer na internetu prebral, ampak kaj naj bi to bolj po domače pomenilo?

Za spremembo namembnosti piši LJ Balkan boyu.. ima bogate izkušnje s tem iz prve roke..

Hja fajn bi bilo imet zokita za kakšnega strica heh.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med služnostjo ter "priposestvovano" služnostjo?

Oddelek: Loža
193415 (718) kloko
»

Se kdo kaj spozna na lastništvo, zemljo in mejniki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9219961 (10896) noraguta
»

Uporaba e-zemljiške knjige

Oddelek: Loža
71761 (1414) Aston_11
»

darilna pogodba za zemljišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718860 (15495) kloko

Več podobnih tem