» »

Overclockanje PII 300

Overclockanje PII 300

Area_51 ::

Če kdo ve kako, kje in koliko lahko navijem moj stari procesor Pentium II 300MMX.

Za vse odgovore se zahvaljujem:
>:D
Pošlji odgovor na ta E-mail: Area_51@email.si
Area 51

Shadowman-x ::

Pri P-II 300 procesorjih je najprej potrebno ugotoviti katera verzija procesorja je, saj eni delujejo na 2.8V (pri teh pozabi na kakšno posebno OC.) in druga - novejša verzija, katera deluje na 2.0V (veliko bolj primerna za OC).
Potrebuješ dober hladilnik in dva ventilatorja pa preizkusi kaj vse ti dopušča, pa ne pozabi višati voltaže vsaj na 2.2V.

sporhetC ::

Meni laufa na 504Mhz(4.5x112)....
PII hladilnik z dodatnimi luknjami...
Nobene spremembe napajanja.
ECS-plošča(P6iwt-me).
Stabilno ko skala.

Area_51 ::

>:DTi nimaš Intelove plošče. Moja je SEATLE 440BX SE. V tem je problem. Rekli so mi, da na Intelovih ploščah ni možno navijanje.
Area 51

Area_51 ::

>:D
Koliko pa stane tvoja plošča???
Area 51

sony ::

Ja, na INTELovih ploščah navijanja nič sploh. :D:D:D

Shadowman-x ::

Tudi na Intelovih ploščah lahko navijaš procesorje, sam sem navil C-I 366@550 na Intel Seatlle 440BX.
Uporabiš Pin B21 hack in če je potrebno še hack za spreminjanje voltaže.

Area_51 ::

>:DNekaj bi vprašal. Kje je Pin B21? Je to od procesorja z desne proti levi 21 pin. Če imaš slučajno kakšno sliko ali opis mi prosim pošlji
Area 51

element ::

Sej maš tuki. :D

imott3791 ::

Hojla!

***************
Uporabiš Pin B21 hack in če je potrebno še hack za spreminjanje voltaže.
***************

OK za pin B21 sem prebral a se vedno ne vem kako obrnem procesor s plato. Tako da gleda proti meni ali da je na drugi strani s tem da so pini na spodnji strani?
Kako pa je z voltažo HACK? imam Asus AX6BC. Kje najdem volt regulator oziroma na kateri upor lahko prlotam trimer?

Hvala za odgovore.
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

Zgodovina sprememb…

Area_51 ::

>:D
Uspelo mi je overclocknit PII 300 in to tako da sem pobarval pin (B21,(11 z desne proti levi)). Ko se vstavil procesor nazaj mi je sam dal iz 300MHz na 450MHz, pa ne vem kako. Vprašal me je če želim obdržati zunanjo frekvenco na 100. Jaz sem dal Yes. Sedaj vse dela. Računalnik je prižgan večino dneva. imott3791 pobarvati moraš pin B21 (11). procesor obrneš tako, da tam kjer je več pinov mora biti na tvoji desni. Tam kjer jih je manj pa na tvoji levi. Pobarvaj 11 pin z leve proti desni na daljši strani.
Area 51

imott3791 ::

Mislim da ima tvoj pentium zaklenjen množilnik na 4,5 in ko si mu skril pin B21 je mislil da dela na 100 MHz in je to 4,5x100 je 450. Prej 4,5x66 je 300MHz. Ne vem pa kako to da moj Celeron ne dela na 100MHz? Je kaka pomoč?
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

saschy ::

jest pa sploh nimam možnosti 4.5 × 100 , najvec 5.5 × 83, kaj zdaj to, kako overklokam tega, isto pobarvam pin

Area_51 ::

>:D
Probajta pobarvati pin. Moj prijatel je pobarval pin na 233MHz pa mu ne dela, zato ker mu plošča ne podpira overclockanja. On ima ploščo 440LX, jaz pa 440BX SE. Kako se je men zvišal pa ne vem.
Area 51

imott3791 ::

LX plate imajo FSB samo 66MHz, BX pa tudi do 133 ali najbrž še kaj več.
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

ni3t ::

LX grejo največ do 83, BX pa do 150....160....

Area_51 ::

>:D
Imam Seatle 440BX SE. Zanima me, kje se da zvišati frekvenco na plošči in na procesorju PII 300MMX.
Area 51

Area_51 ::

>:D
Isto vprašanje kot prej. Dodal bi še kje se lahko zviša voltažo procesorja???
Area 51

Area_51 ::

Na plati sem pogledal, če je kje kakšen jumper za zvišati voltažo. Najdel pa nisem nič. Je pa neka oznaka za zalotat konektor za voltažo 3.3V. Ta konektor je zraven glavnega napajanja plate. Je mogoče to.
Area 51

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Area_51 ()

imott3791 ::

Boš vse zakuru!!!
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Celeron 266, 96mb rama zadost za gledanje divx & xvid filmov ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151396 (1147) mrTwelveTrees
»

limanje celerona slot1

Oddelek: Navijanje
71218 (1068) webcreator
»

Navijanje Celerona 400?

Oddelek: Navijanje
211250 (945) McWolf
»

Kako naviti PII procesor...?

Oddelek: Navijanje
161223 (1001) VASkO
»

SLOT 1 hack?

Oddelek: Navijanje
91034 (858) AvAkI

Več podobnih tem