» »

Koliko lovi ruter?

Koliko lovi ruter?

hmm23 ::

No skratka, ker to počnem 1. me zanima, ali lahko z ruterjem dobim brezžični internet v stanovanje, ki je v istem bloku a je vmes še celo nadstropje, torej je najmanj 7-10 m od modema.

Torej modem imajo starši v svojem stanovanju, jaz pa sem si ravno naredil sobo na podstrešju? Se da z ruterjem potegnit net do tja in kak ruter mora bit (vmes so največ 3 stene, ki so zlo dobele :(

Ful Hvala :)

Pyr0Beast ::

težka. Dokler ne boš sprobal, ne boš vedel.

Ponavadi signal ubere najboljšo pot, torej da se tudi izstreli čez okno in nato odbije od neke stene ter pride v drugo sobo v stanovanju.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hmm23 ::

Torej meniš, da obstaja verjetnost, da z nobenim ruterjem oz. sploh ni načina, da bi dubu net iz stanovanja staršev v moje?

AndyS ::

Kabel ali usmerjena antena

blackbfm ::

Važno je da imaš dobro mrežno kartico, to:

http://shop.wlan-sat.com/strojnaoprema/...

Tu na forumu pravijo da so pol cenejše kitajske alternative tudi uredu (čip realtek 8187), ampak edino za alfo dam roko v ogenj:D Če bo preslab signal si izdelaš windsurfer ali kakšno tetrapak anteno.

Drugače pa če ni nekih tehničnih omejitev, raje položi kabel, boš imel višje hitrosti pa bolj zanesljivo povezavo.

finpol1 ::

A priporočate kak poseben ruter ali je to vseeno? Ker imam podoben problem in poskušam napeljat wireless, kjer ni možn kabla položit :( ?

kurjač ::

Pred leti sta veljala odlična ruterja Linksys WRT54GL in Buffalo WHR-HP-G54. Kaj ponujajo danes ne vem. Za 100% delovanje ne bo dovol en prenosnik z vgrajenim wi-fi-jem v tvojem stanovanju. Potrebuješ še recimo odlično zadevo AirLive WL1700USB
Zadeva ima cca 50% signala tam, kjer ga prenosnik sploh ne zazna več. Za delovanje potrebuje kar dva USB priklučka (požrešna zadeva, ki se greje), stane pa pod 30€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kurjač ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wifi domet 1km in potrebna oprema?

Oddelek: Kaj kupiti
92802 (2399) wini
»

PCI ali USB mrežna kartica?

Oddelek: Pomoč in nasveti
475032 (4590) Gerhardt
»

WiFi v stanovanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
123826 (3270) Frenckie
»

Wireless od soseda

Oddelek: Omrežja in internet
173529 (3086) mat xxl
»

Asus 500g router in 138g mrežna kartica - prekinjanje povezave

Oddelek: Omrežja in internet
181523 (1291) Airskull

Več podobnih tem