» »

Premiera nokij z Windows Phone v Evropi

Premiera nokij z Windows Phone v Evropi

Slo-Tech - Nokiini predstavniki že lep čas napovedujejo, da bodo svoje mobilne telefone z Windows Phone 7 izdali še letos. Glede na napovedi, da bo Nokia prva dobila različico operacijskega sistema s kodnim imenom Mango ter da naj bi bil ta za proizvajalce nared že septembra oziroma oktobra, je to torej smiselno. Napovedi o letošnjem izidu je ponovno potrdil podpredsednik Nokiine uprave, Victor Saejis.

A zatrdilo, da bomo še letos ugledali rezultate naveze med Redmondom in Espoom, niso bile edine napovedi. Povedal je, na kakšen način bodo novo poglavje v zgodovini podjetja začeli v trgovinah. Nokiini mobilniki z Windows Phone bodo namreč sprva ekskluzivno na voljo v le šestih evropskih državah: v Franciji, Italiji, Španiji, Nemčiji, Veliki Britaniji in na Nizozemskem. Kasneje bo sledila tudi širitev v druge države, npr. na domačo Finsko in v ZDA, kjer Nokia z Windows Phone želi narediti povratek.

54 komentarjev

«
1
2

dronyx ::

Za evropejce so kot kaže vsaka jajca dobra. Če pogledamo tržni delež mobilnih OS ni Windows Phone 7 nikjer niti omenjen. Kakor sam opažam, danes še tisti navdušenci, ki so včasih skakali naokrog z Nokia Communicatorji iz žepa privlečejo Samsung Galaxy ali HTC Desire. Nokia je praktično "out of buissenes", kar se tiče naprednih telefonov. Se pa še vedno nekako borijo v najnižjem segmentu, kjer so telefoni za 100 € ali manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

PrimozR ::

dronyx je izjavil:

Za evropejce so kot kaže vsaka jajca dobra.

Kaj hočeš s tem povedat?

Marat ::

dronyx je izjavil:

Za evropejce so kot kaže vsaka jajca dobra. Če pogledamo tržni delež mobilnih OS ni Windows Phone 7 nikjer niti omenjen. Kakor sam opažam, danes še tisti navdušenci, ki so včasih skakali naokrog z Nokia Communicatorji iz žepa privlečejo Samsung Galaxy ali HTC Desire. Nokia je praktično "out of buissenes", kar se tiče naprednih telefonov. Se pa še vedno nekako borijo v najnižjem segmentu, kjer so telefoni za 100 € ali manj.


Sorry, ampak kje je bil pa Samsung x let nazaj? Stvari se hitro obračajo v mobilnem svetu in napovedovanje bodoče razdelitve trga je praktično enako vedeževanju.

Elysium ::

Podatke te tvoje tabelce je treba jemati z rezervo, ker se zelo razlikujejo od podatkov, ki so na razpolago marsikje drugje. Poleg tega pa je treba vedeti, da je Indija zelo, zelo velik trg, prav tako tudi Kitajska, tako da že Indija sama lahko odtehta kompletno USA in še kako Kanado zraven.

uros_m ::

onyx - kateri telefon si lastiš, če ni skrivnost? Gede na to, da tako obvladaš bi bil vesel, če me rezsvetliš kateri telefon je potemtakem vreden vaše ekselence. Hočem reči sledeče - WP7 je super OS, ki pa še ni popolnoma zrel, saj je na tržišču zelo kratek čas in zato tudi statistika še ni pobrala. Res si nerazgledan, človek. Z malo sreče bo z Mangom WP7 šel še dlje. Bomo videli kaj bo čas prinesel. Zavoljo konkurence na trgu pa srčno upam, da Nokia ne ponikne in da se WP7 okrepi. Naveza Nokia - MS ima velik potencial, če ne bo kdo vmes naredil kakšne neumnosti.

EWER115 ::

Sam si lastim WP7 na omnii7 pa vse kar lahko rečem je pohvalno...OS je enostavno najbolši kar sem jih imel...imel sem pa že vse od Symbiana do iOsa preko androida...s časom..ko še več aplikacij in nekaj popravkov( boljša povezljivost,...) bo ta OS TOP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EWER115 ()

69charger ::

Tudi jaz mislim da bo WP7+Nokia = dober telefon.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

subby ::

kmalu bo potreba po novem telefonu in prav upam, da bo c905 zdržal, dokler nokia ne izda qwerty wp7 naprave

680x0 ::

dronyx je izjavil:

Če pogledamo tržni delež mobilnih OS ni Windows Phone 7 nikjer niti omenjen.


Infografika izgleda lepo, vrednosti pa so bolj iz domišljijskega spisa, razen če me kdo iz kakega verodostojnega vira prepriča, da ima iPhone v Nemčiji 59% tržni delež med mobilnimi napravami?

V času nastanka infografike je bil WP7 na trgu 3 mesece.

Gartner v naslednjih 4 letih napoveduje polovičen tržni delež Androida, drugo mesto WP7 in na tretjem iOS.

dronyx ::

HellHavoc, jaz si last telefon LG cookie in ga uporabljam praktično izključno za telefoniranje in kakšen SMS. Stare Nokie so bile za to tudi zelo v redu.

Glede WP7 je pač tako, da danes uporabniki pametnih telefonov (smartphones) gledajo tudi (ali predvsem) na to, koliko aplikacij je na voljo za OS. Tu pa Microsoft nima nobene prednosti, tako kot na desktop OS za računalnike. Prej bi rekel, da Microsoft velja za velika jajca na področju mobilnih OS (Windows Mobile, CE...), kar je posledica njegovih prejšnjih neuspelih poskusov. Poleg tega se mi zdi, da je Android v bistvu zastonj, medtem ko WP7 skoraj zanesljivo ni, kar ceno telefona z WP7 dodatno podraži.

Elysium ::

dronyx je izjavil:

Prej bi rekel, da Microsoft velja za velika jajca na področju mobilnih OS (Windows Mobile, CE...), kar je posledica njegovih prejšnjih neuspelih poskusov.

Če bi to res držalo, potem bralci revije PC Magazine ne bi Samsungovega Focusa z WP7 izglasovali na prvo mesto (Reader's Choice - skupna ocena 8.7) in to pred iPhone (drugo mesto - ocena 8.4) in Androidom (tretje mesto - ocena 8.2). Android je dobil le honorable mention.

PrimozR ::

dronyx je izjavil:

HellHavoc, jaz si last telefon LG cookie in ga uporabljam praktično izključno za telefoniranje in kakšen SMS. Stare Nokie so bile za to tudi zelo v redu.

Glede WP7 je pač tako, da danes uporabniki pametnih telefonov (smartphones) gledajo tudi (ali predvsem) na to, koliko aplikacij je na voljo za OS. Tu pa Microsoft nima nobene prednosti, tako kot na desktop OS za računalnike. Prej bi rekel, da Microsoft velja za velika jajca na področju mobilnih OS (Windows Mobile, CE...), kar je posledica njegovih prejšnjih neuspelih poskusov. Poleg tega se mi zdi, da je Android v bistvu zastonj, medtem ko WP7 skoraj zanesljivo ni, kar ceno telefona z WP7 dodatno podraži.

Bi rekel, se ti zdi... Narobe. Primerjaj razvoj appov za WP7 z Androidom. Situacija je podobna, WP7 pa lepo napreduje. Android pa načeloma je zastonj, a brez skrbi da to ne velja za first tier izdelovalce naprav, ki so udeleženi že daleč pred izdajo operacijskega sistema na trg, torej lahko vnaprej pripravljajo hardware ter gonilnike.

dronyx ::

Elysium je izjavil:

Če bi to res držalo, potem bralci revije PC Magazine ne bi Samsungovega Focusa z WP7 izglasovali na prvo mesto ...

Takih anket imaš povsod kolikor hočeš in kje drugje pa izglasujejo Iphona ali kakega Androida. Jaz samo lahko rečem, da kar se tiče poslovnega sveta, ko hodim po raznih seminarjih in sestankih, še nisem videl v zadnjem času praktično nikogar, da bi na dan privlekel telefon z WP7, včasih so pa vsi geeki imeli Nokie. V parih letih tega trenda po moje ne morejo obrniti, razen če ne pridejo ven z res revolucionarnim telefonom, ali pa z bistveno nižjo ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

680x0 ::

dronyx je izjavil:

Poleg tega se mi zdi, da je Android v bistvu zastonj, medtem ko WP7 skoraj zanesljivo ni, kar ceno telefona z WP7 dodatno podraži.


Neuradno je cena licence za WP7 $15, kar predstavlja majhen delež celotne cene telefona srednjega in višjega razreda.

dronyx ::

Mimogrede, pri smartphonih je pomemben celoten "ekosistem", ne samo kaj zna telefon. Kje je tu Microsoft na področju tablic? Apple ima Ipada, Android ima vse živo (celo Oliveti dela OliPad), kaj pa Microsoft? Nekaj Kitajskih fake tablic z Windows 7, ki sploh ni pisan za tablice, to je pa tudi vse. WP7 je pa očitno samo smartphone OS!? Dejstvo je, da ima precej geekov oboje, tablico in smartphone in bi radi nekatere reči tudi prenašali med njima. Da niti ne omenjam naprave, kot je Asus padfone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

bluefish ::

Kaj ko bi stvari dal malce časa?

dronyx ::

bluefish je izjavil:

Kaj ko bi stvari dal malce časa?

Na področju mobilne telefonije je čas tisto zadnje, kar imajo proizvajalci na razpolago v neomejenih količinah. ;)

EWER115 ::

probajte enkrat wp7 pa boste videli kakšna je zadeva in jo kmalu ne boste dali iz rok kar se tiče števila aplikacij pa ti nič ne nuca 400k aplikacij če jih je od tega 80% neuporabnih in brezveznih... tiste ki poznate te marketplace veste o čem govorim... :) pa tudi na telefonu več kot 100 različnih ne boste imeli... 100 pametnih oz tistih ki jih potrebujete pa se bp najde na wp7 marketplacu ko jih je že preko 10k

Gregor P ::

dronyx je izjavil:

včasih so pa vsi geeki imeli Nokie
... pa ne zaradi tega ker so to bile Nokie, ampak tu in tam kakšne napredne "računalniške" funkcije, ki jih ostali telefoni pač niso imeli; če bi pa to imel kateri drugi proizvajalec, bi pač imeli njihove telefone.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

dronyx ::

EWER115 je izjavil:

probajte enkrat wp7 pa boste videli kakšna je zadeva in jo kmalu ne boste dali...

Enako trdijo uporabniki Iphona in Androida. ;)

EWER115 ::

dronyx je izjavil:

EWER115 je izjavil:

probajte enkrat wp7 pa boste videli kakšna je zadeva in jo kmalu ne boste dali...

Enako trdijo uporabniki Iphona in Androida. ;)


Dokler ne probaš vsega ne moreš vedeti:D

dronyx ::

EWER115 je izjavil:

Dokler ne probaš vsega ne moreš vedeti:D

Ja, eni to trdijo tudi za ženske!:P

PrimozR ::

680x0 je izjavil:

dronyx je izjavil:

Poleg tega se mi zdi, da je Android v bistvu zastonj, medtem ko WP7 skoraj zanesljivo ni, kar ceno telefona z WP7 dodatno podraži.


Neuradno je cena licence za WP7 $15, kar predstavlja majhen delež celotne cene telefona srednjega in višjega razreda.

Okrog 10%, če gledamo stroške vezane na enoto.

EWER115 je izjavil:

probajte enkrat wp7 pa boste videli kakšna je zadeva in jo kmalu ne boste dali iz rok kar se tiče števila aplikacij pa ti nič ne nuca 400k aplikacij če jih je od tega 80% neuporabnih in brezveznih... tiste ki poznate te marketplace veste o čem govorim... :) pa tudi na telefonu več kot 100 različnih ne boste imeli... 100 pametnih oz tistih ki jih potrebujete pa se bp najde na wp7 marketplacu ko jih je že preko 10k

Angry Birds :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

ZaLoMaT ::

PrimozR je izjavil:


EWER115 je izjavil:

probajte enkrat wp7 pa boste videli kakšna je zadeva in jo kmalu ne boste dali iz rok kar se tiče števila aplikacij pa ti nič ne nuca 400k aplikacij če jih je od tega 80% neuporabnih in brezveznih... tiste ki poznate te marketplace veste o čem govorim... :) pa tudi na telefonu več kot 100 različnih ne boste imeli... 100 pametnih oz tistih ki jih potrebujete pa se bp najde na wp7 marketplacu ko jih je že preko 10k

Angry Birds :P

Samo še 10dni:D
http://www.xbox.com/en-US/Live/Mobile/M...

AvtoR ::

Po moje bo morala Nokia WP7 dodati kako dodatno funkcijo, ki je ostali ne bodo imeli. Po moje bo to brezplačna navigacija in pa brezplačna Ovi (Nokia) Maps 3d. Preverite tule: http://maps.ovi.com/3D/. Verjetno bodo dodali tudi Skype. Če bodo to uspeli implementirat v nove WP7 naprave, zdraven pa spakirat še spodoben fotoaparat na nivoju N8, potem jim mogoče še uspe, da ponudijo nekaj več kot ostali. Dodati morajo še par brezplačnih in kvalitetnih iger, tako da bodo zaobjeli čimširšo populacijo. Tako najstniške geeke kot poslovneže, študente itd...
In upam da ne bodo delali spet istih napak kot do sedaj, ko so producirali x verzij enega in istega telefona, ki se se razlikoval le v drobnih podrobnostih. Naj naredijo aparat, ki bo imel najboljše, kar bodo takrat zmogli zložiti skupaj!

Gregor P ::

Torej navigacija je del pogodbe z MS-om tako da bo imel kar vsak telefon z WP7 Nokiino navigacijo, poleg tega pa je MS kupil tudi Skype ... spodobne fotoaparate ima vedno več pametnih mobilnikov, dobre igre pa tako ali tako ...

... še kaj?!?:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Marat ::

dronyx je izjavil:

bluefish je izjavil:

Kaj ko bi stvari dal malce časa?

Na področju mobilne telefonije je čas tisto zadnje, kar imajo proizvajalci na razpolago v neomejenih količinah. ;)


MS res malo zaostaja, ampak poglej si kakšen napredek je naredil Android v samo enem letu, ko je iz nekaj % prišel na prvo mesto med mobilnimi OS. WP7 (in nasledniki) imajo še ves potencial - verjetno ne prehiteti Androida, definitivno pa priti med prve tri. Zakaj? Ravno ta ekosistem o katerem si govoril. Ko bo (in moral bo hitro) MS izpopolnil oblak in povezal OS-e na mobilniku, tablici in PC-ju, bo zagotovo prva izbira za poslovne uporabnike. Ravno tem namreč MS ponuja največ (Office, SharePoint, Dynamics ipd.). Da ne govorim o ogromni bazi programerjev, ki razvijajo aplikacije z najboljšimi in najbolj user-friendly orodji (Visual Studio) zato se za dovoljšnje število aplikacij v MS Marketu zagotovo ni bati.

roli ::

Da ne govorim o ogromni bazi programerjev, ki razvijajo aplikacije z najboljšimi in najbolj user-friendly orodji (Visual Studio) zato se za dovoljšnje število aplikacij v MS Marketu zagotovo ni bati.

Tole z VS je bolj stvar navade. Meni se zdi Xcode naprimer boljši. Samo navadit sem se ga moral. In bo še vedno nekaj časa trajalo, da bo MSjev nabor aplikacij narasel - to se ne bo zgodilo čez noč.

Sicer pa čakam na kak WP7 telefon z QWERTY tipkovnico. Če ga bo ponudila nokia pa tud prav - dokler ni samsung je vse OK. Samo trenutno bo moj milestone še zadostoval - čez kako leto ali dve bi blo pa morda dobro razmišljat o zamenjavi.
http://www.r00li.com

uros_m ::

dronyx je izjavil:

Mimogrede, pri smartphonih je pomemben celoten "ekosistem", ne samo kaj zna telefon. Kje je tu Microsoft na področju tablic? Apple ima Ipada, Android ima vse živo (celo Oliveti dela OliPad), kaj pa Microsoft? Nekaj Kitajskih fake tablic z Windows 7, ki sploh ni pisan za tablice, to je pa tudi vse. WP7 je pa očitno samo smartphone OS!? Dejstvo je, da ima precej geekov oboje, tablico in smartphone in bi radi nekatere reči tudi prenašali med njima. Da niti ne omenjam naprave, kot je Asus padfone.


Če nimaš pojma si ne delaj blamaže. W7 in WP7 tablic, uradno podprtih s strani MSja, NE BO. Ker pa sem siguren, da ne veš zakaj te bom razsvetlil: W8. Microsoft namreč za uporabno (tudi) na tablicah razvija naslednjo verzijo Windows OSa; ta bo imela dva GUIja - enega za desktop oz. PC naprave, drugega za tablice. Slednji je dejansko podedoval elemente WP7 GUIja, a jih razširi in dopolni na veliko višji nivo. Tako bo na tablicah tekel čistokrvni OS z vsemi aplikacijami, ki so na voljo za PC naprave kot tudi posebej prilagojenimi aplikacijami za tablice. MS zadnje čase vozi s polnim plinom. Očitno so se le predramili po polomiji z Visto.

Pa da me kdo ne označi za MS fanboya. Meni je vseeno kateri OS uporabljam in kdo ga je naredil. A večja konkurenca na trgu pomeni hitrejši razvoj in nižje cene za nas uporabnike.

PrimozR ::

roli je izjavil:

Da ne govorim o ogromni bazi programerjev, ki razvijajo aplikacije z najboljšimi in najbolj user-friendly orodji (Visual Studio) zato se za dovoljšnje število aplikacij v MS Marketu zagotovo ni bati.

Tole z VS je bolj stvar navade. Meni se zdi Xcode naprimer boljši. Samo navadit sem se ga moral. In bo še vedno nekaj časa trajalo, da bo MSjev nabor aplikacij narasel - to se ne bo zgodilo čez noč.

Sicer pa čakam na kak WP7 telefon z QWERTY tipkovnico. Če ga bo ponudila nokia pa tud prav - dokler ni samsung je vse OK. Samo trenutno bo moj milestone še zadostoval - čez kako leto ali dve bi blo pa morda dobro razmišljat o zamenjavi.

http://www.htc.com/www/product/7pro/ove...

r0ker ::

ko se prav vidi, da folk ne ve, kaj govori xD
tale z aplikacijami je pa itak bolana :D sto tisoč aplikacij #GottaCatchThemAll :DDD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

dux ::

Jaz sem na enem blogu prebral, da so se zaradi Microsoftovega nakupa Skypea (operaterji Skypea ne marajo, ker jim odžira dobiček) baje ameriški operaterji odločili bistveno zmanjšati ali pa celo ukiniti subvencioniranje telefonov z WP7.

Malo sem pogooglal pa nisem našel kakšnih potrditev. Ima morda kdo kakšne podatke o tem?
Upanje je v nasih odlocitvah

jan_g ::

Operaterji nasplošno ne marajo voipa, baje tudi zaradi tega Google bremza svoj gtalk na androidu.

Gregor P ::

jan_g je izjavil:

Operaterji nasplošno ne marajo voipa

Ne marajo, da ga mi uporabljamo, medtem ko pa sami nimajo prav nič proti, da nam klice prevežejo tudi preko ip, da le prišparajo "kakšen cent ali dva";(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

techfreak :) ::

Operaterji že tako nimajo dobrega mobilnega internetnega omrežja, vi bi pa še klicali preko njega?

jan_g ::

Ma ne, kličem prek wi-fija, problem je, ker zaradi operaterjev proizvajalci ne priložijo ustreznih aplikacij. Jaz si že dodam, kar rabim, recimo moji starši pa ne in tako je krog uporabnikov voipa manjši kot bi lahko bil.

techfreak :) ::

VOIP aplikacije bodo prilagali takrat, ko bodo oni nudili VOIP storitve.

dronyx ::

Saj klic iz mobilnega telefona prek kakega Skypa ni čisto brezplačen, saj gre vendar pri tem za podatkovni prenos, ki se ga tudi ponavadi obračuna po tarifi, razen če nimaš kakega unlimited paketa.

Mavrik ::

techfreak :) je izjavil:

Operaterji že tako nimajo dobrega mobilnega internetnega omrežja, vi bi pa še klicali preko njega?


Seveda da bi klicali preko njega. Je ceneje in neprimerno bolj praktično za to da si vedno dosegljiv.
The truth is rarely pure and never simple.

Gregor P ::

Sam dokaj redno uporabljam Skype klice na maemo-u tako preko 3G (ker imam na pretek MB) kot wi-fija in je čisto koristna zadeva, predvsem ko govoriš dlje časa, pa še video povezava je možna (kar je zelo priročno).

Tako da resnično upam, da bo vsaj večina mobilnih OS-ov to normalno podpirala tudi v prihodnje.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Gandalfar ::

v subvencioniranih telefonih tega ne boste kaj hitro videli

Gregor P ::

Je resnično dolgo tega, ko sem nazadnje kupil kakšen subvencioniran telefon; jaz se bolj bojim, da se bodo tudi sicer tega izogibali.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Gandalfar ::

problem imas, da ce najbolj ugodno subvencioniar telefon ne bo wp7, potem bo tudi manj prodanih izvodov -> manj interesa razvijalcev, ker je manjsi trg .. in je to konec Nokije. Ne glede na Indijo.

Gregor P ::

Sam na Nokio že leta ne računam več, praktično "dokončno odpisal" pa sem jo, ko se je "prodala" MS-u.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Sova ::

Ekhmmm ... Ponavadi se ne spuščam v "OS || HW wars". ;) ... Želim povedati le nekaj.

Na začetku diskusije je nekdo prilepil link na prisrčno grafiko (ki črpa podatke iz statitstik gs.statcounter.com): http://www.readwriteweb.com/mobile/asse...

Upam, da je vsem jasno, da so tisti pie-charti narisani na osnovi statistik WEB_HITS-ov na spletne strani z uporabo statcounter-ja, kjer je posamezen user prišel do neke spletne strani z uporabo search engine-a svoje naprave. Omenjena statistika nima nič skupnega s tržno penetracijo posamezne znamke ali modela smartphona .... V bistvu tista lepa grafika nima niti nič skupnega z prisotnim tržnim deležem posameznega smartphonne OS-a!

PrimozR ::

Tista grafika je itak kar nekaj, ker nekje primerjajo OS-e (Android, Windows Phone, iOS), drugje pa proizvajalce (Apple, Samsung, Sony Ericsson, Nokia). Čisto mešanje jabolk in hrušk.

Ramon dekers ::

nokia ima en velik fail: fixed focus. In tudi N8 dela slike primerljive z mojim se ELM. Fotaoaparat naj ima tak kot sgs, mislim fenomenalen v vseh pogledih, snemanje filmov v HD obliki je noro, čista slika...
Drugače pa upam da bo ok, mogoče ga še kdaj vzamem če bodo takšne napake odpravljene. Ker roko na srce symbian se je creshal-sesuval da je bilo groza. Da o ugašanju telefonov samega od sebe ne govorim.
Samo kaj ko bo treba zopet pridobiti zaupanje od uporabnik...Ko bodo ljudje začeli govoriti da jim zadeva funkcionira tako kot android, ios...In bodo takšni tudi opisi in mnenja na netu, potem ga vzamem, samo do takrat se lahko Nokia že stegne. Še dobro da ima MS zadaj da jo bo rešil. Nokia potrebuje nazaj ugled, kot takrat ko so bili telefoni trdni, neuničljiv, uporabni...

bluefish ::

kot takrat ko so bili telefoni trdni, neuničljiv
Tega ne bo več. Žal, druga era, tako kot pri vseh izdelkih.

Ramon dekers ::

bluefish je izjavil:

kot takrat ko so bili telefoni trdni, neuničljiv
Tega ne bo več. Žal, druga era, tako kot pri vseh izdelkih.



true, ampak imela je ime, ugled. Tako kot ga ima sedaj samsung in v končni fazi apple. Ericsson ima pa za moje pojme še vedno najboljše kamere in leče.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nove nokie: Lumia 710 in 800, Asha 200, 201, 300 in 303 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
6224185 (20210) rio972
»

Nokia tone tudi na Kitajskem

Oddelek: Novice / Rezultati
379533 (8142) Ramon dekers
»

Bo Nokia ob polletju še zasedala prestol pametnih mobilnikov?

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
145851 (4396) PrimozR
»

Ovi postaja Nokia Services, Microsoft prevzema Nokio?

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
177114 (6303) Bistri007
»

MWC 2011: Nokia in Microsoft se ne združujeta, le sodelujeta

Oddelek: Novice / Windows Mobile
229534 (8778) Gregor P

Več podobnih tem