» »

Pregrevanje prenosnika

Pregrevanje prenosnika

TechBoy ::

Pozdravljeni, imam problem s pregrevanjem prenosnika, in sicer s Toshibo Satelite. Ko je računalnik malo bolj obramenjen se začne nenormalno segrevati in nato v trenutku ugasne. Če mogoče kdo ve kaj bi bil vzrok?
LP

matonson ::

Prah.

TechBoy ::

Sem nekaj malega narazen vzel, pa ni nekaj pretirano prahu... ?

matonson ::

Če se ti včasih ni pregreval in vsi ventilatorji delujejo tako kot morajo, je lahko edino prah.

knesz ::

Med ventilatorjem in režami heathsinka se ti nabere prah, ki ti zabije reže in onemogoči pretok zraka. Izgleda kot da bi bil tam neka rezina filca.
Očistiti ter zamenjati termalno pasto.

mihec87 ::

Prenosniki imajo ponavadi zaprt hladilni sistem oz plastiko okoli reber/ventilatorja do izpuha zato v samem prenosniku ni videt kaj prahu..

knesz ::

mihec87 je izjavil:

Prenosniki imajo ponavadi zaprt hladilni sistem oz plastiko okoli reber/ventilatorja do izpuha zato v samem prenosniku ni videt kaj prahu..

Sistem je ponavadi sestavljen iz heathpipe in ločeno ventilatorja. Na koncu hladilnega sistema, pred ventilatorjem so ponavadi reže zaradi večje površine odvajanja toplote.
Ventolator skozi spodnko stran potegne prah, ki se ustavi na teh režah in se začne nabirati. Ko so enkrat te reže zabasane, ni več aktivnega hlajenja in posledično se začne prenosnik pregrevat.
Če se to dogaja dlje časa, se lahko tudi zgodi, da se termalna pasta na procesorju zasuši (vsaj pri starejših prenosnikih sem to večkrat opazil).

lp

mihec87 ::

Ja saj če odpreš prenosnik v njemu ni vidnega praha, ker je ventilator/hladilnik ločen z plastiko od preostalega dela prenosnika da ne tišči lufta vsenaokoli pač pa samo po rebrih...Zato tudi op ko je odprl prenosnik ni videl praha..
No vsaj na mojem je tako narejeno

knesz ::

mihec87 je izjavil:

Ja saj če odpreš prenosnik v njemu ni vidnega praha, ker je ventilator/hladilnik ločen z plastiko od preostalega dela prenosnika da ne tišči lufta vsenaokoli pač pa samo po rebrih...Zato tudi op ko je odprl prenosnik ni videl praha..
No vsaj na mojem je tako narejeno

Jah, če že čistiš, potem to narediš temeljito. Odstraniš ventilator, hladilnik, spucaš, menjaš pasto in sestaviš nazaj.

mihec87 ::

Hja drugače tak nima smisla zadeve jemati narazen...Razen če imaš 2 levi roki potem je bolje da del z pasto izpustiš čeprav ni nič teškega/posebnega...

mat xxl ::

Zadnjič sem enega HP ja odprl, dvignil testaturo ni zgledalo nikjer skoraj nič prahu, malenkosti, potem sem pa pihnil noter v reže z silo je pa ene 15 kosmičev ven poletelo, no potem sem blokiral ventilator in ga z mini kompresorjem močno spihal, zanimivo, da se ni pregreval ali nagajal, sestra se je pritoževala, da je ventilator pop... da tako nabija , je rekla morda je vroče ..... no sedaj je pa "zaprl gobec" in postal spet tih, brez vsakega drugega posega .

DeeCoy ::

knesz je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Prenosniki imajo ponavadi zaprt hladilni sistem oz plastiko okoli reber/ventilatorja do izpuha zato v samem prenosniku ni videt kaj prahu..

Sistem je ponavadi sestavljen iz heathpipe in ločeno ventilatorja. Na koncu hladilnega sistema, pred ventilatorjem so ponavadi reže zaradi večje površine odvajanja toplote.
Ventolator skozi spodnko stran potegne prah, ki se ustavi na teh režah in se začne nabirati. Ko so enkrat te reže zabasane, ni več aktivnega hlajenja in posledično se začne prenosnik pregrevat.
Če se to dogaja dlje časa, se lahko tudi zgodi, da se termalna pasta na procesorju zasuši (vsaj pri starejših prenosnikih sem to večkrat opazil).

lp


No ja.. Imam 7 mesecev (nekaj takega) starega Acer Aspire 5741G. Že dalj časa sem opažal da je temp. visoka, včeraj pa je prišla čez 90 stopinj. Vsega sem imel dost, laptopa sm razšraufal na prafaktorje. Seveda je bila prašna zavesa na rebrih, to sem pričakoval. Potem vzamem dol hladilnik in me je skoraj kap! Pod njim cela tona zasušene paste, po celem prcesorju, na chipsetu nič drugače! Prokleti kitajci :DD

Vse sem na novo porihtal, sedaj je temp. v idle 41 °C

VidKo ::

1. razdret prenosnik, spihat in sčistit
2. zamenjat termalno pasto + termalne pade
3. Undervoltanje z RMClock programom
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VidKo ()

nejcpirc ::

Če si lahko sposodim temo...

Meni se HP Pavilion DV7 pri največji obremenitvi, po podatkih Speedfana recimo, segreje tudi na 96 stopinj (cpu jedra). Tako je vroč, da roka ne trpi, če jo položim na prostor nad tipkovnico...no way!

Sedaj kupujem Cooling pad, pa me zanima če ima kdo kakšno dobro izkušnjo oz. kaj priporočate. Lahko je SLO trgovina ali
ebay.co.uk, katerakoli paypal štacuna iz EU...

hvala
lpN

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejcpirc ()

fosil ::

Podstavek ne bo rešil problema. Kot je bilo rečeno, je treba zadevo spucat.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa po novem nanosu paste

Oddelek: Pomoč in nasveti
352909 (1934) MrStein
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404558 (3327) solatko
»

T500 se pod obremenitvijo ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
251768 (1326) solatko
»

Pregrevanje prenosnika (čiščenje)

Oddelek: Strojna oprema
204433 (3322) Invictus
»

počasen, pregret prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7011479 (10475) pobalinka2

Več podobnih tem