» »

Naložil sem XP na obsoječe Win 7

Naložil sem XP na obsoječe Win 7

vanromy ::

V pc-ju imam disk C na katerem imam Win 7 in disk D na katerega sem idiotsko poskušal namestiti iz cd-ja Win Xp. Namestitev se ni dokončala zaradi napake.
Kako lahko sedaj izbrišem nedokončani Xp?
Trenutno ne morem priti do diska C, stalno se mi prikazuje disk D tudi, če izklopim disk z XP, se prikazuje napis o neki napaki.

Prosim za hitro rešitev, če je sploh možna brez izgube datotek na disku D.

Lp

Cold1 ::

Ko si nameščal Okna XP, so le ta prepisala zagonski sektor in zaganjalnik Oken 7, Sedmica se zato pač ne more pognati.

Prvo kot prvo, disk D: imej odklopljen, v pogon DVD vstavi plošček z namestitvijo Oken 7 (poskrbi da se sistem zaganja iz DVD enote) ter ponovno zaženi računalnik.

V namestitvi Oken 7, v okencu "Install Windows," na dnu, klikni na povezavo "Repair your computer."

Čarovnik bi moral sam zaznati obstoječo namestitev Oken 7 ter zagnati samodejno popravilo ko klikneš Next, (možnost uporabe obnovitve sistema -System Restore - lahko zavrneš, ker najbrž ne bi obnovila zagonskega sektorja).

Če ne bo delovalo, lahko poskusiš sam; v oknu z rezultati, ki se pojavi po samodejnem popravilu, klikni na povezavo "View advanced options for system recovery and support," ter izberi "Startup Repair."

Če še vedno ne bo delovalo, lahko v končni fazi ponovno namestiš Okna 7, tako da "nadgradiš" trenutno nameščena Okna 7 (t.i. in place upgrade), s tem bi se ti morali ohraniti mnogi (morda pa kar vsi) programi in nastavitve.

Ko bodo Okna 7 zopet delovala, lahko ponovno priklopiš disk D: na njem lahko kakršenkoli ostanek ne-delujočih Oken XP izbrišeš.

Če boš ponovno nameščal XP-je, poprej odklopi disk z Okni 7, drugače bodo zopet težave z nalagalnikom.

vanromy ::

Hvala Cold1 za tvoja izčrpna navodila. Še dobro, da imam za Win poseben disk in sem na koncu formatiral in naredil čisto namestitev.
Nočem, da mi pri vklopu vedno piše, katere Win hočem odpreti.
Zanima me še to, če hočem naložiti XP na drugi disk, ali bo pri vklopu vedno pisalo, kateri Win hočem odpreti. Ali mi bo avtomatsko odprlo Win 7 na C disku?

Looooooka ::

MrStein ::

vanromy je izjavil:

Hvala Cold1 za tvoja izčrpna navodila. Še dobro, da imam za Win poseben disk in sem na koncu formatiral in naredil čisto namestitev.
Nočem, da mi pri vklopu vedno piše, katere Win hočem odpreti.
Zanima me še to, če hočem naložiti XP na drugi disk, ali bo pri vklopu vedno pisalo, kateri Win hočem odpreti. Ali mi bo avtomatsko odprlo Win 7 na C disku?

Odvisno od nastavitev. Lahko prikaže meni. Lahko po nekaj sekundah sam enega naloži, ali pa sploh ne kaže menija in gre takoj enega nalagat.
S prej omenjenim EasyBCD lahko to komot urejaš.

Nameščanje XP ko že imaš Windows 7 je malo komplicirano, ker bo XP prepisal nalagalnik od Windows 7 s svojim. Če imaš dva diska, je najbolje tistega z 7 odklopiti, na drugega namestiti XP, potem pa spet priklopiti, pognati 7 in z EasyBCD urediti nalagalni meni od sedmice (ker bo sprva noter samo izibira 7, ne bo pa XP not).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Cold1 ::

@MrStein

Saj noče imeti menija z izbiro.;)


@Vanromy

Zgoraj sem ti svetoval da imej disk z Okni 7 med namestitvijo Oken XP odklopljen.

Glej, s tem, ko imaš disk z obstoječimi Okni (1.disk) med namestitvijo dodatnih Oken (na dodaten disk - 2. disk) odklopljen, pomeni:

a.) zagonski sektor in nalagalnik sistema na 1. disku ostane nedotaknjen

b.) na 2.disku imaš, poleg novega operacijskega sistema tudi nov nalagalnik in zagonski sektor

c.) oba diska sta zagonska, oba diska vsebujeta lasten OS, njegov nalagalnik in zagonski sektor

č.) zagnal se bo tisti OS, katerega disk bo v BIOS-u nastavljen kot zagonski (izbirnega menija ob zagonu ne boš videl, če boš želel menjati zagonski OS, boš moral v BIOS)

d.) po zagonu bodo Okna na obeh diskih (tako XP-ji, kot Win7) svoj lasten disk razglasila za C:\ (ker je pač prvi) drugi disk pa za D:\

-----------------------------------

Mimogrede, ko boš menjal med sistemoma, si bosta pokvarila podatke potrebne za delovanje obnovitve sistema in senčnih kopij, že zgolj zaradi tega, bi ti priporočal, da si dual boota ne omisliš; če pa že, pa imej operacijska sistema strogo ločena - ko je v računalnik priklopljen disk z XP-ji, naj bo disk z Sedmico odklopljen, in obratno; obnovitvene točke in senčne kopije na podatkovnem disku pa imej izklopljene.

Še najbolje pa bi bilo, če si XP-je namestiš v navidezni stroj (VirtualBox, VMware Workstation), ne pa na neposredno na PC.

vanromy ::

Živjo, se mi je dozdevalo, da ne bo enostavno. Tako kot si mi napisal, mislim tudi jaz. Nikakor nočem, da se mi prikaže izbira OS. XP bi potrebovalza zagon cd-ja za navigacijo, ker ne dela na Win 7.
Montiral sem Microsoftov virtual XP in dela vse, razen bloody cd-ja za navigacijo.
Še 1x hvala Cold1 za nasvete pri nameščanju W7, poizkusil se obnoviti Win, pa se ni dalo, potem sem pa formatiral disk in naredil čisto namestitev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira BOOTA op.sistema Windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
5912 (825) VelikiTun
»

Šifriranje vsebine Win 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
191298 (884) energetik
»

Virus? Ali le čudne težave z računalnikom..

Oddelek: Pomoč in nasveti
71244 (1127) Cold1
»

windows xp upgrade to windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
452729 (2285) bluefish
»

Windows 7 64-bit in Samsung 193p - ne morem instalirati

Oddelek: Pomoč in nasveti
211906 (1720) KoMar-

Več podobnih tem