» »

TIPKOVNICA-FOLDER

TIPKOVNICA-FOLDER

hrosic ::

Tako kot večina,tudi sam imam ob namestitvi ne malo težav s tipkovnico.Lahko storim ne vem kaj,pa me prokleti windowsi enostavno zezajo.Konkretno.Formatiral sem disk vceraj v ranih jutranjih urah.Po instalaciji spremenim v nastavitvah tipkovnico in sicer tako,da je default HR /pač živim na Hrvaškem/.Nesramneži to sprejmejo,vendar v word padu in notepadu ročno uredim na Central Europ.Hočem namestiti slovenski program oz.slovensko inačico windows commanderja,pa že v osnovi kaže popačenke,zato še enkrat nanesem /recomanded/windowse.Spet nič.Brišem,rišem,pišem,telovadim-gor-dol-nič ne pomaga.Zanimivo-v outlok expresu,lahko pišem č,ž,š,ć,đ-enako v notepadu in word padu.Hočem in potem tudi namestim wincommander in glej-spet popačenke.Enako se zgodi,če želim narediti katero izmed teh črk tudi v net meetingu,ali pa,ko želim shranit fotografijo iz HyperSnapDX,recimo hočem vpisat besedilo "..nameščeni programi" in mi enostavno š in č črko popači.Kaj zdaj,kaj res je treba da spet vse sformatiram in ponovno jovo nanovo?J...ti windowse in njihov plug in play-lažejo ko....!Ima kdo kak pameten nasvet?
E to je to,lepo prosim za nasvet-kaj narediti,da bi ne nanašal ponovno win98SE,ki so nameščeni.Ja,pa še to.Ima kdo kaj znanja z PartitionMagic 6.0?Program imam,pa je mrcina precej zahtevna.Baje naredi novo particijo,ne da bi obstoječo izbrisal.Ja?Kako?
In še zadnje.Želim si,da bi se MyComputer odpiral kot explorer,vendar mi tega win enostavno ne pustijo.Postopek naredim takole:mycomputer-explorer-folder options-file tips-folder-edit IN EVO PROBLEMA.Tu mi je pisalo vedno explorer in open,zdaj pa piše samo find.Edit in Remove ne morem zagnati v "new" pa ne vem kaj in kam vpisati?!Možno je,da sem sam kaj zeznil in sicer imam nameščenih več programov,med katerimi očitno eden nekaj zeza,kateri pa ne vem?!Ti so ACDSee,WinBoostGold,PartitionMagic 6.0,SystemMechanic,WinOptimizer deluxe99.Od teh bi morda lahko zezala le winboost,ki sem ga dejansko štelal in ACDSee.Ako kdo ve /Andrej B.-ste prebrali?/,naj mi svetuje,posebej glede tipkovnice,bom hvaležen.Vsem skupaj lepi pozdravi iz Hrvaške,posebej Luni-tu in fantom!:D
ni vsak pameten,samo nor ima potrdilo

su37 ::

HI!
EJ jaz ti kljub vsemu svetujem da si winse ponovno naložiš, sicer ne poznam kake finte ima win 98 s tem, vem pa da NTji znajo s tem delat probleme, če že ob instalaciji ne izberes področja. Tako da si vzemi 2ure časa in vse boš imel v takem stanju kot prej, mislim pa da je velik več šans da ti bo zadeva funkcionirala. Torej tvoj sistem je tako ali tako že zasičen pa rabi mal osvežitve....daj mu šanso
mej se, pa velik uspeha

8-)

Kekec ::

MA kaj bi vsi kr naprej na novo inštaliral windowse sploh če jih je glih kar gor dal...a mate res tako veselje:O
1. Tisto s fonti bi lahko vsaj napisal katero verzijo windowsow 98 mas in poleg tega si preprican da si nastavu vse kot je treb keyboard pa pa language settings, če maš angleske pol rabis nasplošno podporo za CE jezike ...

2. Partition magic razbijes particijo na dva ali več delov ampak mores bit pozorn nato da bo dovolj placa da bo lahko sistem ostal na tisti particiji sicer mislim da mas razne "čarovnike" ki ti lepo in natančno povejo kako pa kaj in tudi sproti te obvešča ...

3. tist glede My Computer ikone te splošne ikoneimajo "ponavadi" vedno iste menije med tem ko pa razne bliznice pa podobno imajo tiste dodatke ki jih dodajo razni programi seveda lahko tudi tem ...

hrosic ::

Fantje,zadeva rešena.Prokleti win so me tako zje...,da sem enostavno od jeze vse skupaj sformatiral,na novo šel v instalacijo /custom/ in zadeva laufa.Samo hočem reči sledeče-nikar mi naj nobeden ne reče,da ti vragi spoznajo vso opremo itd.V glavnem gremo dalje-lepi pozdravi in hvala obema,ki sta vsaj odgovorila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri operacijski sistem za star laptop

Oddelek: Operacijski sistemi
201673 (1289) steev
»

Disk 80 GB in particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
131114 (816) ngc2392
»

Zasel sem v probleme s particijami!

Oddelek: Pomoč in nasveti
181794 (1491) AngelOfDeath
»

Kako spremeniti dodeljeno crko pogona?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81022 (835) HudPes
»

NTFS v FAT32

Oddelek: Zvok in slika
102004 (1820) andrej

Več podobnih tem