» »

Zasel sem v probleme s particijami!

Zasel sem v probleme s particijami!

LordWorm ::

Uporabljam PartitionMagic6pro za izdelovanje particij.
Je pa tko imam 60GB disk in:
-najprej majstri naredijo 19 in 38GB veliki particiji
-potem jaz poskusim iz 19GB diska narediti 4GB particijo in med operacijo mi v dosu javi napako.Ker je sistem na novo postavljen JE stabilen, tako da nevem zakaj tako.
Posledice so:-19GB particija sedaj res meri cca 14GB ampak ta 4GB velike particije pa od nikoder!
V tem programu seda nastimat vse na prvostno stanje ampak mi SPET v dosu med operacijo javi napako!
Ali ima kdo kako idejo?
Ne mi pa rect format ker opcija odpade razen ce mi bo uspelo tisto 38GB particijo uspelo spraviti na vec normalno velikih particij, ker ce ne ne morem installirat winsow, ker jo ScanDisk ne more pregledat.
Sem globoko v dreku:)

Samson ::

Sicer si ze prevec zahtevu od PM6.0 Pro in si mal zajebal stvar. Edino kar vidim pametno je to, da probas se z PM7.0, ce pa se to ne pomaga pa zal fdisk in particije stran pa jovo na novo..:(
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

CaqKa ::

problem je premalo razlozen.. (ker ne razumem najbolj PMjevih errorjev v dosu), verjetno da bi se dalo marsikaj postorit z fdiskom

goba ::

Mal si je dobr prej dokumentacijo precitat

TheHijacker ::

Pusti PM. Z fdiskom se da vse. Tud sam sem kupil 60 Gb disk. Particije sem razdelil na:

C: 200 MB
D: 30 GB
E: 23 GB

Ostalo free space, ker kanim namestiti še Linux. Naložil sem XP-je na D particijo. Vse to sem delal s Fdisk, pa ni bilo problemov.
http://www.google.si

danielka84 ::

če si misliš dat gor XPje maš tam not (ko zaženeš setup s cdja) eno zelo lušno opcijo za particije delat! Samo pobrišeš sedanje particije in narediš nove (NTFS al FAT32). Pol pa samo sformatira tisto particijo na kero boš pač dal XPje, ostale particije pa pol v winsih formatiraš... in je stvar rešena...

fdisk pa sux, ker za začetnike ni primeren, ker ni dosti pregledno narjen...
PM pa zmeraj nekaj zajebe; kolega si je zasral vse podatke, ker je uporabljal ta PM - kuj neke errore mu je začelo izpisovat... beda

:\

AngelOfDeath ::

Fant mal opisi dos napako
edit: Slovnica

GaPe ::

Particije je tud fino delat z fipsom ;).
Don't steal! The government hates competition.

ender ::

ali pa z Ranish Partition Managerjem

__________________________________
Verjetnost, da te nekdo opazuje, je premo sorazmerna z neumnostjo tvojega početja.
Poslano s Klepetalnikom 2.0

IR Babun ::

Low Level HDD Format>:D>:D>:D>:D
SCREW THE GOVERNMENT

LordWorm ::

Pismo vse sem ze napisu pol pa nimate dostopa!Kurc pa slo-tech;(

Vglavnem.Mislim da sem problem kar dobro razlozil, problem pa je nastal ker sem jaz hmelj sel delat particije na polnem disku z winsi8-)
Definativno sem se odlocil za JovoNaNovo opcijo AMPAK tu so dejstva:
-najprej moram nujno 38GB particijo razdelit na 3 particije ker ce vse particije formatiram in grem na novo postavljat winse mi ScanDisk noce pregledat ta 38GB particije ces da je prevelika in mi tudi ne pusti z nadaljevanjem instalacije.
To ze delam(to pisem na drugem racunalu) a mi racunalo koker zamrzne-dam crtl+alt+del in pise pac PM(not responding).To pomoje zaradi enga slave diska ki ga bom odstranil.

p.s. Hvala!:)

CaqKa ::

kake winse te maš da ne pustijo 38 giga particije?.. to se mi še ni zgodilo, pa kolko se spomnim lahko prepricas win 98 instalacijo da gre mimo scandiska, oziroma da instalacija stece dalje tudi če scandisk najde errorje

pa btw fdisk ni prav nič sux... sploh pa mi ni jasno kaj eni pravite da ni primeren za zacetnike... poleg tega ga lepo spravis na eno disketo, pa še vse vrste particij zna izbrisat...
jaz newem kaj je tak otezenega na fdisku?
razen morda če imaš angleški fdisk in ne razumeš angleški!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

LordWorm ::

Eee ja win98SE in nujno je da so particije velike max kakih 18GB,ker ce ne ti ga noce ne pregledat ne defregmatirat ne nic.
Kar se tice pa fdiska pa ti verjamem da je vredu samo men bolj disi delanje v winsih s PM.

GaPe ::

Jaz imam 20 GB diska pa scandisk in defrag BP delata.
Don't steal! The government hates competition.

AngelOfDeath ::

Če si že vse napiso. Zaenkrat še nisem nič zvedel o dos napaki.KAJ NAPIŠE V DOSU ? Ali morda misliš z dos napako da se ti restarta v dos in je ekran popolnoma temen brez vsakeršnega koli napisa ?
Mimogrede kako potem veš da ti dos sploh funkcijonira winsi 98se majo včasih grdo napako pa se sesuje sam dos del winsi sami pa delajo kolk tolk normalno ?

LordWorm ::

V glavnem fantje zasel sem v se hujse probleme:
Tisto z napakam lahko pozabimo, ker je sedaj preteklost.Zdej sem pa sel na PM in dal Resize partitions.Ko je pokazal kako bo izgledal sem videl 3 particije in bil vesel zato hitro kliknil apply.V koncni fazi pa so nastale 3 particije ki skupaj merijo 30GB medtem ko 30GB manjka1
Tudi PM ne zazna kakrsnekoli unlocated particije tko da kaj narest???
Torej imam:16+7,5+7,5=31GB
Nekdo je predlagal deep format...mogoce..:( :( ;(

CaqKa ::

daj če ne znaš uporablat pol nea uporabljaj!
idi v dos pa z fdiskom zbrisi vse particije pa si naredi z fdiskom, da si vsaj malo rešiši problem.. pol pa vzami navodila od PM v roke pa šele potem tuki dalje gnjavi...
btw.. računalnik naredi tisto kar mu zaukažeš, ne pa tisto kar se mu zazdi...

MRtwister ::

Sicer se ne spoznam na Partition Magic, samo lahko pa da je tistih 30gb unpartitioned disk space. Probi naredit particijo v tem, ce ima PM kako tako opcijo...ne vem.

AngelOfDeath ::

PM je zakon. Če ga znaš uporabljat kar pa je tudi enostavno.Če maš na disku 60GB placa potem ti pm zlo lepo napiše zakaj se ta plac porablja. Mogoče pa ga nisi pustil k delu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem instalirat Win98 SE

Oddelek: Operacijski sistemi
141525 (1320) Sp|di
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452336 (1707) BlackHole
»

WinXP- kako dodaš/sparticioniraš/sformatiraš nov HDD ?

Oddelek: Programska oprema
241725 (1506) andrej
»

Problem z particijami!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131603 (1419) McHusch
»

Strateski predlog za particije bi rabil

Oddelek: Pomoč in nasveti
111489 (1238) SmiLeY (SLO)

Več podobnih tem