» »

Kako ugotovit katera kartuša ne dela

Kako ugotovit katera kartuša ne dela

Kunte ::

Imam tiskalnik canon mp640. Dokler sem kartuše kupoval pri biro.si je tiskalnik delal brez problema,ko sem nabavil kartuše od drugega proizvajalca, tudi ne originalne so se pojavile težave,da je namesto barvne slike sprintal samo v rdeči barvi.Večkrat sem že zagnal čiščenje glav vendar je rezultatenak.Vse kartuše so še dovolj polne. Kako določiti katera kartuša ne dela pravilno?
LP Kunte

mr1two ::

Vpršanje kolko časa je minilo med printanji, slabo bi bilo namreč, če bi se ti pisalne glave zasušile(bolš vsak teden fliknit eno stran s par črtami v smeti, kot čistit zasušene glave). Druga možnost je, da imaš slab stik z kartušami(čip), čeprav si mislim, da bi ti v tem primeru javljalo kako napako, da manjka kartuša.

Nwanko ::

Mas v opcijah da ti spuce glave,daj tisto parkrat skozi. Sem sam mel iste težave z ip4300 pa je pol delalo lepo naprej.

Kunte ::

Res .da ne printam nevem koliko vendar se mi z prejšnimi kartušami to ni dogajalo. Zdaj bi pa rad ugotovil katera kartuša nagaja.ker nimam pojma kako se barve med sabo mešajo.

slika



Takole zgleda. Čiščenje sem danes spet pognal rezultat je pa tukaj.
LP Kunte

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

mr1two ::

Vedno najbolj enostavno ugotoviš, katera barva ti ne dela tako, da pogledaš kakšne odtenke imaš v kartušah in potem te iste odtenke narišeš s kakšnim programom-makar v paintu( recimo rumena, magenta, cyan in črna) en oblaček in poskusiš.
LP

bosto ::

jaz imam sicer malo starega canona, i865. Driverji imajo moznost nozzle check,printer potem lepo izpise ime kartuse in potem se kak vzorec z njo tako da hitro vidis katera ima probleme. Poglej pod lastnosti tiskalnika ce je tam kak knof orodja/utilities ali kaj podobnega.

kmetek ::

kunte: jaz imam kvalitetne kartuše iz ebaya, po kok si plačal?

Kunte ::

Biro.si sem plačal za kartuše z ohišjem 40EUR. Vložki pa so 17EUR.
Nazadnje pa sem kupil v Novem mestu kartuše ki so ble polovico cenejše od originalnih.
http://www.biro.si/si/komplet-fenix-pgi...

http://www.biro.si/si/komplet-vlozkov-z...
LP Kunte

Arto ::

Meni glede na barvo slike izgleda, kot da modra ne dela.

kmetek ::

kunte: no pri meni (bi) jih dobil/dobiš ceneje.....komplet prodajam po 30€ komot. Upam, da rešiš problem....

fosil ::

Tole sprintaj.
Tako je!

Kunte ::

Danes se mi je spraznila črna kartuša in sem nabavil novo v big bangu firme clover, vendar je tiskalnik ne prepozna napaka U140.
LP Kunte

il ::

Natisni ColorCard za določanje posameznih barv in kombinacij.

Kunte ::

Pokvarila se je modra kartuša.Kartuša je sicer napol polna vedar ne dela.
LP Kunte


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neoriginal kartuše ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
398895 (1681) Nikonja
»

Poceni printanje!

Oddelek: Kaj kupiti
225856 (4259) MooM
»

Kako tiskat brez ena kartuŠe

Oddelek: Pomoč in nasveti
194714 (4143) SG_101
»

Katero multifunkcijsko napravo - cca. 100 eu ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517551 (6265) 5er13
»

Inkjet tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
252742 (2288) 1marjan

Več podobnih tem