» »

Formatiranje USB ključka - FAT, FAT32 ali exFAT

Formatiranje USB ključka - FAT, FAT32 ali exFAT

einstein :P ::

Kater datotečni sistem najbolj predlagate da izberem pri formatiranju? Pri katerem je najhitrejši prenos?






Lp, einstein400

technolog ::

Prenos bo pri vseh isti, ker je ozko grlo USB (predvidevam) 2. Lahko daš tudi NTFS, ext3, ext4, reiserfs.

einstein :P ::

Sem pa mislil, da se lahko NTFS pa ostalo uporablja le pri trdih diskih?







Lp

JayKay ::

fat32 bo deloval na najširšem krogu naprav is OS

einstein :P ::

Jaz sem probal samo FAT in FAT32 na exFAT pa sploh nisem mogel formatirat. V glavnem je bil FAT32 malo hitrejši.





Lp

St235 ::

uporabljaj fat 32, drugače boš imel težave z združljivostjo. Fat 32 pa rpepozna vse od hladilnika naprej.

mr1two ::

Fat32 ima sicer pomankljivosti, je pa res podprt z vseh strani. Škoda, ker naprave ne prepoznajo NTFSja :|. Na tem FATu zmer kaj odleti...
Hitrost prenosa ti je dosti bolj odvisna od samega ključka. Je USB3? Če je USB2.0 potem si lahko v najboljšem primeru zadovoljen z okrog 30MBps R/W (Patriot XT RAGE...), drugače pa vglavnem okrog 10 za pisanje in do 30 branje.
USB3 so hitrejši, razlike med njimi so tudi precejšnje(jih je pa na našem trgu zaenkrat malo, malo izbire).

Če boš uporabljal samo za prenos: računalnik, računalnik, ti priporočam NTFS(vkolikor je velikost ključka >4GB), ker ti FAT32 podpira datoteke do 4GB in ne več, če bi kdaj želel kaj takega prenesti(lahko pa datoteko vedno razdeliš s kakšnim rar/zip...programom na manjše kose in pakiraš na FAT) in malo bolj je odporen na izgubo podatkov(pri FAT se zgodi, da zadnja zapisana stvar lahko odleti, če se dogodi kaj nepričakovanega).

Združitveno pa je FAT definitivno prava izbira

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD 1GB fat 32 ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61008 (838) opeter
»

USB napaka. exFAT?

Oddelek: Zvok in slika
161429 (1332) Ikspe
»

USB ključ - ntfs ali fat?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112981 (2637) mirch
»

FAT32 ali NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
706796 (5257) Mavrik

FAT --> FAT32 pod WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
111231 (1079) CaqKa

Več podobnih tem