» »

Windows 7 in maksimalno RAM-a

Windows 7 in maksimalno RAM-a

compsta ::

mene zanima, koliko je lahko največ RAM-a v 64-bitnih W7... nekje sem zasledil da "koristijo" lahko masimalno 8GB RAM-a. Kupijem si pa sicer nov računalnik in sem razmišljav da bi si dal v mašino 16GB RAM-a.

Samo če mi ne bo koristil windows 7 vsega spomina se mi ne splača kupovati 16GB. Prosil bi za vaše mnenje.

blackbfm ::

Starter: 8GB
Home Basic: 8GB
Home Premium: 16GB
Professional: 192GB
Enterprise: 192GB
Ultimate: 192GB

IvoJan ::

in kaj bos delal da rabis 16gb rama?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

compsta ::

blackbfm je izjavil:

Starter: 8GB
Home Basic: 8GB
Home Premium: 16GB
Professional: 192GB
Enterprise: 192GB
Ultimate: 192GB


A to samo podpirajo ali dejansko znajo iskoristit?

Drugače pa rabim mašino za 3D in 2D video obdelavo

Zheegec ::

Podpirajo/izkoristit je eno in isto, važno da ti poleg OS toliko spomina podpira tudi aplikacija... Ker če ne imaš samo 4GB na proces omejitev.
Pa ne pozabit investirati v dober SSD...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

IvoJan ::

Windowsi znajo izkoristit ves ram, bolj je odvisno od aplikacije in velikosti posnetkov. Meni za full hd posnetke zadostuje 4gb rama :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Senitel ::

Zheegec je izjavil:

Podpirajo/izkoristit je eno in isto, važno da ti poleg OS toliko spomina podpira tudi aplikacija... Ker če ne imaš samo 4GB na proces omejitev.
Pa ne pozabit investirati v dober SSD...

4GB je za celo 32 bitno aplikacijo. Dejansko rama je pa znotraj teh 4GB manj (manj kot 3GB).

BlueRunner ::

Delno narobe prvič (ALiE3001) in delno narobe drugič (Sentinel).

32-biten proces (aplikacija ali kakorkoli se že to poimenuje), lahko naslovi 2GB pomnilnika, če ne uporablja deljenega pomnilnika ali pa AWE. Če uporablja ta dva, pa gre lahko preko 2GB, preko 4GB in v splošnem kolikor želi naprej.

Količina pomnilnika, ki ga lahko 32-bitna aplikacija naslovi je tako odvisna samo od same aplikacije oziroma tega, kar je programer tam naredil.

Večina 32-bitnih aplikacij, ki niso specifično pisane za obdelavo velikih količin podatkov, pa seveda zadane ob 2GB omejitev.

Če temu ne bi bilo tako, potem ne bi imeli 32-bitnih strežniških aplikacij (npr. MS SQL Server), ki bi delovale na 32-bitnih OS (Npr. Windows 2000 Server) in bi lahko izkoriščale celoten pomnilnik (npr. 16GB - v tistih časih bizarno velika številka).

SavoKovac ::

Zahteve po pomnilniku v aktualni vsakdanji rabi so pogojene z določenimi dejavniki. Recimo hitrost-zmogljivost RAM/cpu/gpu/ločljivost...in tudi s hitrostjo prenosa podatkov oz. kapaciteto medijev na katerih so igrice. Pa tudi lastnosti človeškega uma in motorike prispevajo...(recimo, da je dejavnik tudi naša "časovno ozka" pozornost, kar prispeva k zmerni velikosti bufferjev).

Potem programerji radi delajo z nekim osnovnim materialom in ga kombinirajo po različnih scenah, uporabljajo različne učinke, ki se pa računajo po spominsko pohlevnih algoritmih.

Po domače, ko bo standard 2560x1400 in BD, bo 8GB ravno dovolj, kot je sedaj ravno dovolj 4GB.

compsta ::

Sepravi če vse skupaj povzamem se mi ne splača nabaviti 16GB RAM-a ker bo popolnoma neuporabljen. Ali pač?

Tilen ::

Ram je tako poceni, da bi bilo greh ne imeti 16GB ob nakupu novega sistema za dlje časa. Cca 130€. 10GB porabe naredim z lahkoto, je pa res, da se na računalniku igrajo tudi igre.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ales ::

Kateri software misliš v prvi vrsti uporabljati? Kakšna gradiva boš obdeloval?

2D in 3D obdelava je preveč na splošno napisano, da bi ti kdo lahko svetoval.

compsta ::

omenju nebi glih poimensko ker jih je preveč lahko pa samo povem da gre za večino FULL HD in HD videa...

PARTyZAN ::

Preprosto je. Preveri koliko pomnilnika imaš v uporabi, ko montiraš videe ... in če se ti zdi, da bi udobneje delal z več pomnilnika ga več nabavi.

In tako kot je že Tilen napisal, 16GB stane okoli 130€, tako da splača vzet, če precej multitaskaš.

compsta ::

Samo 130€ jaz se zasledil samo za 210€ 4x4 GB spomina in to na frekvenci 1600...
Če veš kje bi jih dobil za 130€ prosim napiši

Izi ::

RAMA sicer ni nikoli preveč, ampak vseeno se je za vprašati, koliko ga boš dejansko sploh potreboval.
Server že skoraj nujno rabi 16 GB, Delovna postaja rabi ponavadi okoli 8 GB, igričarski računalnik pa je zaenkrat še več kot zadovoljen z 4 GB RAMA. Za igre je bolj pomemben VRAM, katerega je trenutno treba imeti vsaj 1 GB.

Drugače pa cene res niso pretirane in 16 GB RAMA dobiš že za manj kot 140 EUR.
Ne splača se kupovati kompletov 4x4 GB, ker tam nabijejo cene in vse skupaj zapakirajo v lične škatlice za katere hočejo okoli 180 EUR.
Splača se vzeti posamezne kose najcenejšega (Value) RAMA, kjer 1 kos stane okoli 35 EUR in to pri nas v Sloveniji.

Corsair Value Select 4GB PC3-10666 (9-9-9-24) - 34,50 EUR
4 x 34,50 = 138 EUR

PARTyZAN ::

Še ceneje.

Glede frekvenc pa si poglej teste na internetu. Razlike v hitrosti je okoli 1%.

keitai ::

Kolega ima 6gb rama in montira full hd videospote, reklame, etc. v premieru in ne zabije rama do konca. Če obdeluješ najmanj 30min posnetke pol razumem 12gb rama. Takrat ko se bo dejansko za te reči in multitasking potreboval 16gb rama boš imel že drug računalnik. Po drugi strani je pa res, da je nesramno poceni, ampak ne verjamem da boš nafilu 12gb, kaj šele 16.

Zheegec ::

SSD ti bo dosti več koristil...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

32 or 64 bit OS?

Oddelek: Operacijski sistemi
386424 (5338) Hayabusa
»

16 gb ali 32 gb RAM??

Oddelek: Kaj kupiti
495771 (4224) Venum
»

XP SP3 - RAM?

Oddelek: Strojna oprema
151458 (1208) hojnikb
»

ne zazna 3 G ramov ampak 2558 zakaj ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
282876 (2338) Zheegec
»

Smrt Windows XP Home prestavljena na 30. junij 2010

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
445971 (2801) 1fris

Več podobnih tem